Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyon kétségbe vagyok esve,...

Nagyon kétségbe vagyok esve, egyszerűen miért nem tudok kijönni a fizetésemből? Min spóroljak?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok. Egy éve dolgozok (előtte főiskolás voltam, majd alkalmi munkákat találtam csak), 80 eFt-ot keresek, elég kemény munkával, igaz irodában dolgozok, de a kimerültség határait többször súroltam már. Most ott tartok, hogy alig van már valamire pénzem, a csizmám lyukas, és fogalmam sincs, miből veszek másikat, mert az utolsó pénzemet most adom fel számlára. Aputól már nem merek kérni, mert nagyon szégyenlem magam, hogy dolgozok, és mégsincs soha semmire sem. Nem élek nagy lábon, alig veszek pár dolgot, semmiféle luxusra nem költök (kivéve a műköröm, ami másfél havonta 2500 Ft). Sajnos másik munkát nem találok még mindig, pedig keresek...de nincs. Ahova kell a diploma (a második nyáron lesz meg), oda nincs elegendő gyakorlatom, ahova meg nem kell, oda meg azért nem vesznek fel, mert túlképzett vagyok.... :( Munka mellett segítek gyerekeknek tanulni, de ez sem hoz annyit, hogy tudjak miből félretenni. Van diákhitelem is, még 5 év, míg lejár. Otthon lakok, ami hatalmas nagy segítség, de egyszer szeretnék a saját lábamra állni. Hitelt nem tudok felvenni, mer minimálbérre vagyok lejelentve. Külföldi munkalehetőség sajnos szóba se jöhet a közeljövőben, mert az egészségi állapotomat felőrölte ez a helyzet, gyomor- és szívproblémáim vannak, illetve az idén kétszer akartak már kórházba küldeni, mert az idegeim felmondták a szolgálatot.

Egyszerűen egy mókuskerékben érzem magam, és nem tudom, hogy és mikor tudok ebből kikerülni...


Nem leoltásokat várnék, ha lehet, mert így is kész vagyok teljen!


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. dec. 16. 14:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
43%

Valós a probléma.


Van ismerősöm, aki sok-százezret keres havonta és

ugyan így sír, hogy nem tud kijönni belőle...


Ugyan akkor sokan vannak, akik a felét sem kapják kézhez,

mint amennyit te keresel, mégis megélnek valahogyan.


Természetesen tudom, hogy semmire sem elég a fizud,

de mit csinálsz majd, ha pl. jövőre,

az állandó áremelések hatására,

a felét éri majd a jövedelmed??


(Végül -és nem bántásból-, mint "túlképzett" legalább az ikes-igékre odafigyelhetnél!)

2010. dec. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
68%

Azért nem mindenki olyan szerencsés, mint az egyik válaszoló.Én 33 éves vagyok, és a saját hajszínem tiszta ősz.Akkor most én járjak mákos fejjel ennyi idősen?Muszáj a hajamat festenem, ha nem ennék, akkor is megvenném, mert a munkahelyen azt is nézik, hogy mész be dolgozni.Nekem olyan idióta a járásom, hogy az 5 ezer forintos cipő két hónapig nem tart ki./ nem vagyok beteg, vagy ilyesmi/.Abból is a drágább kell.



Viszont ha te otthon laksz, stb, akkor simán ki kellene jönnöd ebből a pénzből.

2010. dec. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem fizetsz lakbért, nem fizetsz rezsit, csak a kajádra kell költened és nem jössz ki?


Én gond nélkül kijöttem 120-ból úgy, hogy 50 km-re jártam autóval dolgozni MINDEN NAP, tehát elvitt a fizuból 40.000-et a benzin havonta és ezen felül nemhogy kajára és ruhára, de még szórakozásra is jutott 10-15 ezer egy hónapban.


Valami nagyon elrontasz.

Ha magadnak főzöl akkor napi 1000-1500 forint között könnyedén ki lehet jönni. Pl. Én imádom a liddle-s készpizzát, 10 perc alatt megsül és 279 forint. Vagy Auchanba 700 egy grillcsirke, veszek hozzá rizst meg csalamádét és az 2 főre egy ebéd és egy vacsora (tehát 500 forint fejenként a 2 étkezés kb...)

Azt is nézd mit iszol: Amíg én kólát, ice-teát meg ilyen sz@rokat ittam arra elment egy ezres is naponta. Meg a bugyuta ásványvízre, ami palackozott tartósított csapvíz... Azóta sima egyszerű gyümölcsszörpöt iszok, szeretem, finom és a sűrítmény nagyon olcsó. 550 forint és 7-8 liter kijön belőle. Meg rengeteg teát iszom, az még jobb és olcsóbb is. Meg viszek kávét a munkahelyre termoszba, nem ott veszek az autómatából 150-ért egy decis pohárral vacak porkávét. Ugyan így az ebéddel, van mikró meg lehet melegíteni, nem kell kimenni kifőzdébe 1000 huf-ért ebédelni valami maradékból összedobott mocskot.


Meglepődnél, de ilyesmin 10-15 ezret lehet havonta spórolni.

2010. dec. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy megjegyzem, én kínaiba veszem a cipőimet, mindegyik bírja LEGALÁBB egy évig, max másfél. 1500ftos gagyik. De ha az a bajod hogy kínai, megjegyzem eddig senkinek se tűnt fel hogy onnan vannak.

Én nem vágom miért nem tudsz ebből kijönni, főleg ha nem te fizeted a lakást, ill rezsit meg ezeket..műkörmöt felejtsd el, fodrászhoz járj 3-4 havonta vagy fél évente igazítani. Én is kb ennyit járok, igaz már nem festem meg semmi csak vágatok hogy nézzen ki valahogy. Nem kell semmiből a drágát venni. Lehet hogy spórolni akarsz de nagyon nem megy. Én ennyi pénzből, így otthon lakva kész luxusnak venném az egészet.

2010. dec. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, eszembejutott: anyám kb ennyit keres havonta, és eltart engem mint lányát, apámat mert ő munkanélküli, abból fizetik a rezsit, hitelt, mindent..úgy hogy semmilyen támogatást nem kapunk..bár tény hogy elég szarul állunk de az már más téma..
2010. dec. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!