Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire keresettek Németorszá...

Mennyire keresettek Németországban a magyar gyógytornászok? Megéri annak tanulni?

Figyelt kérdés

Eddig orvos szerettem volna lenni, de valamiért most meginogtam, most pedig gyógytornász szeretnék lenni. Tudom, hogy Magyarországon nagyon telített a szakma, de én Németországban szeretnék majd élni, terveim szerint itthon megtanulnám a Dévény-tornát, előtte pedig ugye megkapnám a gyógytornászi diplomát, így reggel 8-tól du. 4-ig a munkahelyemen dolgoznék a gyerekekkel, otthon pedig maszekban tornáztatnék embereket.


Szerintetek megérné?


2011. máj. 13. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Egész biztosan nem.


Németországban elég sok hasonló képesitésü meber dolgozik, a Dévényi-torna ismeretleg (nincs rá igény sem). Ezen kivül itt nem lehet munkahelyen és utána meg otthon maszekban dolgozni. (Eleve ha otthon akarnád végezni az ilyen jellegü munkát, akkor komoly higiéniai feltételeket kellene teljesiteni, teljesen külön (független bejáratú) lakrészben lehet kialakitani, szabályos berendezések kellenek, stb. Ennyit mellékesen nem tudsz rákölteni, még aki föállásban akar hasonló praxist, annak is nehéz és igen sokba kerülne beinditani.

2011. máj. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg igen. Európa öregszik, azaz egyre több olyan emberre van szükség, aki az idősekkel tud foglalkozni, tehát ha ilyen irányban mennél a gyógytornával, akkor szerintem működne.
2011. máj. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nem idősekkel foglalkoznék, hanem tinikkel és fiatal felnőttekkel, akiknek pl. a helytelen testtartás miatt vannak fájdalmaik (pl. én :P )

az én gyógytornászom nagyon jól keres, otthon is dolgozik meg a munkahelyén is, imádja a munkáját, de amikor ő kezte, a szakma még nagyon keresett volt.

2011. máj. 13. 21:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egyik lány barátomnak segítettem beindítani ott [München] egy Jóga Stúdiót én sem gondoltam volna hogy lesz is belőle valami, de mikor kb. két hónap múlva meglátogattam tátva maradt a szám mikor láttam hogy napi szinten 5 órát ad óránként min 25 emberrel. A gazdag háziasszonyok nem tudnak mit csinálni, és havi szinten ott hagynak 350eurot [egy kis matek: napi 5 óra 25 emberrel 5*25=100*350=35,000euro/1 hónap] az azért nem rossz pénz[35,000euro=~9,300,000Ft], főleg hogy 35%-belőle az én részem. :D
2011. máj. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

gratulálok! :D

én is pont Münchenbe szeretnék kiköltözni. de ha jógastúdiót indítottatok, gondolom, a barátnőd jógaoktató, nem gyógytornász... úgyhogy lehet, hogy én nem keresnék ennyit :D

2011. máj. 15. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!