Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják, hogy tombol a...

Miért mondják, hogy tombol a szegénység? Minden bevásárló központ dugig vásárlókkal. Ne fogjuk a karácsonyra, mert ha nincs pénz valójában, csak igen nagy beosztással hó végéig. Akkor karácsonykor sincs.

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 00:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezen én is jókat szoktam derülni. Úgy látszik csak a panszkodás megy, közben meg fene mód jó dolga van mindenkinek (arénába szoktam járni moziba, elképesztő micsoda tömeg van hetek óta, lépni se lehet, középen kajázóknál leülni totál felejtős, hosszú sor van)
2010. dec. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
78%
te csak azokat az embereket látod, akik vásárolnak. a többi otthon van.
2010. dec. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Ez már nekem is föltünt. Tv-ben mondogatják ,hogy nincs pénzük az embereknek ,itt nálunk meg a Pen.yben mind a 4 kassza megy és mégis 10 méteresek a sorok előttük.
2010. dec. 20. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy hömpölyög a tömeg a bevásárlóközpontokban, még nem azt jelenti, hogy a tömegben mindenki többszázezer forintért vásárolt aznap...


Órákig sétálnak, nézelődnek, aztán vesznek egy karácsonyi mintás bögrét, vagy egy kölnit ajándékba, mert csak arra telik...


Elég sokan vannak olyanok, akik hitelre bevásárolnak karácsonykor, aztán évekig törlesztik...


Vannak cégek, ahol karácsony előtt adnak különpénzeket a dolgozóknak, ebből van sokaknak többlete.

2010. dec. 20. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Enni mindenkinek kell! Akinek kevés a pénze,az keresi,hogy hol kap valamit olcsóbban,hol vehet pár ezer forintért ajándékot a gyerekeinek! Akinek sok a pénze,az vesz még az eddigiek mellé többet.

Az emberek többsége valóban szegény! Ezt nem csak mondják,hanem tény! Sok helyen még ünnepi ebédre sem jut pénz,ajándékra pedig egyáltalán nem! Főleg vidéken!

2010. dec. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Akik ma szegények, azoknak a jó része pont az ilyenek miat szegény. Mert elhiszi, hogy neki jó az, ha erején felül költekezik. Lásd karácsonyi nagybevásárlás.

Az is vicces, hogy az internet korában az emberek elmennek akkor is, ha nincs pénzük, a plázába vásárolni. Súlyos ezreket takarítottam meg azáltal, hogy amikor kitaláltam, kinek milyen ajándékot adjak, az interneten megkerestem, hol a legolcsóbb, és általában a bolti árnál 20-30%-kal olcsóbban vásároltam.

Sajnos tipikusan akik szegények, nem is tudják, hogy lehet hatékonyan spórolni. Jó példa erre a rezsi: ha az ember lemond arról, hogy például az előszobát, konyhát, fürdőt, tehát azokat a helyiségeket, ahol csak ritkán tartózkodik, fűtse, akár a fűtésszámla 30-50%-a megspórolható. Ezen sokan nem hajlandók spórolni. Tipikusan a vízzel igen, ami jó, csak a fűtésszámla általában többszöröse a vízszámlának, így a fűtésen többet lehet spórolni, mint a teljes havi vízszámla.

Persze ehhez az is kell, hogy az ember elrogaszkodjon a hagyományoktól, amik valamikor akkor alakultak ki, amikor még a fűtés szinte semmibe nem került, ellenben a víz sokkal drágább volt.

2010. dec. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!