Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy müködik egy labadarugó...

Hogy müködik egy labadarugó játékvezetö képzés?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy szeretnék labdarúgó játékvezetöi vizsgát tenni! Èrdekelne hogy kb. mennyibe is kerülne a tanfolyam, és utána mondjuk mennyit keresnék ezzel a foglalkozással? Persze mellék állásba szeretnék vele foglalkozni! Szeretem a focit és érdekel minden vele kapcsolatos dolog, föleg ha fizetnek is érte :)

Szívesenn vennék minden információt ezzel kapcsolatban!


2009. jan. 23. 10:16
 1/4 anonim válasza:
100%

szia!

Én 16 éves voltam, mikor elvégeztem egy ilyen tanfolyamot itt Győrben ahol élek. Kb 2 hónap volt a tanfolyam ha jól emlékszem. És olyan 6ezer Ft.

2 előadónk volt, osztottak nyomtatott, fénymásolt papírokat. Meg szabálykönyveket, azokból kellett a vizsgéra felkészülni. Volt írásbeli és szóbeli rész is. Ez az elmélet. Emellett van egy gyakorlati felvételi is. Egy sportpályán cooper futás. Ha mindez megvan, és sikerült, akkor mehetsz meccsekre. Eleinte csak partjelzőnek, aztán ha úgy érzed, h kész vagy a vezetésre, akkor ezt jelezni kell azoknak, akiket érint.

Megye 3 és megye 2-es meccsekre mehetsz csak eleinte. Ott úgy van, h először egy ifi meccs, és utána a rendes felnőtt csapatok. Tehát két meccs, és ez annak idején nekem 4500Ft-ot ért. Ha minden hétvégén mész, akkor ez nem rossz pénz. De meg kell, h mondjam nagy felelősséggel jár. Én 1 évig bírtam...de lány vagyok :) Értelemszerűen érzékenyebb, mint egy fiú, és nagyon utáltam az egészet, h mindenki engem csesztetett.

Remélem tudtam segíteni

19/L

2009. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Hasznos Infokat kaptam :)
2009. jan. 23. 12:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szió, a ferjem csinalt ilyet, nem volt tul draga.

meccsenkent 2-5 ezer forintot kapott, ha jol emlekszem, de ez 2-3 eve volt, azóta lehet, hogy több.


(nem a penzert csinalta, nem mindig szerette, igazabol nem olyan jó, mint ahogy tűnik..) (bar edző is volt, az is tudott neha halatlan lenni, de azt jobban szerette, meg tanitott ovisoknak focit, meg edző is volt, meg ilyesmi, szerintem ha szereted, akkor mindenkeppen próbáld ki)


(en is lany vagyok, de nekem lilám sincs a focihoz, sajnalom, hogy csak ennyit tudtam segiteni)

2009. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia! Lehet, hogy már későn írok, de azért megpróbálok segíteni.

Ahhoz, hogy játékvezető lehess, először is jelentkezned kell egy jv. képzésre. Ez egy kb. 2 hónapos kurzus, ahol a szabálykönyvet szokták végigvenni, ha pedig van rá lehetőség akkor kivetítőn szituációkat is elemezhettek. Miután a tanfolyam véget ér, vizsgázni kell. Elméleti, fizikai és gyakorlati vizsga is van.

Elmélet: tesztlap, melyet illik 80% fölött teljesíteni

Gyakorlat: meccset kell vezetni, és partjelezni is (mondjuk vmi gyerekmeccsen)

Fizikai: már nem Cooper-tesztet használunk, hanem ú.n. intervallumfutást. Ennek a lényege, hogy szakaszokat futunk adott idő alatt. Újoncoknak a megyei szintidőt kell teljesíteni: 150 méter futás 45mp, utána 50 méter séta 35mp; na most ilyenből kell 20-at :). Annyira nem gas egyébként, de minnél magasabb szintre jutsz, annál rövidebb idő áll rendelkezésre.

Ha a teszt megvan (ritka amúgy, h valaki megbukik :P), akkor jöhetnek a meccsek, megye 3-4-ban. Majd ha ügyes vagy, akkor jelölnek magasabb osztályokba is.

Anyagi áldozatokkal is jár a kezdés. Tanfolyam díj, (diákoknak 10.000ft körüli összeg), felszerelés (mezek, zászló, síp, számlatömb, sportszár, cipő, lapok, jelvény...stb), de igazából ha jó küldéseket kapsz (ami akkor van, ha ügyes vagy, és komolyan veszed!) akkor kb egy hónapon belül megkeresheted a kiadásodat.

Hogy mennyit kereshetsz, az attól függ, hogy milyen osztályban működsz, 3000ft-tól (megye4) 35.000ft-ig (NBI :D) partjelzőként, és 4000ft-tól 60.000-ig jv-ként.

Remélem tudtam segíteni, és nem írtam túl sokat :)

2009. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!