Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megbízható ez a külföldi...

Megbízható ez a külföldi munkaközvetítő? Olyan sok rosszat hallani, nem akarom, hogy átverjenek.

Figyelt kérdés
[link]
2010. dec. 14. 23:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
44%

"...Másodiknak: nem az MK szerez neked munkát ebben az esetbe, hanem rajtuk keresztül keresed meg te a velük kapcsolatban álló közvetítőket. Az MK a papírjaiddal foglalkozik, nem azzal, hogy alád tolja az állást..."


Tudom, lényegében a magyar állásokkal is ez van és elég gáz a választék.

Szóval fentartom a leírtakat.

2010. dec. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

"...Nekem nem tetszik ez az iroda. Nem értem, hogy kérhetnek díjat a közvetítésért, mikor mindenki tudja már, hogy ezt nem lehet..."


Érintőlegessen van közöm a szakmához (nincs irodám) és az hogy nem kérhetnek pénzt a közvetítésért egy nagy baromság és kitolás a munka vállalóval, noha többségük nem fogja fel ezt.


Hogy is néz ki egy munka keresés itthon?

Bejelentkezik az ember x munka közvetőhőz és melette böngészi az újságokat, stb.

Munka közvetítőket megfizetni csak nagy cég tud, szóval jellemzően takarító, pincér, szobalány állást nem náluk talál az ember hanem az újságban.

Na külföldön is ez a helyzet.

Mivel a külföldi munkák 99% ma is "takarító, pincér, szobalány" szintű alsó kategóriás munkák, ezekre jeletkezni itthonról nem lehet ha nincsenek ezek a trükköző közvetítő cégek.


Most akkor mi a jó a munkavállalónak?

Az ha ingyenes a közvetítés, de nincs meló (és ellenőrizhetetlen szürkék garázdálkodnak)?

Vagy ha lenne egy normális, megfizethető közvetítési díj és lenne választék is, na meg a szektor is kifehérdene?

Na ugye.


Jobb hijján szóval marad a trükközés, amivel a munka kereső még az esetek zömében jól jár.

A módszer az hogy legálissan tartsák az üzletet, hogy nem a közvetítésért kérnek direktbe pénzt hanem csatolt (kamu?)szolgáltatásokért.

Szóval az ha valaki így trükközik az nem jelenti azt hogy csaló csak a kényszer helyzet, ami optimális esetben a másik félnek is jó.

Már a cocializmusban megtanulhatuk volna, ha egy ágazatból kivonjuk a profitot akkor kinyírjuk azt.


Persze ettől még ez a konkrét cég lehet tróger, ezt amit írtam általánoságban kell érteni.

A fórumokon le kell ellenőrizni őket.

2010. dec. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Kedves válaszolók! (Akinek nem inge, ne vegye magára) :)


Nagyon sok helyen, ahol infókat keresnek az emberek vagy érdeklődnek hogyan is menjenek külföldre, milyenek a közvetitő irodák, tanácsot kérnek, stb, legtöbbször azt a választ kapjak, hogy szedjenek össze egy kezdőtőkét, nyelvtudás, útlevél és via külföld, igy jobban járnak.


Természetesen ez a legjobb, legtisztább. Nem egy ismerősöm ment ki már így. De viszont, ha az ember olyan helyzetben van, hogy spórolni nem tud, mert nincs miből, és ezt tapasztalatból mondom, akkor hiába menne. Ilyenkor csak munkaközvetitőn keresztül tud menni, az valamivel "olcsóbb" és az első fizetésből vonja le a közvetitési dijat. Főleg ha az illető nem tudja az ottani nyelvet. Hiába szeretné megtanulni, ha nincs pénze nyelvtanfolyamra.... Legyünk reálisak és lássuk meg hogy ez a helyzet sehogy sem egyszerű.


Sajnos az én gondom is az, hogyan tudhatom melyik munkaközvetitő megbizható és melyik az amellyeket kerüljem el nagy ívben!

2013. ápr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Utolsó vagyok, *lássuk be

Ezt akartam irni....

2013. ápr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!