Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri ennyi diplomást kinevel...

Megéri ennyi diplomást kinevelni, taníttatni az államnak?

Figyelt kérdés
Hol tudnak elhelyezkedni? Miért kell ennyi diplomázott ember?
2010. dec. 19. 06:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg,mert nins rájuk szükség. Külföldnek nevelni pedig nagy luxus.

Azért nevelünk ennyit,mert amíg a fiatalok tanulnak,nem jelennek meg a munkaerő picon a munkanélküliek számát növelve.

Másrész pedig azt sulykolják a fiatalokba,hogy a kétkezi munkát végző nem ember,csak a diplomás.

2010. dec. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

A közszférában manapság csak diplomásokat foglalkoztatnak. A törvény előírja a munkakör betöltéséhez szükséges felsőfokú végzettséget. A szakmai tudás nem feltétel, csak a diploma. Senki sem méri fel, hogy kell-e ennyi diplomás Magyarországnak. A diplomások közül is nagyon sokan munkanélküliek, mert ennyi közgazdászt, mérnököt, menedzsert? nincs annyi munkahely, ahol el lehetne helyezni. Ráadásul vannak olyan diplomások, akik egyáltalán nem rendelkeznek semmilyen szakmai gyakorlattal. Orvosi diplomát kap olyan fiatal, aki életében nem adott még be élő embernek injekciót!!!

Nagyon sokba kerül az országnak a fiatalok felsőfokú képzése, de eredményt nem tudnak felmutatni, mert egyáltalán nincs szakmai gyakorlat megszerzését követően bizonyítási lehetőségük. Bezzeg a szakmunkások hiánya hihetetlenül magas, hisz' manapság nem divat szakembernek lenni:((

2010. dec. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is így gondolkozom. Ráadásul ezen diplomás emberek közül nagyon kevés az, aki később munkahelyet tud teremteni (saját vállalkozásban). Kinek kell pl.ennyi ügyvéd meg fogorvos? Ki fizeti meg? Túlkínálat van a szellemi foglalkozásúak körében.

Annak van esze, aki szakmát tanul, még ha asztalos vagy kőműves is. Én ezeket a szakikat díjazom, ők később is meg fognak élni, nem élősködnek az államon.

Diplomások! Tisztelet a kivételnek! Aki annyira okos, az tanuljon, a véleményem nem azoknak szól, akik ennek később hasznát veszik.

2010. dec. 19. 11:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatás kiváló módszer a munkanélküliség elrejtésére. Az egyetemi hallgatók háromnegyedét ki kéne vágni onnan a fenébe. De gondolj bele, mi lenne, ha ők mind hirtelen megjelennének a munkaerőpiacon, mi lenne? 200 ezer körüli emberről van szó!

Különben én egyetemista vagyok, és igen, utálom ezt a rendszert, annyi diák van, hogy hihetetlen, és ezzel párhuzamosan mind az oktatók (több oktató kell, tehát gyengébb képességűek is oktathatnak), mind az oktatás színvonala csökkent. Arról pedig már ne is beszéljünk, hogy a diplomám ugyanúgy semmit nem fog érni, mint az övék, dacára annak, hogy közel nem annyit tanultunk érte.. :S

2010. dec. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem írónak igaz van:


Főbb motivációk:

1. munkanélküliség csükkentése

2. "munkahelyteremtés" az egyetemeken

3. ellenőrzés az oktatási szektor felett, "társadalmi tudatformálás"

4. fejlettebb szinten megjenenik a diákhitel is a képben, adósságba lehet verni egy életre az ifjúságot, ez egyfajta rejtett adó. Az oktatás kötelező formai kellék, nem a tudást fizeted meg, hanem az akkreditált papírt. Persze az oktatás nagyon gyakran szinte semmit sem ér illetve bújtatott indoktrináció.

2010. dec. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nem a diákot, hanem az egyetemi szektort szubvencionálják
2010. dec. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

a formalizált oktatás nem gondolkodni tanít meg, hanem papagájkommandót nevel


nem a diákról szól

2010. dec. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én 2 éve kerültem ki az iskolából. Nem diploma ... (rendszerinformatikus+ECDL+Cisco vizsga) és csak azt látom a világban hogy aki az életét tanulásra szentelte az megszívta...ha én érettségi után mentem volna haverommal amit ajánlott akkor most havi 270et keresnék úgy h napi 4-5 órákat dolgozom... ez a világ sajnos. nincs igazság.
2010. dec. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!