Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan diplomás rajtam...

Van olyan diplomás rajtam kívül, aki alig kap többet a minimálbérnél?

Figyelt kérdés
Én mindent összevetve 20 éve tanulok (nappalin+levelezőn), 6 féle szakmát szereztem életem során, 1 humán diplomám van. 88.000 Ft kapok kézhez 21 év munkaviszony után. A minimálbér most 71.500 Ft. Gondolom, ezt a összeget egy alacsonyabban képzett ember megkeresheti. Ezért tanulunk? Félreértés ne essék, senkitől nem sajnálom a pénzt, mert ez még így is nagyon kevés, de aránytalannak és igazságtalannak érzem ezt az egészet.
2009. jan. 22. 23:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

Egy alacsonyabban képzett ember is dolgozik azért a pénzért napi nyolc-10 órát.


Szomorú , hogy egy diplomás ember ezt lesajnálja.

Abból a 71 ezerből ugyanúgy nem tud megélni, mint a diplomás a 88 ezerből !


Nem ezek a pénzek aránytalanok, a felsőbb osztály, és politikusok, bankosok, pénzügyesek százezres, milliós fizetéseihez képest??

2009. jan. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

Mit dolgozol?

Ha minimálbéres munkát - akkor a pénzed is annyi lesz. Nem a végzettséged fizetik, hanem a munkád.

Amúgy pedig MINDEN embernek szégyen, ha ennyire keveset fizetnek. A 3. évezredben élünk! A jelenleg megtermelt javak elegendőek lennének arra, hogy MINDENKIT ellássanak ALAPSZINTEN. Egy embernek sem kellene éheznie a Földön, és mindenkinek lenne valamilyen lakható lakása is. Még csak többet sem kellene termelni - csak igazságosan kéne elosztani.

De akár lehetne úgy is, hogy többet termelni: és ez a többlet lenne a luxus.

2009. jan. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félreérthető volt a kérdés, de igazából leírtam, hogy mióta dolgozom, és mennyit tanultam, mégis alig kapok több pénzt, mint aki 8 általánost végzett és mondjuk 20 éves.

Az ő pénzük is nagyon kevés, - ez lehetne egy másik téma - de a kérdésem az volt, hogy akkor minek tanulni, ha ezáltal nem kerül az ember magasabb fizetési fokozatba?

2009. jan. 23. 07:17
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
én egészségügyben dolgozom diplomával. a napi 8 órán túl heti 2 x 24 órában is, amikor pedig ritkán otthon vagyok, akkor késznléti ügyeletben. mindezért nem kapok százezer forintot. tehát, ha az órákat havi szinten kiszámolom, akkor 1 hónap alatt 1,5 hónapot dolgozom le. egyszer kiszámoltam, hogy az évek alatt annyit ügyeltem, hogy ha azt mind összeadnám, fél évemet éjjelnappal a kórházban töltöttem. hátborzongató. karácsony, hétvége, ünnepek, tök mindegy, nekünk menni kell.én azt tartom igazságtalannak, hogy a dolgozó réteg - beleértve a 8 általánost végzettet vagy a szakmunkást - ilyen nevetséges összeget kap. aki dolgozik, azt fizessék meg rendesen. de ebben az országban ez nem mostanában fog eljönni, azzal meg mi nem sokra megyünk, hogy 50 év múlva jobb lesz.
2009. jan. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Ha ennyi végzettséggel ilyen keveset keresel, miért nem mész máshová? A mini cégek kivételével nem a hozzáértést nézik, hanem a diplomát, meg esetleg a magabiztos fellépést. A hozzáértés majd jön később. Ha jön.

Inkább a diplomások indokolatlanul magas fizetése szokott bérfeszültséget okozni. Nagyon sok olyat hallottam mostanában végzős egyetemistától, hogy ő bruttó 200-ért nem fog elmenni az adott helyre.

Különben pl. nálunk a vasútnál egyetemi diplomával egy pályakezdő minimálfizetése br. 193, ha jól emléxem, onnan csak emelkedik évente. Minden posztra ilyen sitnyikeket vesznek fel, még 5 év múlva is csak a netes pókerhez értenek (munkaidőben), és sokat tapasztalt diplomátlan szakemberek a beosztottaik.

2009. jan. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az egészségügyi és szociális szférában sajnos ilyen keveset keresünk, hiába van diplománk. Olyan nagyon nem tudok másfelé menni, ennyit kapnék mindenhol.

Köszi a válaszokat!

2009. jan. 23. 08:25
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetsz esetleg egyéni vállalkozó a végzettségeddel?

Pl. tavaly egy ismerős mondta, hogy egy diplomás betegápolót fizet, hogy a beteg anyukáját ápolja, és valami egész nagy összeget mondott, számla nélkül. És csak 1 emberrel kellett törődnie.

2009. jan. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Én jogász vagyok, megyei önkormányzatnál. Ugyanennyi pénzért. Ne hidd, hogy nem kerestem jobban fizető állást, kerestem, égen földön, évekig, napi50 állást is megpályáztam. A tanulmányaim allatt elvégeztem egy masszőr tanfolyamot is. Február 1-el felmondok, és egy párizsi magánklinikára megyek masszőrnek, majdnem félmillió forintért. Állami képzésben vettem részt, nagyon sajnálom, hogy így hálálom meg a magyar államnak, hogy majd egy másik országnak fizetek adót, de sajnálom, nekem ennyi pénz nem elég, én nem ezért tanultam. Hibás vagyok igen, nagyrészt hibás vagyok, hogy a lehető legszarabb szakmát választottam, de úgy érzem nemcsak én tehetek a kialakult helyzetről. Neked is ezt tanácsolom, pakolj menj és ne nézz hátra.
2009. jan. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is ne azt fizessék meg,hogy diplomás vagy nem diplomás, ha ugyanazt a munkát végzi. ha meg van diploma,akkor olyan munkahelyre kell menni,ahol ez követelmény, és a bértábla figyelembe veszi azt.


Egyébként meg az sem jó,ha csak a tanulást vesszük alapul. Ha nem piacképes a tudásod, akkor miért fizetnének többet?


Nem jó,ha a diplomások több embernek tartják magukat a nem diplomásoknál. Csak akkor tartson igényt magasabb fizetésre,ha a munkakört csak egyetemi végzettséggel tudná ellátni.

2009. jan. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
7.53 as vagyok. még annyival egésziteném ki, hogy szerintem is az a legjobb, ha pakolsz és mész. tudom, hogy ez marha nagy dilemma, mert én is folyton ezen rágom magam, de már egyáltalán nem látom értelmét itthon semminek. nekem egy diplomám van és egy felsőfokú oklevelem, de nem derogálna a gyári munka sem, ha azt jobban megfizetnék, függetlenül attól, hogy nekem a kórház a szerelmem. az unioban és mindenhol a világban kinevették a fizetésem, volt, aki azt mondta többet költ havonta benzinre. már az is felmerült bennem, hogy a médiában közzétett kiment és milyen rosszul járt történetek kormányjavaslatra készülnek, hogy megállítsák az elvándorlást. akiket én ismerek, akár az unioba, akár a világ bármely pontjára mentek, még egyik sem bánta meg és csak jókat tőlük. bennem is nagyon erős a magyarságtudat, ez az én földem, itt vannak a rokonok, de sajnos, ha kezdeni akarok az életemmel valami mást is - mert itthon csak a vegetativ funkcióim fenntartására elég a pénz - akkor merni kell elmenni. mert itthon a mi életünk alatt nem lesz jobb.
2009. jan. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!