Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hosszútávon hogy lehet kijönni...

Hosszútávon hogy lehet kijönni minimálbérből? A kérdés költői, de tényleg érdekelne, hogy ha valaki jobb lehetőség híján évekig kénytelen 60-70 eFt-ból élni, az hogy nem bolondul meg?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 00:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Több mindentől függ a dolog! Pl. hányan vannak, van-e saját lakás, van-e adósság stb.
2010. nov. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy. Esetleg két minimálbérből, gyerekek nélkül el lehet vegetálni egy aprócska, minimális rezsijű, tehermentes lakásban.
2010. nov. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
69%

Ebben az országban százezrek élnek évekig 28 ezerből.

A minimálbérért naponta hálát adnának az istenüknek

2010. nov. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%

Meg lehet élni, persze bizonyos megszorításokkal. Ha betartod őket, ki tudsz jönni minimálbérből is. Meg kell szegni pár szabályt ugyan hozzá, ha törvényt nem is, de mint tudjuk,szükség törvényt bont.


- Ne legyen családod (barátnő egyszer-egyszer elnézhet,de összeköltözésről mondj le). Csak annyi vízt-gázt-villanyt fogyassz, amennyi feltétlenül szükséges. Villanyon sokat lehet spórolni, zseblámpákkal, gyertyákkal, napfeltöltős "mágikus" lámpákkal. Ha van kályhád,vagy kandallód, fűts azzal, az ételt-italt is meg tudod melegíteni azon, illetőleg elkészíteni, úgyhogy ez esetben gázt nem is fogyasztanál. Ha vidéken laksz, tüzelőanyagot, pl. fát tudsz lopni a környékről.


- Amire nincs szükséged, azt NE köttesd be. Ha nem telefonálsz, vagy nem nézel televíziót, ne fizess televízióra és vezetékes telefonra. A kártyás mobiltelefon a leginkább zsebbarát énszerintem (előfizetéses teldzsónál hiába nem hívsz egész hónapban senkit, mégis fizetned kell, éljen a 0 forintos átvágás).


- Ne legyen benzint fogyasztó gépjárműved, vagy ha van,sürgősen add el. Ha megteheted, járj kerékpárral, vagy tömeggel.


- Ha a szemétszállításért díjat kérnek, szórd szét valahol a szemetedet, vagy gyújtsd fel.


- Ha valamilyen extracikket vagy luxuscikket nem használsz, add el, annyi pénzzel is beljebb vagy.


- Nem kell mindig kaviár! Ha nem tudsz főzni, és étterembe kell enned, lehetőleg ne az ötezer forintos Gordon Bleu steak-et kérd.


- Lehetőleg szokj le a káros szenvedélyeidről, elsősorban az ital és a drogok kerülnek óriási pénzekbe. Ha egy doboz cigarettával elvagy 2-3 napig, az még nem akkora pluszkiadás.

2010. nov. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

""Ha megteheted, járj kerékpárral, vagy tömeggel.""


A kerékpárral egyetértek de a tömegközlekedéssel nem.A tömegközlekedés drágább mint a benzinköltség.(a legjobb egy robogó:éves költsége a biztositás:2500-5000ft)


Még ha hitelre is veszed a benzinköltség+hitel majdcsak kijön egy bérlet árából.A bérletet havonta eldobod ha lejár de a robogó megmarad.

2010. nov. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
61%

- Ha a szemétszállításért díjat kérnek, szórd szét valahol a szemetedet, vagy gyújtsd fel.


Kedves Másnapos Hegyoldal!!Ebből a válaszodból nekem az jön le, hogy Te ezt annyira jónak és követendőnek tartod amit Te csinálsz, hogy még le is mered irni.Kur..a érted hogy kell megbotránkoztatni az embereket!!Remélem ha lessz-ha lessz!?-kölyköd akkor annak is ezt fogod tanitani!!

Jogod van válaszolni,de azért előbb gondolkozz mielőtt leirsz valamit.A többi tanácsod is látszik hogy elméleti jellegű!!

2010. nov. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

:DDDDDDDDDDDDDD


Hé hé hé, én csak azt mondtam, hogy az életmód költségkímélő, azt nem, hogy emberbarát :P

2010. nov. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként a szemétszállításért KÖTELEZŐ fizetni, akkor is, ha nem használod ki! Ez nem választható opció! És kőkeményen be is vasalják rajtad, ha nem fizeted! Tehát inkább ne biztass senkit arra, hogy szórja szét a szemetét!
2010. nov. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem konkrétan arra gondoltam, hogy a háza táján, hanem elviszi pl. a szemetre és ott szórja szét. Én is a szemetre szoktam kivinni és ott szétdobálom, azért van. Amúgy pedig ha bemész az adott céghez, és beadsz egy mesét arról, hogy lakatlan ház és lemondod a szolgáltatást, nem kérhetik el a pénzt.
2010. nov. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
51%
Azt Te rosszul tudod!Mint ahogy még egykét dolgot!
2010. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!