Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyivel több fizetésért...

Mennyivel több fizetésért váltanál munkahelyet?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem teljesen pontos.

Ha a melóhely miatt kb. napi 100km-t kell autózni (50 oda, 50 vissza)és busz stb. nem jöhet szóba, akkor mennyi az a nettó különbség, amiért érdemes otthagyni a meglévő helyet?

Ugye jár 9/km üzemanyag támogatás, de még így kb 35000ft-ba kerül a bejárás, plusz jó időben is összesen kb 2 óra az út. Nem tudom mennyit ajánlanának, azt tudom, hogy legrosszabb esetben is nettó kb 70ezerrel kapnék többet, tehát annak a fele maradna, ami plusz.

Nehéz a döntés... Mit tanácsoltok? Mennyivel többért váltsak?


2010. dec. 15. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Én napi 200 km-t vállaltam be úgy, hogy nettó 35e Ft-tal kaptam többet (a benzin levonása után). Mondjuk voltak egyéb tényezők is, ami miatt váltani kellett.
2010. dec. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor anyagilag kb ugyanúgy jöttél ki, mint amire én számítok.

kockázat nélkül nincs siker, ezt mondják, bár az is gond, hogy a jelenlegi melóhelyem viszonylag biztos. Az új helyen meg ugye, ha nem tetszem a próbaidő alatt, akkor szevasz van...

Persze ez minden váltásnál így van.

Ez lenne az első munkahelyváltásom, talán ezért is vagyok ilyen bizonytalan.

2010. dec. 15. 19:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyit keresel most, úgyhogy inkább % ot mondok: szerintem +20% amiért érdemes válltani, és még e felett a bejárási költség. Számítsd bele, hogy ha maradsz akkor lehet, hogy kapsz egy 5-10% os fizuemelést a régi helyeden egyébként is amit ugye meg kéne fizettetni az új hellyel:)
2010. dec. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez nem az a cég, ahol évente van fizetésemelés...

Amit tanácsolsz, +20%-ot én kevésnek érzem, most 130 a nettóm, ennek a 20%-a 26ezer. 26000ft pluszért utazzak nap 2 órát, havi kb. 2200km-t?

Most afelé hajlok, hogy ha az utazást levonva nettó 40-el lesz több az ajánlatban, akkor mondok igent.

Ez azt jelenti, hogy bruttó 10000 ft-al kellene legalább többet ajánlaniuk, mint amit kértem.

2011. jan. 1. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!