Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliába mennék munkát vállaln...

Angliába mennék munkát vállalni. Kell itthon valamit elintéznem vagy csak kimegyek és ott megszerzem a munkát és kész? Milyen papírok kellenek a munkavállaláshoz?

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 02:24
1 2
 1/17 bánomisén ***** válasza:

Angliába úgy költözöl, mintha Magyarországon belül költöznél, semmilyen papírt nem kell otthon beszerezned.

Itt kell majd bankszámlát nyitnod, NI-számot (itteni TB-szám) kérned, stb.


Mennyire tudsz angolul?

2011. okt. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Jól írta az első.

Én itt kint dolgozom munkaközvetítő irodában.Azt tudom,hogy a legtöbb munkát úgy tudod megkeresni ha munkaközvetítő irodákba beviszed a CV-det(önéletrajzodat)

Amit elvárnak:

-legyen bankszámlád (ahová a fizetésedet utalhatják)

- legyen N.I.number card

- legyen egy angol telefonszámod

- bejelentett lakcímed (ez kell akkor is ha bankszámlát akarsz nyitni)

-legyen valamennyi angol tudásod..

üdv

2011. okt. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Személyi mellett vigyél útlevelet is, mert ok, hogy EU tagok vagyunk, de az utazáson kívül máshol nem fogadják el a személyit, még a bankban sem.

Az NI számhoz majd interjúra kell menned, de általában simán megy, és az NI szám nélkül is elkezdhetsz dolgozni.

2011. okt. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

OFF.

ma 09:21!


Tudnál Londonban esetleg olyan irodát ahol vendéglátós melót is tudnak közvetíteni? A Job Centre nem az igazi, mert csak a gépből nyomtatható címek vannak, a ManPower csak irodai melót tud adni, mást nem nagyon találtunk.

A barátnőmnek kéne, mert most szobalányként dolgozik, és inkább olyan munka kellene neki ahol tud kommunikálni, hogy fejlődjön az angolja.

Kösz a választ!

2011. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 bánomisén ***** válasza:

És még a felsoroltak mellett legyen egy angol nyelvű önéletrajzod, ezt érdemes otthon megírni, hogy itt már ne vacakolj vele.


Érdemes laptopot hozni, mert az az álláskergetéshez is jól jön, meg az otthoniakkal való kapcsolattartás is ingyenes a neten, függetlenített telefont, hogy csak kártyát kelljen bele vásárolni, mert a mobil itt életszükséglet.


Nagyjából ennyi.

2011. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

laptop felesleges,ha nincsen neki.Minden könyvtárban ingyen netezhet.A jobcentre-ben ingyen megnézheti az aktuális álláslehetőségeket.Minden munkaközvetítő irodákban ingyen megtudja nézni az állásajánlatokat,és ha már ott van akkor be is tudja adni az önéletrajzokat..

De ha van laptopja akkor kihozhatja,de nem létszükség.

2011. okt. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

9:21-esre ne hallgass!


Teljesen felesleges útlevélre pénzt kiadni, a magyar új személyi bőven megteszi mindenütt.

Tudom, én így intéztem odakint állást, bankkártyát, sehol egy szót sem szóltak emiatt, hiszen rajta van minden angolul is, elfogadják.

2011. okt. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

ma 09:54-nek


9.21-es vagyok..

Miért ne hallgasson rám?? Én sehol nem írtam,hogy az útlevél kötelező!(olvass utána) Sőt le sem írtam,hogy útlevél vagy személyi kell,mert alapból feltételezem,hogy a kérdező nem buta ember,és tudja hogy ezek közül az egyikre mindenképpen szüksége van..

2011. okt. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 bánomisén ***** válasza:
Előző: Kell az útlevél, a személyi igazolvány nem kétnyelvű, így pl. bankban nem fogadják el. Anélkül meg nem tud bankszámlát nyitni, úgy meg nem talál állást.
2011. okt. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 bánomisén ***** válasza:
Bocs, az előző hsz-em neki ment: 09:54
2011. okt. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!