Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogászként mennyit kereshetek...

Jogászként mennyit kereshetek a rendőrségen? Vámosoknál? (ilyen diplomával rögtön hadnagy lennék)

Figyelt kérdés

igaz, még csak másodéves vagyok, de érzem, hogy ezt szeretném csinálni és ez éltet. persze felszerelnék az adott állományokhoz, mert ide csak úgy érdemes.

amúgy milyen a fizikai felmérés? úgy hallottam egy jogásszal, főleg ha már végzett és diplomás, nem úgy bánnak, mint akik az rtf-re jelentkeznek. hiszen ott az a cél, hogy megszórják az embereket.


kíváncsi lennék mennyi a fizetés, milyen juttatás, előnyök vannak ezekből.

mert nem akarok ügyvéd lenni, + 3évet bojtárkodni, és addig is nyelni a pénzt. hanem dolgozni.


2010. nov. 5. 16:39
 1/4 anonim válasza:

Üdv!


Ha jogász szakon tanulsz akkor egy kis házi feladatként:

A fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996. évi XLIII. törvény.


Sajnos el kell szomorítsalak őrmesterként szerelnél fel, aztán ha szerencséd van beiskoláznak egy tiszti átképzőre, /lehet, hogy már hallottad úgy is hogy táltos/ de egyáltalán nem biztos, hogy be is fognak.


A fizikai felmérőn pedig csak azért mert diplomás jogász vagy nem fognak kegyelmezni. Van egy értékelő táblázat, nemenként és korcsoportonként felsorolva mire hány pontot kapsz, mennyit kell elérni.

Ezen nem tudsz variálni, ha nincs meg az elegendő pont "alkalmatlan" minősítés. Ez felvételin kizáró ok, itt is az a cél, hogy megszórják az embereket. Amúgy egy "átlag" fizikumú embernek simán megy egy "megfelelt".


A fizikain kívül még van orvosi, meg pszichológiai is.


A fizetést a Hszt. illetmény fejezetéből ki tudod számolni, az elég sok mindentől függ. Felszerelt őrmesterként /mint tiszthelyettes/ a 6/A melléklet 2. besorolási osztályába tartozol, ha számolgatsz.

2010. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

néztem azt a szabályt, de nekem mintha egy rendőr ismerős mondta, hogy hadnagy lennék ezzel a diplomával és 9 hónapos átképzés lenne a rendőrtisztin.

remélem nekem van igazam:P

2010. nov. 8. 23:06
 3/4 anonim válasza:

Üdv!


Régen valamikor én is úgy tudom, hogy valóban első tiszti rendfokozatba neveztek ki, de mostanában tiszthelyettesi rendfokozatba nevezik ki azokat, akik nem az RTF-et végezték, vagy nincs meg az átképzőjük.


Amire te oda kerülsz, hogy ez aktuális legyen addigra még sok víz lefolyik a Dunán, szóval akár hadnagyként is kezdheted a pályafutásodat, de én úgy tudom, hogy jelenleg nem. Ha minden ok felvesznek, aztán átképző és aztán neveznek ki hadnagynak, addig meg őrmester/max. zászlós, hacsak nincs valaki "nagyondenagy" valakid.

Úgy egyszerűbb.


Amúgy sok sikert, majd egy pár év múlva.

2010. nov. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát, köszike:)

előbb még jussak el odáig:P

2010. nov. 14. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!