Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Keresettek ma a jelnyelvi...

Keresettek ma a jelnyelvi tolmácsok?

Figyelt kérdés
Hol lehet ilyen képzettséggel elhelyezkedni? Mennyire van szükség rá? Van állandó munkára lehetőség, vagy csak alkalmi dolog? Meg lehet ebből élni?
2010. nov. 3. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

sztem elég gyakori


Én pl múlt héten voltam egy szakmai konferencián. és ott volt jelnyelvi tolmács..

2010. nov. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Sinoszban érdeklődj.

[link]

2010. nov. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a végzettséggel ha főállású tolmács szeretnél lenni, nehéz elhelyezkedni. mert pályázati pénzből élnek a szolgálatok, féléves ciklusokban kell pályázni, így a szerződések is félévre szólnak. Az már más dolog, hogy szükség lenne rá, rengeteg az oktatási tolmácsolás, személyes ügyintézés, egészségügyi tolm. stb. Alkalmi dolog is lehet, ha pl. regisztrálsz egy szolgálatnál külsősként megbízással, a pályázati kiírás szabja meg félévente az órabért, most külsősöknek 3750Ft/óra bruttó. Ha főállású vagy, akkor fix pénzt kapsz: 160.000 Ft bruttó.

De ezért tenni is kell, nem hullik az öledbe a siker. Kemény munka, koncentrálás, kitartás tolerancia kell hozzá.

Érdekes, h egyedül az oktatási részre nem kérdeztél rá, az sem elhanyagolható. Először alapfokú tanfolyamot kell elvégezned, majd arra épül a középfokú, ezután felvételizni kell a tolmácsképzőbe, ami 6 félév, (80e/félév) nincs állami finanszírozás, okj-s végzettséget ad, de ezt is évtizedekig kellett kiharcolni.

Nagyfokú szociális érzékenység is kell hozzá, mert nem csak a kommunikációt akadálymentesíti az ember, összetett dolog, de érdemes csinálni.

2010. nov. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Az oktatásra azért nem kérdeztem rá, mert annak már utánanéztem, és mindenhol leírják, hogy ez így működik. De azért köszönöm a megerősítést!
2010. nov. 5. 06:36
 5/8 anonim válasza:
0%
Az előttem szólónak írnék. Te kib.szott hülye vagy. 6x-os hiány van az országban belőlük. Veszprém megyében csak 3 jelnyelvi tolmács van. 38 ezer forint a képzés (ez az alapfok) Utána 45 a közép és az emeltet a Bárczy Gusztáv Gyógypedagógiai karon tudod befejezni. Ott sem annyira vészes az anyagi dolog. Főállásban nagyon jól el tudsz helyezkedni belőle. Pályázatból élnek? El vagy tájolva ember. 2015-re már minden céghez kötelezőek lesznek a jelnyelvi tolmácsok. A bérük fix kb 190-200 ezer forint, de vállalnak beugrós szerepeket is, ahol elkérhetnek kb 3000-7000 forintig óránként.
2012. júl. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előttem szóló civilizált lény! Köszönöm kedvességed, mellyel megilletted válaszom. Ha figyelmesen végigolvastad volna, én is leírtam, h hiány van belőlük országos szinten, de ennek ellenére jelen helyzetben finanszírozási problémák miatt nehéz a frissen végzett tolmácsok elhelyezkedése. Az Emberi Erőforrás Minisztérium által finanszírozott FSZK általi pályáztatás útján nyerik el a tolmácsszolgálatok a működésükhöz szükséges támogatást. Ez a tolmácsszolgálatokra vonatkozik. Amiről te beszélsz, h az intézményekben kötelező lesz jelnyelvi tolmácsot foglalkoztatni a kommunikációs akadálymentesítés érdekében valóban törvényi előírás.

De ez szintén akadályokba fog ütközni, mivel a minőségbiztosítás érdekében született egy rendelet: 38/2011. (VI.29.) számú, a Jelnyelvi Tolmácsok Országos Névjegyzékével kapcsolatos rendelet. Ez a rendelet szabályozza, hogy jelnyelvi tolmácsolást az a személy végezhet, aki regisztrál a névjegyzékbe. A regisztráció feltétele, hogy szakképzettsége, 3 év szakmai tapasztalata legyen, melyet tolmácsszolgálat igazol le. 3 évenként továbbképzésre kell járnia.

Tehát lehet te úgy gondolod elmész egy nyufighoz dolgozni és ott ellátsz tolmácsolási feladatokat, ezt úgy tudod megtenni ha névjegyzékben szerepelsz, és ennek leírtam a feltételeit.

Továbbá írtad, h nem is olyan drága a Bárczi, most végzett társalgási jelnyelvi tolmácsoknak 850 ezer volt az egy éves képzésük. Ha neked ez olcsónak számít, akkor hajrá. Oda is felvételi van, azon már nem hiszem h átmennél ezzel a stílussal. Üdv a hüly.e válaszoló, aki egyébként tolmács :)

2012. aug. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Igen nagyon kevés tolmács van :( Kevesen akarnak megtanulni jelnyelven beszélni vagy egyáltalán nem érdekli az embereket a jelnyelv :( Pedig elég érdekes szerintem :)
2012. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én szeptemberben szeretném elkezdeni az A1-et iskola mellett. A B2-nél nem lehet magasabb fokozatot tanulni szerintetek?
2014. júl. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!