Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a vállalat felmond, mert...

Ha a vállalat felmond, mert felmondhat jár-e nekem végkielégítés ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Egy munkahelyen dolgozok 27 éve,sajnos előjött a munkahelyi ártalom,amivel minden évben táppénzen vagyok 2-3 hónapot és mostanában egyre sűrűbben kell táppénzen lennem vele.Az orvos a munkaköri változtatást ajánja.Mi van akkor ha a munkáltató nem tud más munkakörbe foglalkoztatni,én meg nem akarom otthagyni a munkahelyemet?
2010. nov. 4. 17:58
 1/4 anonim válasza:

Már miért ne járna??Sajnos a mértékére nehéz pontos választ adni mert az Kollektiv Szerződés és még jónéhány dolog függő!

Arra nem gondoltál hogy leszázalékoltasd Magad?Igaz nem sok lenne a nyugdijad,de az rendszeres havi pénz és mellete még vállalhatsz munkát!

2010. nov. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Ha a cég felajánl a vállalton belül más munkát,akkor vagy elfogadod,vagy felmondasz. Ha több lehetőséged ajánl akkor csak jó lesz valamelyik.Ilyenkor a cég is kérheti,az indoklásodat,hogy miért nem jó amit ajánlottak.HA nem tudtok megegyezni jön a kölcsönös felmondás.Nem tudom,hogy ebben az esetben ha közös megegyezéssel jönnél el,jár-e végkielégítés....Ha a cég elküld akkor jár természetesen..
2010. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Végkielégítés csak akkor jár, ha ők mondanak fel.

De ne akarj munkanélküli lenni a mai világban, hacsak nincs pár milla megtakarításod, mert könnyen éhenhalhatsz. A segély (ami egyébként is csak egy ideig jár) semmire nem elég, és egyáltalán nem biztos, hogy akár 1 éven belül találsz új munkát. Inkább maradj itt, és közben keressél melót. A táppénz alatt még az se okoz problémát, hogy interjúkra járjál. És mindjárt más úgy munkát keresni, hogy közben van másik.

2010. nov. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

rendes felmondás esetén jár a végkielégítés a munka törvénykönyve szerint (munkaszerződésed vagy a kollektív szerződés ettől csak pozitív irányban térhet el)


közös megegyezést is elfogadhatsz, ha anyagilag jól jössz ki belőle ;)

2010. nov. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!