Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha titkárnő/irodavezető...

Ha titkárnő/irodavezető szeretnék lenni, akkor ügyintézői szak után milyen főiskolát érdemes elvégezni? Milyen szakot?

Figyelt kérdés

Ügyintézői szakra érettségi után mentem. A pontszámaim 230 körül vannak...

Normális helyes szeretnék majd dolgozni, nem azért, mert a dekoratív külsőm miatt felvettek, aztán aprópénzt keresek, esetleg a főnököm kihasznál... Normális fizetéssel, mivel azért megtanulok érte.


Köszönöm a válaszokat!


L19


2010. nov. 27. 18:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
* normális helyen
2010. nov. 27. 18:36
 2/13 anonim ***** válasza:

Attól függ mit szeretnél irodába csinálni. Vegyük előbb a jól fizető állásokat.

Elsősorban jogász (magyar és töri tantárgyakat vedd alapul). Levelezőre felvesznek ilyen pontszámmal szerintem. Legalábbis felfettek mostanában ilyen pontszámokkal. Aztán saját önállő irodát nyitsz mint közjegyző (és akkor nyomtatványokkal foglalkozol főként, vagy ügyvéd leszel). 5 éves egyetem és utána gyakorlat.

Ha számolni szeretsz monotonon, akkor pl. tanulsz közgazdász szakon a Corvinuson (bár oda sok pontszám kell! ).

De jól megfizetik a PSZF-en végzett pénzügyi szakos diplomást. Ide is felvesznek levelezővel.

A többi szak szerintem mint pl. kommunikáció meg ilyenek, nem épp irodai munkai végzettségek.

Esetleg még ajánlom az igazgatásszervező BA szakot, ami 3 éves és rokonszak a jogásszal. Akár jegyző is lehetsz egy Polgármesteri Hivatalba vele. Ráadásul ha utána jogászként akarsz tanulni, akkor igazgatásszervezők és rendőrtisztin tanultaknak már csak 4 éves, nem 5 éves a jogi szak.


Hát ennyit tudok mondani és azt hogy nézz körbe a www.felvi.hu oldalon. Az hivatalos és tuti jó infokat a szakokról [link]


Egyébként még amit megfizetnek az informatika ha érdekel. Programozás. De ne a Gábor Dénesre menj, hanem mondjuk az Óbudai Egyetemre.


No ezek olyan szakok, amivel jól lehet keresni viszonylat és ha érdekel is, akkor tuti nyerő.

2010. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes válaszodat, igazán kedves vagy!


Jogászt én is néztem, van, ahol elég magas a pontszám, viszont olyan is, ahol nem... Az is jó lehet, ahol nem?

2010. nov. 27. 21:36
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyébként is magyarból, történelemből, informatikából voltam mindig jó, szerettem is. Matekból nem sziporkáztam soha, azt nem szeretném. :)))
2010. nov. 27. 21:37
 5/13 anonim ***** válasza:

Jogászképzésről tudok neked írni, ha akarod. Levelezőről. Másoddiplomaként megpróbáltam Miskolcon két éve. Fél évet meg is csináltam, de nem tudtam átjárni. Aztán 2009-ben az ELTE-n, de akkor meg gáz volt a munkahelyen. Lehet jövőre újra.

Én az ELTE-t ajánlanám. Adj egy mailt és akkor írok többet neked a suliról.

2010. nov. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Itt megnézheted a pontszámokat:

[link] most szeptemberiek

Esetleg ezt érdemes még átolvasnod az ELTE ÁJK jogi idén levelező szakot kezdőkről (tanterv): [link] (107. oldaltól!)


Ja és a pontszámokat emitt találod (az előző a pótfelvételi volt!)


ELTE levelező jogász: 277 pont. (hát igen! ez elég durva volt idén!) Két éve valami 210 körül vagy hogy volt.

A pécsit szokták még ajánlani az ELTE után. Ott 200 pont a ponthatár idén ősszel.

Miskolcon baromi sok a tölteléktantárgy (olyan 10-14 is félévente), de 202 volt a ponthatár.

Szóval inkább a pécsit ajánlom a miskolci előtt.


De jobb ha regisztrálsz a www.felvi.hu oldalon, mint felvételiző és akkor a fórumokba egy csomó mindent olvasgathatsz.

2010. nov. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


2009-be 216 pont kellett csak a jogász szakhoz az ELTE-n. Hát nem tudni 2011-ben milyen képességűek jelentkeznek levelezőre, mert hát napplin is csak épp 300 felett húz a határ. Ha túl sok alacsony pontszámú jelentkezik, akkor lejjebb megy a ponthatár és nem lesz 277. Érdemes első helyre ELTE-t írni.... szerintem.

2010. nov. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2008-ban csak 173 pont volt a minimum az ELTE-n. Szóval sose tudni, hogy mennyi lesz, attól függ, hogy hányan jelentkeznek és milyen pontszámokkal.

Megéri 3 helyből 1-et rászánni.


2012-re meg bekeményítenek a jelentkezésekkel:

[link]


Azt hiszem megpályázom az ELTE-t 2011-ben.

2010. nov. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

No ez a Pécsi Jogtud. Egyetem levelező tanterve: [link]

(jobb mint a miskolci - szerintem)


De úgy nézem, hogy havonta 2 alkalommal járnak (csütörtök-péntek-szombat) órára, amit szerintem a munkáltató nem igazán tolerál. [link]

Miskolcra egyébként havonta kettő alkalom (péntek-szombat) és az ELTE-re is. Hát elég gáz.


Dönts el te. A munkaerőpiacon az ELTE és a pécsi a legjobb. A Pécsin meg tökre sokat magyarázhatnak, ha ennyit be kell járni. Ennyit tudok mondani. Most már kifogytam. :)


Mindenesetre közjegyzőként vagy ügyvédként is remelkedsz ezzel. Akár jegyzőként is, meg egy csomó helyen. 5 év egyetem + azt hiszem 2 év gyakorlat ha ügyvéd leszel és talán ennyi kell akkor is ha közjegyző akarsz lenni... de nézz utána.

2010. nov. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A Sz. István Egyetem (Győr) se lehet rossz. Mintatanterv:

[link]

Ponthatár idén: 200 pont levelezőn

Tantárgyak szempontjából itt a fenti linken a 60. oldalon láthatod, hgoy melyik félévbe hány tárgy van. Nem olyan rossz.

Itt van néhány dolog a suliról: [link]

A tesi kötelező! [link] Mégis csak az ELTE vagy Pécs a legjobb.


Pécsett az a baj, hogy a római jogot 1 félév alatt kell bebiflázni.

2010. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!