Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy néz ki a Magyarországon...

Hogy néz ki a Magyarországon elfogadott, tökéletes önéletrajz amit a munkakeresésnél magunkkal viszük az interjúra vagy e-mailben elküldjük?

Figyelt kérdés
Magyarországon legjobban elfogadott stílusú, felépítésű önéletrajznak hogyan kell kinézni? Sablonokat, mintákat tudnátok mutatni? Köszönöm.
2010. nov. 7. 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Íme egy pár minta:


[link]

[link]

[link]

2010. nov. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos szinten túl a tartalom fontosabb, mint a forma.
2010. nov. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tökmindegy a sablon szerintem.

A lényeg az, hogy áttekinthető legyen és a jó oldalad elemd ki benne. Olvasd át egy idegen szemével, ő mit lát vajon belőle?


Van néhány dolog még, ami fontos. Pl. a neve még véletlen sem "Önéletrajz" legyen, hanem "Kiss Mariska önéletrajz" - így meg tudják különböztetni a többitől, valamint többször látják a neved. Felvételizetőként horror volt, amikor letöltöttem az önéletrajzokat, aztán még egy fél óráig rendeztem őket, hogy lássam, melyik kié.


Egyébként tényleg mindegy a forma. Lehetőleg ne írj bele negatív dolgot, pl. ha volt egy éved, amíg munkanélküli voltál, akkor ne írd a munkaviszonyaid időpontjához a hónapot, csak az évet, így nem fog látszani.

Célszerű nem kitérni családi állapot és rokonaira, még akkor sem, ha a sablonban benne van.


Legyél kreatív, ne kövesd a sablonokat szolgaian. Különösen a "kifejtős részeknél". Akinél látszott, hogy az általános dolgokat írja bele, azt nem is hívtuk be interjúzni. Ez azért szomorú, mert az emberek azt hiszik, hogy "elvárják" tőlük, hogy beleírják pl. a jó kommunikéciós képességet - holott ha beleírják, tipikusan csak rontanak az esélyeiken.

2010. nov. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy jó önéletrajz lényegre törő, és mentes mindenféle rizsától. Én egyébként is a személyes interjúban hiszek:)
2010. nov. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!