Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan készüljek fel a legelső...

Hogyan készüljek fel a legelső állásinterjúmra?

Figyelt kérdés
Egy közalkalmazotti állásról van szó. Mit vegyek fel? Sminkeljek? Mik a leggyakoribb kérdések? Mennyi ideig faggatnak? Soha nem voltam ilyenen még (pályakezdő vagyok), segítsetek!
2009. jan. 20. 13:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp elegáns öltözetben menj, pl. nadrágkosztümben egy szép blúzzal/inggel alatta. Sminkelni csak szolidan, de azt viszont szerintem nyugodtan. Ugyanez vonatkozik a körömlakkra is. Valami halvány színnel fesd ki.

Fognak kérdezni rólad, a tanulmányaidról, a céljaidról, az erősségeidről, gyengeségeidről. Ezen kívül a szakmádba vágó kérdésekre is számíthatsz, plusz ha feltétel az idegen nyelv, akkor azt is tesztelik majd valamilyen formában. Még lehet általános tájékozottságra vonatkozó kérdéscsoport is, pl. mi a véleményed a gazdasági válságról?

Hogy mennyi ideig tart az interjú, az teljesen változó. Fél órától 1 óráig bármi lehet.

Fontos, hogy magabiztos legyél, hogy higgy abban, hogy te vagy a legalkalmasabb a feladatra. Mosolyogj, és meglátod menni fog. Sok sikert!

2009. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!