Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyon kétségbe vagyok esve,...

Nagyon kétségbe vagyok esve, egyszerűen miért nem tudok kijönni a fizetésemből? Min spóroljak?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok. Egy éve dolgozok (előtte főiskolás voltam, majd alkalmi munkákat találtam csak), 80 eFt-ot keresek, elég kemény munkával, igaz irodában dolgozok, de a kimerültség határait többször súroltam már. Most ott tartok, hogy alig van már valamire pénzem, a csizmám lyukas, és fogalmam sincs, miből veszek másikat, mert az utolsó pénzemet most adom fel számlára. Aputól már nem merek kérni, mert nagyon szégyenlem magam, hogy dolgozok, és mégsincs soha semmire sem. Nem élek nagy lábon, alig veszek pár dolgot, semmiféle luxusra nem költök (kivéve a műköröm, ami másfél havonta 2500 Ft). Sajnos másik munkát nem találok még mindig, pedig keresek...de nincs. Ahova kell a diploma (a második nyáron lesz meg), oda nincs elegendő gyakorlatom, ahova meg nem kell, oda meg azért nem vesznek fel, mert túlképzett vagyok.... :( Munka mellett segítek gyerekeknek tanulni, de ez sem hoz annyit, hogy tudjak miből félretenni. Van diákhitelem is, még 5 év, míg lejár. Otthon lakok, ami hatalmas nagy segítség, de egyszer szeretnék a saját lábamra állni. Hitelt nem tudok felvenni, mer minimálbérre vagyok lejelentve. Külföldi munkalehetőség sajnos szóba se jöhet a közeljövőben, mert az egészségi állapotomat felőrölte ez a helyzet, gyomor- és szívproblémáim vannak, illetve az idén kétszer akartak már kórházba küldeni, mert az idegeim felmondták a szolgálatot.

Egyszerűen egy mókuskerékben érzem magam, és nem tudom, hogy és mikor tudok ebből kikerülni...


Nem leoltásokat várnék, ha lehet, mert így is kész vagyok teljen!


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. dec. 16. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%

Pedig kezdhetnéd avval,hogy nem fizetsz olyan hülyeségre,hogy műköröm..Ez is pénz..Majd kezdhetnéd avval,hogy olyan termékeket vásárolsz ami nem márkás..Itt gondolok ilyen egyszerű dolgokra mint pl:

-mintás,szagos wc papír helyett sima tesco wc papír

-drága túsfürdők helyett,jó illatú nem márkás túsfürdő

- Olcsóbb kaják..

- olcsóbb ruhák..

Sajnos ezekből tudsz csak lefaragni..A számláidat akkor is fizetni kell,és abból 1 forintot nem tudsz lecsípni..

Sok kicsi sokra megy,és bizony akár 5-10 ezer forintot is lehet havonta ezekből spórolni..

Tudom,mert én is így voltam vele...Csak én tudtam változtatni...így most nyugodtan alszom,mert tudok félre tenni is..(egyébként nyomdában dolgozom 83.000 forintot kapok kézhez..és gyerekem is van)

Szóval spórolni csak így tudsz..

2010. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igazából nekem a spórolással van bajom...mert ez a 80 eFt a mi környékünkön épp arra elég, hogy éhen ne haljunk. A múltkor amit meg tudtam spórolni, azt felemésztette a gyógyszer... 20 eFt... Tiszta ideg voltam. A márkás dolgokkal úgy vagyok, hogy az is ugyanolyan ruha, mint a nem márkás, csak a többszörösébe kerül. Egy-két dolog van, amiből márkásat használok (arctisztító) meg a cipők, de ezek sem olyanok, hogy egy keresettel rendelkező embernek problémát kell, hogy jelentsen. (A cipőt 2,5 évig használtam, igaz 14 eFt volt, de kiszolgálta az árát.) Mégegyszer köszönöm, hogy írtál!

2010. dec. 16. 15:12
 3/15 anonim ***** válasza:

"Ahova kell a diploma (a második nyáron lesz meg), oda nincs elegendő gyakorlatom, ahova meg nem kell, oda meg azért nem vesznek fel, mert túlképzett vagyok...."


Azért megkérdezem milyen diplomád van?

Ahova nem kell, ott meg tagadd le és nem tekintenek túlképzettnek.

2010. dec. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Közgazdász (jeles minősítéssel). A második bölcsész lesz, ha minden igaz, a nyáron. Ezen felül angolt és oroszt tanulok a német mellé...
2010. dec. 16. 15:47
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mien sulit végeztél, de keress másik munkát, ahol normálisan vagy bejelentve és ahol lehet fejlődni, ahol megbecsülik a munkád.

Nem szabad feladni. Gondold azt h mások még nehezebb helyzeben élnek.

Ebból a pénzből nagyon nem tudsz spórolni, ha mindent magad csinálsz. Pl:kaja, szlák, egyéb.

De azt írtad otthon laksz, tehát feltételezem kapsz kaját mindennap és a szlákat is segítenek kifizetni. Bár ezt csak te tudod, mert nem írtad. De ha segítenek és a 80e ft-ot magadra költöd, akkor nálad van a gond. Nem tudom miket vásárolsz havonta, de akkor le kell mondanod pár dologról és alakíts ki vmi rendszert, ha nem jól bánsz a pénzzel.

Hitelt pedig ne akarj felvenni, ne az legyen mindig a megoldás, mert csak mélyebbre süllyedsz majd mivel azt is vissza kell fizetni.

2010. dec. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Adsz haza konyhapénzt + rezsipénzt? Mennyit?
2010. dec. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Igen, otthon lakok, de a kaját nagyrészt magamnak veszem (ízlésvilágunk teljesen más, és nem tudjuk összeegyeztetni a kajakérdést), a számlákat meg én fizetem egyedül -mármint a sajátot: telefon, angol, orosz tanfolyam.

Fodrászon spórolok, mert a tesóm a fodrászom (max hajfesték kell), kozmetikuson szintén, nincs 2000 Ft másfél havonta. Tudom, h a telefonra megy el sok, de a munkám miatt muszáj, és sajnos a cégest nem vihetem haza, sokszor meg munkaidő után kell intézkedni...volt, h éjjel Moszkvát hívtam... de ez meg a főnököm f.szsága, mert ezt nem fizeti... :( Folyamatosan keresek mást...de nincs.

2010. dec. 16. 15:53
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem kell beleadnom a rezsibe, de én vásárolok azért nekik -főként élelmiszert, elmegyek szó nélkül boltba, tankolom az autót, ha használom...
2010. dec. 16. 15:58
 9/15 anonim ***** válasza:
otthon laksz ingyen és nem jössz ki ennyi pénzből? mégis mire költöd? írd fel tételesen és rájössz mennyi mindent ki lehet róla húzkodni.ne szórd a pénzt.
2010. dec. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ennyi pénzből igenis kellene tudnod spórolni. Tessék saját színre festeni a hajad, no műköröm, cipőből meg olcsóbbat is lehet venni - nekem az ötezres cipők is kiszolgálnak két évig.

Egyél otthoni kajákat, a "luxus" kiadásokkal átmenetileg hagyj fel, ha csak a smink, hajfesték, kozmetikus, műköröm jellegű dolgokról lemondasz egy ideig, minimum 10 ezret megspórolsz havonta. Fizesd csak a tanfolyamot, diákhitelt, stb., másra ne költs.

A legjobb az lenne, ha fognál 40 ezret hó elején, azt félretennéd, és a maradékból élnél. Ha én kijövök 80 ezerből 40 ezres albi mellett, akkor neked is ki kell. Drasztikus, de ez a módszer tényleg jó, élj úgy, mintha eleve csak a fele fizetésed lenne.

2010. dec. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!