Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaadók miért nem alkalmaz...

A munkaadók miért nem alkalmaznak szívesen kisgyerekeseket?

Figyelt kérdés
Pontosabban kisgyerekes nőket? A férfiaknál ez nem téma? Mindenhol azt hallom, hogy a GYED-ről, GYES-ről visszatérő nők nehezen kapnak munkát. Miért van ez? És a férfiakat ez miért nem érinti?
2009. jan. 22. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis gyerek sokszor beteg, orvoshoz kell vinni, otthon kell vigyázni rá, ilyenkor az anyuka helyére kell szervezni mást. Sokszor az utolsó pillanatban derül ki, hogy baj van a gyerekkel, mert az nem szól egy héttel előre hogy megbetegszik:) Ilyen esetben meg sem lehet néha oldani a helyettesítést.

Nem meglepő szerintem, ha a munkáltató több jelentkező közül azt választja akivel kevesebb gondja lesz, mivel ez sok-sok pénzbe kerül neki. Tudom ez nem vigasz az anyukáknak, de ebben is van logika.

2009. jan. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ez a lehetőség férfiaknál nem merül fel?
2009. jan. 22. 22:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A pici gyerekkel szinte mindig a nők foglalkoznak.

Addig is ők voltak otthon a gyerekkel, ezért jobban tudják kezelni, ha beteg, nyűgös.

A férfiaknál is előfordul ez néha, de nagyon ritka, nem számítanak rá a munkaadók.

2009. jan. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert nem 30 évre előre terveznek, csak max. 4-re.

Férfinál meg azért nem számít, mert föl nem merül, hogy a gyerek (vagy bármi) miatt elmehetne. Illetve mehet - elvégre nem rabszolga - de akkor már nem kell visszajönnie.

2009. jan. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a szomorú, hogy kisgyerekes nők is rá vannak kényszerülve, hogy dolgozzanak. A családjuknak, a gyereknek és nekik is sokkal jobb lenne, ha otthon maradhatnának, vagy legfeljebb részmunkaidőben dolgoznának. Csak sajnos nálunk egy férfi átlagos fizetése nem elég egy család fenntartására.
2009. jan. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
én sem értem egyébként a munkaadókat. van abban némi logika, hogy a kisgyerekes dolgozó gyakrabban van távol, mert megbetegszik a gyerek. Ugyanakkor a gyermektelen dolgozó egyszer előbb-utóbb úgyis szül, és akkor a terhesség-gyed-gyes alatt többet van távol, mint összeadva a kisgyerekes dolgozó. Nálunk az én főnököm inkább a gyerekeseket veszi fel, pont ebből a meggondolásból. Nekem egyébként 2 éves volt a lányom, mikor visszamentem dolgozni és kevesebbet voltam állományban mint sok más gyermektelen munkatársam.
2009. jan. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos kevés az olyan munkaadó, akinél ez nem kizárásos ok a felvételre. Én most voltam egy interjún, és nem úsztam meg hogy rá ne kérdezzenek, hogy van e férjem, vagy segítségem, a gyerek mellé, pedig már kifejezetten előny, hogy 9éves a gyerekem.

EGyébként eddig részmunkaidőben dolgoztam. Nem is szabadna kisgyerekkel 8 órában dolgozni szerintem, de sajnos nem divat a részmunkidős állás, pedig jobban megérné a munkáltatónak, mert sok helyen a 8 óra 3/4-ét csak el tengik-lengik.


A kérdésre konkrétan válaszolva: Ameddig kevesebb a munkahely mint a munkaerő, addig úgy szelektálnak, hogy nekik tetszik. Megoldás? Munkahelyek termetése, de innentől ez már politika.

2009. jan. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ebben csak az a felháborító, hogy a leendő munkaadó nem kérdezhet rá sem a családi állapotodra, sem a vallásodra, sem a politikai hovatartozásodra és mégis megteszik. Tisztában vannak vele, hogy nem fog az ember a Munkaügyi Bíróságra menni, mert szinte lehetetlen bizonyítani, hogy azért nem vettek fel, mert gyereked van, X vallású és Y oldali beállítottságú vagy.

2009. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is elég gusztustalan, hogy van(nak) olyan cég(ek), ahol elküldik azokat a nőket, akik már "benne vannak a korban", és várható, hogy egy éven belül teherbe esnek. Erre varrjatok gombot!
2009. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert suttyó f@szkalap felelőtlen barmok, akik nem valóak döntéshozónak. :)


Elfelejtik, hogy a társadalom van az emberért, az ember csupán annyiban van a társadalomért, hogy a társadalom megmaradhasson az ember szolgálatában. Nem lenne lehetetlen berendezkedni a gyermekes anyukák alkalmazására.

2009. jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!