Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Őstermelő, vagy vállalkozó?...

Őstermelő, vagy vállalkozó? Alapfogalmak tisztázása.

Figyelt kérdés

Van egy nagyobb földrészem, amire nemrég építkeztem. A megmaradt területet szeretném beültetni fűszernövényekkel, zöldségekkel. Ezeket szeretném árusítani piacon többféle formában, illetve ha nincs piac azon a napon, akkor házhoz is lehetne jönni az áruért. Így ha minden igaz, az őstermelőit kéne kiváltanom. Ebben az esetben mi a különbség az őstermelő és a vállalkozó között? Hogyan nőhetné ki a dolog magát egy kis vállalkozássá?

Köszönöm szépen a válaszokat!

Üdv.


2011. jan. 14. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező!

-Ültetés,vetés:OK

-Piaci árusítás: OK

-Háznál árusítás:OK

Ne akarja magát kinőni kisvállalkozássá!!! :)


Felvázolva:

-Amig Ön,csak olyan zöldségeket árul,melyeket maga termelt,nincs más gondja,mint őstermelői számot intézni,illetve erre az őstermelőire adni ki a számlákat,amikor éppen kell,azért ebből sem kell túl sok:)


-Akkor lenne Ön vállalkozó,ha számlára venné,és számlával adná,a nem maga által megtermelt zöldséget-gyümölcsöt.

Amig nem akar,kókuszt vagy banánt eladni a piacon,addig ki ne váltsa a vállalkozóit!


Sokan úgy csinálják,hogy adják-veszik a zöldséget,de őstermelőivel csinálják,mert úgy jobb,pedig nem is ő termelte meg.

Miért? Nem kell fizetni a rengeteg járulékot a vállalkozói után,a könyvelőt stb.

Ha nem ad számlát,büntetést kap,figyeljen,egy helyi őstermelőt nem nyaggatnak annyit,mintha válallkozó lenne.

Ne tegye.

Menjen,vessen,arasson,majd árulja a piacon és a háznál,amit csak akar,adjon róla néha papirt,mint őstermelő,de ezért felesleges lenne vállalkozásba belemásznia.

Egyéni véleményem osztottam meg Önnel,ha valamiben tévedtem volna,nyugodtan javítsanak ki.

2011. jan. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszát! Egy kérdésem lenne még. Ha esetleg, tegyük fel egy saját készítésű terméket szeretnék eladni (amit a magam által kitermelt pl gyümölcsökből készítek) akkor sem gond, ha csak őstermelőim van?

üdvözlettel!

2011. jan. 18. 01:23
 3/11 A kérdező kommentje:

"Mezőgazdasági őstermelői tevékenységnek minősül a saját gazdaságban történő növénytermelés, ültetvénytelepítés, állattenyésztés, valamint a termékfeldolgozás is akkor, ha az saját gazdaságban történő alapanyag felhasználásával történik."


Köszönöm szépen, szerencsére sok keresgélés után megtaláltam a kérdésemre a választ! :)

Üdv.

2011. jan. 18. 11:51
 4/11 anonim válasza:
100%
Kicsit offolok, bocsánat, de a kérdéssel kapcsolatban lenne nekem is kérdésem: egy őstermelő eladhat pl. kisboltnak, zöldségesnek a terményéből? A boltosnak kell külön eredetigazolás vagy elég az őstermelői nyugta?
2011. jan. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Az első vagyok és válaszolnék az utolsónak:

-A bolt számlát kér "elvileg" az áruról,de kisebb mennyiségben vesznek át papir nélkül is.

A kereskedő felvásárlási jegyet töltet ki az őstermelővel,neki csak őstermelői szám kell,majd utána ő számlát állít ki a boltnak erről :)


Üdv!

2011. jan. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

:) Nekem az lenne még a kérdésem, hogy ha pl lekvárt vagy szörpöt szeretnék készíteni a saját termésemből, amit szeretnék eladni, akkor a hozzá való dolgokat ( pl cukor, befőttes üveg) beszerezhetem nagyker áron? Illetve, egyáltalán még árusíthatok ilyesmit őstermelőivel? Hisz a cukrot vásárolom...


üdv.

2011. jan. 21. 20:45
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Az első lennék újra.


Véleményem szerint:

-Az,hogy a cukrot kis vagy nagyker áron veszi,szerintem nem érdekes.

-Az,hogy a szörp és lekvár árusításához mi kell,azt nem tudom megmondani,de szerintem az már kicsit bonyolultam,de amíg csak a helyi piacon árulja,nem problémáznék vele.

-Én csak olyan példát tudok mondani,hogy őstermelőként,megtermeltük a zöldségeket,karalábét stb,majd ehhez vettünk kis tálcákat,fóliát stb. és leveszöldség-alapként becsomagoltuk,majd tettünk bele egy cimkét,az adatokkal és még a nagyobb piacokon is árulhattuk,minden OK volt.

Tehát,az hogy maga cukrot vesz a lekvárba,szerintem nem probléma.


Üdv!

2011. jan. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Újra én:


"De szabadabban árulhatnak ezután például lekvárt is a termelők..."


Pontos cikk:


[link]


Üdv!

2011. jan. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Még egy:

(Mellesleg a Google a barátod.:) )


"úlius 6-tól hatályos ugyanis az agrártárca rendeletmódosítása, amely megkönnyíti a kistermelők élelmiszer-feldolgozási és -értékesítési feltételeit és amely alapján az említett kérdésekre határozott igen a válasz. Mégis szinte még inkább csak mutatóba hoztak a napokban néhányan pár üveg szörpöt a győri piacra, de többen tervezik, hogy ezután „eltéve" is kínálják a kertjeikben termett zöldséget, gyümölcsöt."


"A módosított rendelet úgy szól, hogy az állati alaptermékek (tej, tojás, nyers hús stb.) és a feldolgozott kistermelői termékek (sajt, lekvár, kolbász stb.) az előállítás szerinti megyében és Budapesten, vagy az országon belül a gazdaság helyétől légvonalban számított negyven kilométeres távolságban értékesíthetők."


Pontos leírás:


[link]

2011. jan. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

:) Még egyszer, nagyon szépen köszönöm a segítségét!!! Nagyon sok hasznos információt tudtam meg így Öntől...


Üdvözlettel!

2011. jan. 26. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!