Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes próbavásárlónak...

Érdemes próbavásárlónak jelentkezni? Mégis hogyan zajlik ez?

Figyelt kérdés
Láttam egy hirdetést, próbavásárlókat keresnek. Lényegében én vásárolgatok, szolgálatatásokat veszek igénybe, és ezért nekem még fizetnek is. Hol itt az átverés? Saját pénzből kell vásárolnom?
2010. nov. 26. 08:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én évek óta próbavásárolok, nincsen benne semmi átverés. Viszont most már több cég csak úgy foglalkoztat, ha számlaképes vagy, de ez nem mindenhova kell. Őket ajánlom, lehet online regisztrálni: [link] . Vannak olyan munkák, hogy vásárolni kell, van hogy csak érdeklődni (pl. bank szolgáltatásai után).
2010. nov. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A nővérem itt dolgozik a Phantom Shoppingnál, mint projektfelelős, én is szoktam próbavásárolni, tegnap pl. mozit kellett tesztelni, így ingyen néztem meg az új Harry Pottert, simán megéri. :D


Annyi, hogy előre kiadott megfigyelnivalók vannak (pl. köszönnek-e az eladók, mikor belépsz a boltba, stb.) erről a végén pontos jegyzőkönyvet kell írni.


Általában jól fizetnek érte, de van, mikor ebből a pénzből kell vásárolni, persze még így is eleget kapsz ahhoz képest, hogy az egészet letudod mondjuk fél óra alatt.


Ha kérdésed van, írj :)

2010. nov. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a dolog engem is érdekel!

Hogyha mondjuk én is jelentkeznék próbavásárlónak, akkor ez hogy megy, minden napra van munka, vagy csak alkalmanként, meg mikor fizetnek? Mint egy munkahelyen, havonta kapsz fizetést érte? Vagy mindenegyes próbavásárlásos nap után? Vagy hogy?

2010. nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

a 2. válaszoló vagyok.


nincs minden nap munka, ez abszolút alkalmi. persze van, aki rendszeresen vállal, így el tudom képzelni, hogy van, akinek napi munkává válik, de akkor sem az a tipikus 8 órás állás.


www.phantomshopping.hu


itt regisztrálni kell, majd böngészni az aktuális projektek között. érdemes elolvasni a projektleírásokat, mert egyrészt mindegyiknél más dolgokat kell megfigyelni vásárlás közben (próbavásárlás előtt felhívnak és "letesztelnek", hogy tudod-e ezeket), másrészt a fizetési mód is eltérő lehet. pl. mikor librit tesztelnek, akkor általában meg kell venni, majd pár nap múlva visszavinni a könyvet, ekkor visszaadják az árát (amit saját zsebből kell kicsengetni), illetve ha a megrendelő (esetünkben a libri, aki a saját alkalmazottait teszteli) elégedett a beszámolóval (tehát megfigyeltél mindent, amit kellett), akkor megkapod a megbeszélt fizetést, kb. 1500 Ft-ot. arra kell figyelni, hogy ha vissza kell cserélni az árut, akkor meg kell kérni valakit, hogy vigye vissza (ha mondja, hogy próbavásárlással vették ezt a könyvet, szó nélkül visszaadják az árát), te nem viheted, hogy ne jöjjenek rá, te voltál a próbavásárló.


másik példa: a jysk-be kellett mennem, vennem kellett valamit (ez saját pénzből megy, általában a legolcsóbb dolgot szokták, én pl. csak egy műanyag bevásárlószatyrot vettem 100 Ft-ért, ez az enyém marad), és erre is 1500 Ft-ot kaptam, tehát ha a 100 Ft-os kiadást nézzük akkor is 1400 Ft egy kb. negyed órás vásárlásért.


mozit is lehet tesztelni, ott csak a mozijegyet fizetik, tehát nem egy megélhetési forrás, de a mai jegyárak mellett nekem megéri.

2010. nov. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

ja, és alkalmanként fizetnek, nem havonta. ha sikeresen végrehajtasz egy projektet, megkapod a pénzt.


a jelentkezésnél arra kell még figyelni, hogy értelemszerűen ne jelentkezz oda, ahová nem mehetsz. pl. ha optikai üzletet kell tesztelni (pl. új szemüveglencsét kell venned), akkor oda értelemszerűen szemüveges vásárlót küldenek, hogy hiteles legyen. ez jelölve van a projekteknél ("csak szemüveges próbavásárlók jelentkezését várjuk"), szóval ha neked nincs, nyilván nem jelentkezel.

2010. nov. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Értem! Köszi! és minden egyes próbavásárlásért 1500 Ft ot kapsz? Vagy csak mondtál egy példát, és minden egyes próbavásárlásért más más összegeket kaphatsz, de nagyjából 1500 Ft az átlag?

és hogy? kapsz egy kinyomtatott papírt, amire rá van írva hogy miket kell figyelned, elmész, megcsinálod a próba vásárlást, a megfigyelt dolgokat leírod, és azt beviszed azoknak akik kérik, és akkor így ezt megcsinálod, tegyük fel, mondjuk egy fél óra alatt, és akkor ezt az eredményt beviszed oda ahol kérték hogy megcsináld, és rögtön ki is fizetnek?

2010. nov. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy egységesek a fizetések, én csak egy megközelítő átlagot mondtam.


a honlapon az egyes projektek mellett ott vannak letölthető dokumentumként a tudnivalók, hogy melyik cég mit kér megfigyelni. ugyanis itt mindig a megfigyelt cég a megbízó, ők tesztelik a saját alkalmazottaikat, hogy mennyire segítőkészek, kedvesek, stb. tehát ebben a dokumentumban megtalálod a konkrét szituációt, amit el kell játszanod (pl. olvastam, hogy renault autószalont kellett tesztelni, ott az volt a szituáció, hogy egy renault és egy opel között vacillálsz, természetesen ez esetben nem kell vásárolni, csak megfigyelni, hogy a renault-s eladó hogyan viselkedett, és ebből a cég majd látja, hogy megfelelően végzi-e a munkáját, pl. jó-e a rábeszélőkéjük a saját márkára stb.). és itt találod azt is, hogy mikre kell figyelned. ha úgy látod, hogy érdekel, meg tudod csinálni, akkor online jelentkezhetsz, majd visszahívnak, és ki fognak kérdezni, hogy lássák, tisztában vagy-e azzal, hogy mit is kell majd csinálnod, megfigyelned.


elvégzed a vásárlást, utána ki kell töltened egy jegyzőkönyvet, ahol minden megfigyelést pontosan le kell írnod. ezután ezt eljuttatják a megbízó céghez, ha ők elégedettek (tehát nem hiányos), akkor megkapod a pénzed, ez nem telik sok időbe.

2010. nov. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Nem gáz, hogy ennyi adatot meg kell adni a regisztrációnál? Nem élnek vele vissza?
2010. nov. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem élnek vele vissza, teljesen korrekt a cég. Én már 5 éve regisztrálva vagyok, számos munkát kaptam tőlük.
2010. nov. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kötelező a Phantomshoppingnál a bankszámlaszám? Mivel nekem nincs sajnos. :(
2011. jún. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!