Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A lehetőség mindenki előtt...

A lehetőség mindenki előtt ott áll?

Figyelt kérdés

Véleményeket kérek, ki hogy tapasztalja ezt a saját bőrén.

(A lehetőséget a meggazdagodásra értem.)


Az én véleményem:

A lehetőség mindenki előtt ott áll, hogy jó helyre szülessen.


2011. okt. 10. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek egyet a véleményeddel, hiszen pont arról nem tehet senki, hogy hova születik. Viszont a lehetősége mindenkinek adott, hogy képezze magát és szakmát tanuljon, amivel el tud menni dolgozni. Vagy ott a lehetőség, hogy jó ötlete legyen, amire alapozva vállalkozást indít.

Természetesen a környezet befolyásolja az egyén helyzetét, főleg gyerekkorban kell a támogató családi háttér. Itt nem feltétlenül pénzre gondolok, viszont nem árt, ha a fater tud segíteni megérteni például a matekházit, ha a gyereknek nem megy.

Saját példám, nekem apám nagyon sokat segített gyerekkoromban, és lendületet adott a tanuláshoz. Öt éve végeztem a fősulin, most dupla annyit keresek, mint ő.

2011. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Ezt nem mondod komolyan.Hogy tudná bárki azt befolyásolni ,hogy hová szülessen.Micsoda hülyeség.
2011. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A lehetőség mindenki előtt ott áll, csak van akinek könnyebb a dolga, mert támogatja a családja, van akinek nehezebb. De aki nagyon akarja, az mindenképp el tudja érni, amit akar.


Számomra jó példa erre a nagyapám, aki tizenvalahány testvér közül volt a legidősebb, már gimnáziumba is csak úgy tudott járni, hogy dolgozott délutánonként, hogy küldjön haza pénzt, aztán az egyetemet is úgy végezte, hogy közben szinte eltartotta a családját. Értsd: éjszaka 10-12 órában dolgozott, nappal egyetemre járt, hogy hogy csinálta, nem tudom.

De tény, hogy nagyon rossz helyzetből, valami eldugott alföldi kis tanyáról felküzdötte magát, mert akarta.

2011. okt. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:

Én az elmúlt négy évben szakmát tanultam, de egy olyan szakmát (magasépítész), ahol az ezt igénylő egy db álláshirdetésre 500an jelentkeznek, mert egyrészt olyan ritka, másrészt sokan vagyunk. Most olyan melót végzek, amihez a formaság kedvéért kell csak meglennie a 8 általánosnak. Mert mindössze ide vettek fel ismeretség nélkül. 90 000t keresek, heti 3x túlórázom.

Hidd el egyből jönnének az ötletek a vállalkozáshoz, ha maradna lóvém miután kifizetjük az albérlet, a számlákat, és a kaját. Magasabb intelligenciát igénylő munkát nem adnak, mert nem ismernek. Suliban többnyire 5ös voltam, szóval ebben a patthelyzetben hiábavalónak érzem tanulmányaim létjogosultságát.


2. válaszoló:

:D Igazad van, írásban paradoxon volna megfelelő hanglejtést használva köztudomásra adni a mondanivalóm. Nyilván nem érezted az iróniát kijelentésemben.

A lehetőség mindenki előtt ott áll...hogy jó helyre szülessen.

Osztom a véleményt miszerint ott áll a lehetőség mindenki előtt, de a pénz akkora isten, hogy akinek több van belőle, előtte sokkal több lehetőség áll. Akinek csak annyi, hogy valahogy megéljen, nem hiszem el, hogy tudatosan megnövelje bevételét nagy mértékben, a szerencse nagyobb arányban közrejátszik.


3. válaszoló:

Igenám, rengeteg ilyen sztorit hallottam régi időkből. Ha tehetném, visszamennék én is abba az időbe, amikor M.O.-n még megfizették mindenki munkáját kellőképp. Én nagyszüleim egyszerű gyári munkások voltak, és 30 éves korukban kész volt a 3 szobás téglaépítésű ház, anélkül, hogy 30 évig fizették volna a hitelt utána.

Én is küzdöm fentebb magam, mert akarom a jólétet. De akkora társadalmi szakadék van, hogy manapság azért jelentősen lassabb folyamat ám ez.

2011. okt. 10. 16:00
 5/6 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Talán valóban nem a legjobb példa, csak én mindig erre gondolok, mert annyira mutatja, hogy juthat el az ember egy isten háta mögötti tanyáról, ahol se víz, se villany nincs, arra a szintre, hogy a területén országos szaktekintélynek számít.


De vannak előttem egyéb példák is, két ismerősöm használta ki például a diákhitel adta lehetőségeket. Megjegyzem végül egyikük sem diplomázott, de többé-kevésbé jártak egyetemre, minden félévben felvették a diákhitelt és a vállalkozásukra fordították. Mára mindketten otthagyták végleg az egyetemet, a hitelt rég visszafizették, és a munka mellett az a fő gondjuk, hova menjenek nyaralni (őszölni, telelni, tavaszolni). Mondjuk számomra ez furcsa életcél, sosem éreztem, hogy a gazdagság minden vágyam. De az is tény, hogy soha nem voltam elviselhetetlenül szegény, ha mást nem, főtt krumplit azért mindig tudtam enni :)

2011. okt. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hehe, jó helyre születni:)) A lehetőség szó az csak egy szó. Lehetőséged nagyobb részben arra van, hogy mások pénztárcáját növeld, a magadéból meg elvegetálj. Vagy vannak a világnak azon helyei, mert vannak, ahol a te szakmád megbecsült szakma és lehetőség szó is mást takar:)).
2011. okt. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!