Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék villamaos vezető...

Nagyné Novák Edit kérdése:

Szeretnék villamaos vezető lenni. Hová tudnék jelentkezni? És mik a követelmények.

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Betöltött 18 év után a BKV-nál kell.
2010. dec. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog. Nagyon ritkán indulnak tanfolyamok, és kb. 100-szoros a túljelentkezés. A lányom barátja is jelentkezett a legújabb tanfolyamra, de az érettségijével esélye sincs, hogy bejusson az első 200 közé, amiből még sokat kirostálnak. Elmesélte a kategóriákat, leírom neked:

1. felsőfokú végzettség + jogosítvány

2. felsőfokú végzettség jogosítvány nélkül

3. középfokú végzettség + jogosítvány

4. középfokú végzettség jogosítvány nélkül

5. 8. általános + jogosítvány

6. 8. általános jogosítvány nélkül

Neki nincs jogsija, csak az érettségi, a középbesorolás alatt van 1 szinttel. Azt hiszem 3000 feletti jelentkezőt említett.

Azért drukkolok, hogy szerencséd legyen, teljesüljön a vágyad, és figyeld a BKV honlapját.

2010. dec. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt tudsz jelentkezni:


[link]


Villamoshoz nem kell jogsi, asszem érettségit várnak csak el.

Nemrég voltam a bkv-nál állásinterjún, nem villamosvezetőin, viszont akikkel találkoztam, közülük páran arra is jelentkeztek. Több 100 embert hívtak be első körre, abból rostálnak ki tesztekkel-beszélgetéssel néhányat, aki mehet tanfolyamra. Villamosvezetői úgy tudom januárban indul majd, arra viszont már nyilván megvannak az emberek, következő ki tudja, mikor lesz.

Nagyon sokféle ember szokott jelentkezni, a felsőfokú végzettség villamosnál nem hiszem, hogy előny lenne.

2010. dec. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!