Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nyitok 1 ceget lehet e a...

Ha nyitok 1 ceget lehet e a penz tobbi resze az enyem miutan kifizettem az alkalmazottaimat, s megvasaroltam a tobbi anyagot, s a maradek penz amely a ceg contjan megmarad ( a profit ) azt levehetem barmikor s tehetek vele amit akarok?

Figyelt kérdés
Ertve ezt arra h sajat celokra kolthetem-e a profitot ? Koszonom szepen valaszaitokat elore is, de kerlek segitsetek me fontos!
2009. jan. 14. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem.

A cégvagyon az nem a te vagyonod. Persze megteheted, hogy felveszed a cégben lévő profitot, akkor azonban bérként számfejteni kell, és súlyosan meg kell adóznod (akár több, mint a felét is benyelheti az állam.) Ezt követően már "szabadon" rendelkezel vele.

Persze vannak trükkök, amellyel tudsz úgy pénzt "költségelni", hogy ne kelljen megadóznod. Ebben egy jó könyvelő tud a segítségedre lenni.


De a cég nyeresége a cégé, nem a tiéd. Még akkor sem, ha te vagy a cég tulajdonosa.

2009. jan. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha kiveszel pénzt a cégedből, számolj a kb 70%-os nyereségadóval... Bűnözőt csinálnak az emberből akkor is ha egyébként nem akarna az lenni..
2009. jan. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!