Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a szakács szakma?

Milyen a szakács szakma?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz,de jó szakma.

Ha szakácsként még angolul is tudsz akár állást is tudok neked mondani Angliában..

2010. nov. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
85%
Az attól függ. Ha valaki igényes, kreatív, intelligens és igazán jó, akkor sok mindent ki tud hozni belőle (ld. a sztárszakácsokat). De ha csak átlagos, vagy átlagon aluli, és nem túl igényes, akkor inkább válasszon más szakmát szerintem. Nálunk van a családban szakács, de nem ajánlanám ezt az életet senkinek. Idényben reggeltől késő estig, van hogy nincs egy szabadnap sem, vagy csak egy, hétvége alig szabad, akkor sem az egész, így nem lehet rendes családi életet élni. Arról nem is beszélve, hogy általában max. minimálbérre jelent be a munkaadó, de van, hogy be sem jelent, vagy csak részmunkaidőre, és rengetegen nem is akarnak fizetni, húzzák az időt, nem adja oda a teljes összeget, stb. A szagról nem is beszélve. Szóval csak annak ajánlanám ezt a szakmát, aki elhivatott, és magas szinten szeretné művelni.
2010. nov. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom,hogy előttem író milyen szagokról beszél,de a férjem lassan 20 éve szakács,és nincs semmi "olyan " szaga.

Igaz,nagyon sokat dolgoznak.Sokszor 12-16 órát is (főleg ha ünnepek vannak) de jól meg van fizetve.nem létminimummal van bejelentve..Jó fizetést kap,és rengeteget tudok spórolni,mert a kaját is haza hozza. Minden nap van valami étel legyen az megfőzve vagy nyersen.A kajára tényleg nincs gondom,és el se hinnéd mennyi pénz megmarad így..

2010. nov. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

"Az attól függ. Ha valaki igényes, kreatív, intelligens és igazán jó, akkor sok mindent ki tud hozni belőle"

Ha valaki nem az akkor szerintem el se kezdje a sulit se

2010. nov. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Jó zsíros állás, közel lehetsz a húsosfazékhoz, mindennap nagykanállal ehetsz!
2010. nov. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
A szakács is csak egy bérrabszolga mint minden dolgozó. Az élete a munkája. Lehet hogy keres pénzt, de minek ha csak egy fogaskerék a gépezetben.
2010. nov. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké,de milyen jó ha azt csinálhatod amit igazán szeretsz!:-)

Ha kreatív vagy és hajlandó vagy a folyamatos tanulásra szerintem akkor ki tud bontakozni egy szakács,persze kell hozzá egy jó munkahely korrekt főnökkel...

2010. nov. 17. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!