Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetséges ez? Mik...

Hogyan lehetséges ez? Mik kellenek hozzá? Mozinyitás és mellé egy kávézó. Bővebben lent. ->

Figyelt kérdés

Nagy álmunk, hogy szeretnénk nyitni egy mozit a nővéremmel. :) Tudom, hogy ez nagyon nehéz, és nem kis, x összegű tőke is kellene hozzá, (mennyi is? valaki tudja?) mégis szeretnénk valóra váltani ezt. A moziban lenne egy kis kávézó-szerűség is, ahova film előtt vagy után, vagy ha valaki egy kis nyugalomra vágyik, be lehet ülni olvasni, beszélgetni, télen meginni egy forralt bort, igazi otthonos, barátságos hangulatban. Tehát semmiképp sem multiplex szerű szépséget szeretnénk, hanem egy művészmozihoz hasonló filmszínházat. :)

Valamint tudom, hogy nagyon előre gondolok, de mi kell ahhoz, hogy a mozik levetíthessenek filmeket? Mi a különbség egy mai, és egy 40-es évek idején forgatott film "lejátszási engedélyénél?"...

Előre is nagyon szépen köszönöm! :)


2010. dec. 18. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de max. 10 éven belül a 3D mozin kívül már a multiplexekbe sem fog járni senki. Már ma is elérhető az interneten minden, az IP TV-vel meg akár legálisan is megnézhetek minden filmet a digi videótékából...


Művészmoziba kutya se megy 40 éves filmeket nézni, abból ti éhenhaltok.


Amúgy egy mozi iszonyú drága.

Kell egy hatalmas épület. Ha szerzetek egy ex mozit akkor az nem véletlen ment csődbe.

Ha építeni kell akkor legalább 40-60 millió.

A felszerelés gőzöm nincs, de tippre legalább 5-10 millió az is.

Ha nincs autóparkolód már rossz, így a belváros majdhogynem kilőve, vidéken minden halott.


A filmekért jogdíjat kell fizetni. A régiekért nyilván kevesebbet.

2010. dec. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nézz új ötletek után, ez nem fog megvalósulni, bármennyire is szeretnéd. Az előttem lévő nagyjából leírta, hogy miért.
2010. dec. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hű, ez elég elszomorító... bárcsak egy kicsit figyelmesebbek lennének az emberek a régi értékekre... :(

Én egyébként nem szoktam nagy mozikba járni. Sokkal jobban szeretem a régi stílusú mozikat. :)

2010. dec. 19. 12:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát sajnos arra nem lehet üzletet építeni, hogy te mit szeretnél. Az a lényeg, hogy mások mit akarnak és tény hogy egyre kevesebben járnak mozikba, művészmozikba a fiatal generáció közül pedig nagyon-nagyon kevesen.
2010. dec. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

De sajnálom... :(

Olykor valóban nem értem meg a kortársaimat. Én csupán 16 éves vagyok, mégis a művészmozikért rajongok. Úgy tűnik akkor, elég nagy kivétel vagyok.

2010. dec. 19. 14:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan messze az álom, HA fordítva gondolod végig:

- nyitni egy kávézót, ahol filmklubszerűen mondjuk heti 2-3 régebbi vagy művészfilmet levetítetek. Ezek a filmek nem igényelnek nagy technikát, és csak 1x vetítésért kell jogdíjat fizetni (sokszor el is engedik ilyen esetben). Egy kávézó, fiatalos/művészies/beülős/tanulós pedig jól tud menni.

2010. dec. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!