Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 10 %-os fizetésemelésért...

10 %-os fizetésemelésért váltanátok munkahelyet? (Tovább lent)

Figyelt kérdés

A kérdés onnan jött, ohgy olvastam egy cikket amiben benne volt, hogy az informatikusok ennyiért nem nagyon váltanak munkahelyet. Ha számolunk ez kezdő átlagkereset esetében 30E, egy kicsivel tapasztaltabb ember esetében 60E.



"Nem igazán könnyű őket átcsábítani egy új céghez. Ez a réteg ráadásul tudatos karrierépítő is - így az amúgy is magas jövedelemszint miatt egy, az aktuális fizetéshez képest például 10 százalékkal magasabb bérajánlat általában nem elég nyomós érv számukra a váltáshoz"- mutat rá az informatikusvadászat nehézségeire Szekeres Katalin, a Manpower toborzási és marketing vezetője. A szakma krémjét így anyagi előnyökkel motiválni nem nagyon lehet, miközben sokan nem is szívesen hagynak maguk mögött egy jól bevált csapatot, ismerős munkakörnyezetet.

Felkelthető ugyanakkor az érdeklődésük egy új állás iránt az inspiratív, igényes, ergonomikus munkakörnyezettel, a rugalmas munkaidővel, és a szakmai fejlődés lehetőségével. Az informatikusok többsége megfontolt, racionális ember, a kiszámítható karrieríveket szereti.


A hazai munkaadóknak nehézséget jelent, hogy a nyelvet jól beszélők, a magasabb fizetés miatt gyakran veszik az irányt Nyugat-Európa felé."


És a számoláshoz:

"Az ideális IT-szakemberek 3-5 év tapasztalattal rendelkeznek és az újdonságok terén is képben vannak. Ők átlagosan bruttó 600 ezer forint körül keresnek havonta - a skála végpontja extrém esetben akár bruttó 800 ezer forint is lehet. (A pályakezdő informatikusok bére havi bruttó 300 ezer forintról indul.)"


[link]


2011. aug. 25. 01:34
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

300 000-nek a 10%-a 30 000, tehát összesen 330 000. +30 000-ért minden további nélkül. Ma Magyarországon a lojalitásból nem lehet megélni, miközben a lakáshiteled fél évente 10%-kal nő.


És esze ágában sincs megállni.

2011. aug. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez erősen nézőpont kérdése, mert amíg 80,000 fizetésnél akár 5000 ft-ért is érdemes váltani. Több százezres/milliós tételnél a plusz 10% miatt nem biztos, hogy megéri váltani... Gondolj bele 1 milliót kapsz havonta, jól érzed magad a cégnél, ahol dolgozol. Plusz 100E-ért nem biztos, hogy új helyre mész dolgozni. 80E-s fizunál, valószínűleg az ország másik végébe elköltöznél a plusz 100-ért.
2011. aug. 25. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"80E-s fizunál, valószínűleg az ország másik végébe elköltöznél a plusz 100-ért."


80E-es fizunál ez közel 120%-os fizetésemelés. A 10% 8 ezer lenne. Aki 1 milliót keres az 120%-os emelésért uyganúgy elköltözne.

2011. aug. 25. 02:46
 4/9 anonim ***** válasza:

A mai világban simán. Még úgy sem keresném magam hülyére. Meg az emberek túlnyomó többsége sem.

Fizetésemelésre úgy sem lehet számítani.

2011. aug. 25. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Fizetésemelésre úgy sem lehet számítani."


Van olyan hely ahol igen. Pl informatika. Egyik ismerősöm pont most kapott emelést. Persze azért mert 1-2 ember elment a cégtől és féltek, hogy többen is követik. TUdták, hogy a fizetés miatt mennek el. 7-8 éves tapasztalattal 500E körül kaptak. Pedig átlagban 600 körül keresnek 3-5 éves tapasztalattal.

2011. aug. 25. 03:36
 6/9 anonim ***** válasza:
10%-os fizetésemelésért én sem váltanék állást, pedig határozottan ott akarom hagyni azt, amit most csinálok. 10% az lópikula. Lehet, hogy még rosszabb lesz, lehet, hogy megszivatnak, nem lesz belőle semmi. Újra betanulni az új munkakörbe stb. Nem éri meg! Inkább kivárok, és lépek akkor, amikor tényleg valami határozott előrelépésről van szó. Min. 30-40%, na ott már nem sokat agyalnék!
2011. aug. 25. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem. Sohasem bér alapján választottam munkahelyet, hanem főnök, kollégák, munkakörülmények alapján. Ugyanis még fiatalabb koromban előfordult, hogy magasabb bér reményében váltottam állást és azután évekig szidtam magam. És ráadásul ez többször ismétlődött. :D
2011. aug. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A legutóbbi váltáskor 60%-ot emelkedett a fizetésem!

Igaz, hogy vidékről Bp-re jöttem. Ez már költözéssel is simán megéri.

2011. aug. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokan vannak akik plusz fizetés nélkül is szívesebben váltanának állást, a pénz nem minden. Sokkal jobb egy munkahely 200E-ért, ahol nem bacoganak, sőt még megszakadni sem kell, mint 205E-ért ahol kidolgoztatják a beledet is :)
2011. aug. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!