Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában a hotel szezon...

Ausztriában a hotel szezon munkahelyek valóban ennyire rosszak?

Figyelt kérdés

Nagyon sok rossz történetet olvasni Facebook csoportokban hogy nincs már az embernek értéke, vagy nem szívesen alkalmaznak magyart.

A munkakörülmények rosszak, vagy kifizetnek vagy nem és akkor AK.

Az egész egy zsákbamacska, vagy jó lesz vagy nagyon rossz. Nem az az egész mint 10-15 éve, sőt covid óta is jelentősen változott.

A fizetést nem emelkedett jelentősen az elmúlt pár évben mert van aki annyiért is megcsinálja. Azért ide is szűrődik be az ázsia és dél-amerikai olcsóbb munkaerő.


Megéri Németországból átköltözni?

Persze ha nem jó továbbáll az ember csak arányaiban mennyire sok a rossz hely? (bánásmód, csapat, szállás jellege stb)



máj. 26. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nem beszélsz németül, ne olyan nyelvterületen keress munkát, mert csak ki leszel használva és mindenhol át fognak baxni.
máj. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a nyelvtudás rendben
máj. 26. 17:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
akkor meg jó munkát nézz ne ilyen alja kulimunkákat
máj. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kimész külföldre lehet hogy beokádsz, de még mindig jobb mint itthon a Mcdonald's.
máj. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Eddig három munkahelyem volt Ausztriában,hotel plusz étterem.

Az első elment az utolsó kettővel semmi gond tolják a pénzt mintha muszáj lenne.

Nem is a munkába faradok el hidd el.

Egy jó tanács ne nagy hotelbe menj hanem kis panziót keress max 60-70 szálló vendég legyen.

máj. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Menjél Svájcba. A svájci nyelvet majd megtanulod kint, nyomokban németet is tartalmaz.
máj. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Megfogadom, ez valóban igy van hogy a nagy hotel nem jó.


Dolgoztam Svájcban is több szezont, majd családi okok miatt Németországba mentem és mostantól Ausztria lenne a legoptimálisabb.


Pl Svájcban a legkorektebbek, minden szempontból lelki biztonság, nincsenek meglepetések.

Németországban is az az első, hogy papírok adószám bejelentés stb..

De Ausztriától kicsit tartok. Nem tudom miért.


3-as. Egy ponton abba kell hagyni a vendéglátást mert nem lehet végtelenségig csinálni, de sokszor több pénzt lehet vele félretenni mintha festő lennék valahol és mellette albérletet kellene fizetnem, ingáznom, kaját vennem stb.. lehet maradna is meg nem is

máj. 26. 19:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát én egy viszonylag jó helyet fogtam ki, de el kell mennem egy nagyobb hotelbe több tapasztalatot szerezni. Ez olyan hogy beszélhetsz te egészen jól németül, valamibe mindig beleköthetnek, ha akarnak. Szóval nem kell elkeseredni, másik helyet kell keresni. És ha az sem jön be, akkor haza is lehet menni, ha éppen az ember belefáradt a kalandozásokba.
máj. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Folytatom: a szállás: külön szoba, 3 emberrel közös a fürdő, Wc, és az előtérben van egy kis konyha, hűtőszekrény. Szerintem elfogadható. Főnökség, kollégák: korrektek, pozitív munkahelyi légkör, támogató főnök. (A kirúgás ellenére is)
máj. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akit érdekel 2025 nyári szezonra konyhai kisegítői állást tudok Svájcban.
máj. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!