Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan csinálhatnám hatékonyab...

Hogyan csinálhatnám hatékonyabban az álláskeresést? Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Szinte mindennap küldök önéletrajzokat (persze ahová a végzettségemmel is talán esélyem lehet -bár már nem ragaszkodom ahhoz, hogy szakmámban helyezkedjek el), álláshirdető oldalakon tettem fel hirdetéseket, különböző oldalakra feltöltöttem az önéletrajzomat. Mit tehetnék még, hogy könnyebben találjak munkát?
2011. aug. 25. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én már azt csinálom, hogy ha jelentkezek valahova, körbekérdezek az ismerőseim, volt kollegáim között, hogy nincs-e valami kapcsolatuk a cégnél...

egyebet én sem tudok, de sokat tűnődöm rajta, hogy mit csinálhatok rosszul :D

2011. aug. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy a cv online portálon nézd meg a szakértők tanácsait, nagyon hasznosak. Pl. feliratkozhatsz olyan hírlevélre ami segít nagyon jó önéletrajz és kísérőlevél összeállításában. A részleteken sok múlik, először azt kell elérned, hogy behívjanak interjúra. Ha nem hívnak be, akkor valami az életrajzoddal nem stimmel, ezért nézz szét mik a tipikus hibák, hogy kell felkelteni a munkáltató érdeklődését a személyedre.
2011. aug. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valamint nem csak meghirdetett pozíciókra lehet jelentkezni. Ha találsz egy olyan helyet, ahol szívesen dolgoznál, be lehet menni megkérdezni, nincs-e éppen szabad álláshely.
2011. aug. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó válaszoló: És hogyha cégeknek (már amelyiknek tudom az e-mail címét) küldök e-mailt, érdeklődési jelleggel, hogy van-e náluk felvétel?

2011. aug. 25. 12:32
 5/11 A kérdező kommentje:
Rossz ötlet lenne?
2011. aug. 25. 12:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. Biztos neked is feltűnt, hogy bizonyos munkaköröket sosem hirdetnek meg. Egy részük valószínűleg az ismeretségi körből kerül betöltésre, más részük talán az érdeklődőkből.
2011. aug. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. aug. 25. 12:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Én csak a direkt érdeklődéshez szeretnék hozzászólni: én is egy csomó cégnek körbeküldtem az önéletrajzomat és a motivációs levelemet, de egy helyről se méltattak válaszra! Sehonnan sem! Pedig nincs rossz végzettségem. Azért nem akarlak eltéríteni a próbálkozástól, ez csak az én tapasztalatom.
2011. aug. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én sem járok sikerrel a nem meghirdetett állások ügyében, de legalább pár helyről visszaírtak, hogy most nem keresnek. De fontos, hogy ne csak érdeklődj, hanem küldd el az önéletrajzod és egy cégre szabott kísérőlevelet is. Egy ismerősöm az összes ismerősének küldött egy e-mailt, amiben írt egy kicsit magáról, meg kérte őket, hogy ha esetleg tud valaki valamilyen lehetőségről abban a munkakörben, ami őt érdekli, akkor legyenek szívesek szólni neki. Én is kipróbáltam ezt a módszert, és egy álláshirdetésről így szereztem tudomást. Protekciót nem, de ez volt az első hely (és eddig az utolsó is :D), ahova behívtak interjúra.
2011. aug. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Fejvadász cégeknek küldtél már önéletrajzot?

Oda nem kell fizetned, mert a cégek fizetnek nekik.

Ha nem gond a multi (mert ugye azt nem mindenki szereti), felmész a honlapjukra (pl. [link] ahol van külön oldal a saját álláshírdetésüknek. Oda is tudsz írni.

2011. aug. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!