Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan érdemes elkezdeni az...

Hogyan érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja végeztem az iskolában. Sok-sok hirdetést elolvastam már, de nekem mindegyik olyan furcsán hangzik. Az expresszen a legtöbbnél nincs cégnév, furcsa email címet használnak (pl gsanyi@freemail) meg nevek sincsenek oda írva. A Profession mondjuk megbízhatóbbnak tűnik, de félek rájuk jelentkezni, mert mi van ha visszaélnek az adataimmal amiket az önéletrajzba írok...Hogyan kell csinálni? Ne legyek ilyen besz*rni, vagy mi? Más hogyan csinálja?
2010. nov. 30. 14:23
1 2
 1/12 anonim válasza:
Az expresszben tényleg vannak furcsa hirdetések (bár nem mindegyik kamu), de jól teszed, hogy nem bízol meg mindegyikben! A Professionben viszont szerintem bízhatsz. Régóta fenn van az önéletrajzom, csak okkal kerestek meg, nem zaklatott senki. Most van munkám, de azért ott tartom az önélterajzom, mert sose lehet tudni, nem jön-e jobb ajánlat. Sok sikert!
2010. nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én a workania.hu-t ajánlom ott régiókra van bontva az álláskeresés. és naponta jelennek meg új állások.
2010. nov. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb, hogy minden ismerősöd kérd meg, hogy ha hall valamilyen munkalehetőségről, ami jó lenne neked, akkor szóljon. Ismerősnek számít a baráti köröd, a szüleid barátai, a sarki boltos, a háziorvosod... soha nem tudhatod, kinek van egy ismerőse, aki épp megemlítette neki, hogy keres valakit egy adott állásra.

Aztán keresd fel a szimpatikus cégeket is, hátha felvesznek, küldd szét az önéletrajzod egy pársoros levél kíséretében. Egy barátnőm így talált munkát, elküldte az adott céghez az önéletrajzát augusztusban, októberben pedig pont felvételiztettek. A végén ketten maradtak csak versenyben, és ott bizony az döntött, hogy ő "már régóta szeretne itt dolgozni".

Aztán nekiállhatsz ezeket az oldalakat böngészni, és ami nem tűnik kamunak, arra nyugodtan jelentkezhetsz.

Az adataidat ne féltsd, ugyan ki és miért élne vissza velük?

2010. nov. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


De olyat is lehet, hogy olyan helyre beviszem az önéletrajzomat, ahonnan nincs álláshirdetés? Hogy pl külker ügyintéző vagyok, és bemegyek a Bosch-ba (mert közel van és ott szeretnék dolgozni) és leadom az önéletrajzomat a portásnak vagy mi? Bocsánat, hogy ilyen butának tűnök, de még soha sem dolgoztam, pályakezdő vagyok... :(

2010. nov. 30. 20:25
 5/12 anonim ***** válasza:
A Bosch csoport csak is online pályázatot fogad el, én csak tudom ott dolgozom.Milyen végzettséged van? Jelenleg kb 80 meghirdetett állás ajánlat van a Magyarországi Bosch Csoportnál. De amig nem akad melód, jelentkezz be a területileg illetékes munkaügy központba:)
2010. dec. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem szerencsés személyesen bemenni, mert a portásnál tovább valóban nem jutsz, plusz sosem tudhatod, nem rosszkor vagy-e ott. De ímélben nagyon gyorsan és hatékonyan el tudod küldözgetni, csak írd valahová, hogy hová küldtél már, mert ciki egymás után kétszer ugyanoda küldeni :D
2010. dec. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Értem így már. :)


Amúgy menedzserasszisztensi végzettségem van. A Bosch-t csak példának írtam, mert itt van 2 buszmegállónyira, jó lenne ott dolgozni... :D De a hirdetéseikben 99,99%-ban diplomás mérnököket keresnek. Mondjuk azokat akiket onnan látok ki-be menni, nem igazán hiszem hogy mindegyik diplomás. Vagy igen? Diploma nélkül ilyen cégnél szóba sem állnak az emberrel? Egyébként az is érdekelne, hogy milyen cégeknél érdemes próbálkozni? Kisebbek, nagyobbak, pl gondolom egy multi nem nagyon foglalkoztatna. Főleg, hogy nyelvvizsgám sincs még... :(

2010. dec. 1. 21:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Meg kell cáfoljalak, ugyanis nem csak diplomás embereket keres a Bosch. Pl. sorvezetői munkakör is van, amire lehet jelentkezni. Az egy dolog hogy gyakorlatot kér hozzá-próbálkozni lehet, hisz akik manapság sorvezetőként dolgoznak többnyire ők is összeszerelői munkakörből küzdötték fel magukat, egyszerű érettségivel.De sok olyan volt anno, akit próba szerencse alapon vettek fel-és bizonyított.Természetesen nincs mindenkinek diplomája aki ott szaladgál az irodák körül. Nagyon sok érettségivel jelentkező dolgozó van, irodai munkán. Asszisztensi munkakör manapság "trendi" dolog, van belőlük bőven. Egyértelmű hogy nagyobb cégnél próbálkozz, ott a fizu is jobb és a juttatás is. Kár hogy nincs nyelvtudásod, nem is csinálok reklámot a cégnek, de hány olyan munkáltató van ma amely ingyen támogatja a nyelvi fejlődést, és a sportolást?:) Szerintem nem sok ilyen cég van...
2010. dec. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát lehet egy próbát megér. Elküldöm majd az önéletrajzom. Hátha...


Lenne egy kérdésem még, bár ha te a Bosch-nál vagy, ebben lehet nem vagy képben, de hátha. :) (Senkitől sem tudom megkérdezni...)

Szóval ma voltam bevásárolni a CBA-ban, és bemondták, hogy raktárvezető, és konzervosztály vezetőt keresnek. Szerinted mi lehet annak a munkája? Elgondolkoztam rajta, hogy megpróbálkozom oda is jelentkezni, de fogalmam sincs az milyen lehet. Meg egyáltalán azt sem tudom, hogy egy OKJ-val milyen munkákat célozzak meg... :( (Tényleg olyan esetlennek érzem magam, mert kiszabadultam a suliból, és oké hogy elméletben tanítottak egy csomó mindent, de ezt nagyon kevésnek érzem. Gyakorlatban nem nagyon tudnám alkalmazni azt amit tanítottak, és félek nem leszek jó sehová) :S

2010. dec. 1. 22:20
 10/12 anonim ***** válasza:
A raktárvezető többnyire az adott áruház teljes raktár területét irányítja.Ő veszi át az árut, koordinálja a rendeléseket,előírásoknak megfelelően tárolja az áru készletet. Az ilyen munkaköröknél alapból kérnek targoncavezetői engedélyt, vagy valamilyen gyalog kíséretes targonca ismeretet. Illetve raktározásban szerzett gyakorlatot . A konzervosztály vezetőről én még életemben nem hallottam, pedig az iskoláim után egy francia hipermarket láncnál helyezkedtem el. Nem tudom hogy mi is a munkája, gondolom szervesen kapcsolódik a konzerv területhez, de meglepő hogy erre is foglalkoztatnak valakit, hisz a konzerv az "élelmiszer részleg" na mindegy:) Nem vagy esetlen, de kb. én is így indultam anno:D
2010. dec. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!