Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tőzsde-Forex: alapfogalmak...

Tőzsde-Forex: alapfogalmak tisztázása? HELP!

Figyelt kérdés

Üdv!


Két kérdést szeretnék tisztázni:


1. Ugye 1 lot = 100000 db, a brókercégnél minimálisan 0.05 lot-ot lehet megkötni.


Tegyük fel, hogy long-olom (felvele vásárolok) az USD-CHF devizát.


Pozíció nyitási ár: 0.8555

Pozíció zárási ár: 1.1555


Ez ügye 0.3 különbség / darabján


Ha most ugye én 0.05 lot-al szálltam be, akkor a nyereségem a következő képpen fog alakulni:


0.3 * 5000 = 1500 $


Ha ezt a szituációt jól vázoltam fel, akkor jönne a következő kérdésem is! :)

Van benne hiba?


Még a tőkeáttétel pontos fogalmat sem értem:


Pl.:


Van egy 500 $-os számlám, melyen 1:200 tőkeáttétel van. Ha jól értelmeztem ez most azt jelenti, hogy a pénzemnek a 200x-ával kereskedhetek.


Na most ez hogy történik? Hogyan lesz 100.000 Forintból 20.000.000 Forint? :)


Mi a tőkeáttétel lényege, előnye és a hátránya?


2010. dec. 5. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Helló!


A számításod nagyjából jó, viszont nem 1.500 USD, hanem 1.500 CHF lesz a profitod, mivel CHF-ért vettél USD-t és CHF-ért adtad el, tehát a profit is CHF-ben jelentkezik.


A tőkeáttétel azt jelenti, amit mondtál, hogy a rendelkezésre álló egyenleged többszörösével kereskedhetsz. A különbséget a brókercég finanszírozza, ha napon túl tartasz egy pozíciók akkor kamatot kell fizet vagy kamatot kapsz.


A tőkeáttétel előnye és hátránya is ugyanabban mutatkozik meg: kis elmozduláson sokat is kereshetsz, de nagyon nagyot is bukhatsz. Ha túl nagy tőkeáttételt használsz, akkor pillanatok alatt le tudod nullázni a számlád.

2010. dec. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Januárban fogom megnyitni első élő számlámat 500 $-al, akkor a legkisebb - 1:100 - tőkeáttételt alkalmazzam?

2010. dec. 5. 17:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy a számlához milyen tőkeáttétel van beállítva gyakorlatilag mindegy (1:100 bőven elegendő), a lényeg az, hogy a pozíciód mérete ne legyen túl nagy a számlaegyenlegedhez képest. Máshogy fogalmazva a számlához tartozó tőkeáttétel a maximális lehetőséget jelenti. Az, hogy ebből mennyit használsz ki az más kérdés.

Én azt javaslom, hogy 1:5 fölé ne menj!

Melyik cégnél akarsz számlát nyitni?

2010. dec. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tadawul Fx

A minimális tőkeáttétel 1:100

2010. dec. 5. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt a céget nem ismerem, de látom most nyitottak magyar irodát.
2010. dec. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minimális tőkeáttétel 1:100????


Mi ez a baromság????


Messze kerüld el őket!


Ha mindenképpen szerencsejátékot akarsz játszani, akkor a BUX-on a long árupiaci turbocertifikátokat ajánlom.


Max. 6-szoros tőkeáttétel és legalább összhangban vagy a trenddel. (fedezet nélküli pénznyomtatás = infláció, infláció = áremelkedés az árupiaci termékek tekintetében)


Persze ez is nagyon veszélyes, állandóan oda kell figyelni.


[link]


[link] Topic3.html


a helyedben várnék egy jelentősebb esést és akkor szállnék be.


Klikk az alábbi linkre:

[link]



Ez egy 3-szoros tőkeáttétellel működő termék.


Több mint 100% nyereség 2 hónap alatt


Persze ez lefelé is ilyen lett volna…


200-szoros tőkeáttétel mellett néhány perc alatt elbukhatsz mindent


Sőt ha kellőképpen genyók még adósságba is verhetnek


Ki tudja hogy mit irsz alá…



Mellékelek még két olyan embert, aki az utóbbi években jó tippeket adott.


Érdemes rájuk figyelni, persze semmire sincs garancia…

[link] UserInfo-Nadeem_Walayat.html


[link] UserInfo-Gordon_T_Long.html

2010. dec. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mint ahogy fent is írtam a 1:100-as tőkeáttétel nem azt jelenti, hogy azt kötelező kihasználni! Az lehet, hogy a számlához ez a minimum, amit be lehet állítani, de a pozícióméret a lényeges.
2010. dec. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!