Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetemisták! Hogyan kértek...

Egyetemisták! Hogyan kértek pénzt otthonról?

Figyelt kérdés

Szóval, diákmunkát végzek suli mellett, meg kapok szoctámot is. Olyan havi 30.000 Ft körüli bevételem van. Otthonról nem kapok pénzt, ezzel kell beérnem. Szülinapra, névnapra ebből veszek ajándékot, bérletemet magam fizetem, napközbeni kajámat is, ruháimat, cipőket, egyéb tisztálkodási szereket, valamint a vizsgadíjaimat, mert ugye már nagykorú vagyok. Februárban felvételiztem második egyetemi szakra is, azt is saját zsebből kellett volna állni, de akkor már nem volt rávaló, mert februárban nincs szoctám, valamint januárban vizsgázok nagyrészt. Keresztanyámtól kértem rávalót, ő pedig adott is, viszont egy szóval sem mondta, hogy nem kell visszafizetni => kövi hónapban megadtam neki (így nagyon megalázó volt, hogy kérni kellett tőle). Otthon egy egy-egy szűkösebb hónapban próbálkoztam, azzal, hogy kérjek pénzt, viszont erre mindig érzékenyen reagáltak, látszott, hogy nem szeretnék feszegetni a témát => jobb volt nem kérni. Most a karácsony miatt megint nem lesz egy fityingem sem, a vizsgadíjaimat is majd csak január elején fogom befizetni. (Szégyenkeznék miatta hónapokig, hogyha pénzt kérnék rá)


A kérdésem egyetemistákhoz szól: másnak is ilyen lehetetlen pénzt kérni otthonról?


2010. dec. 20. 17:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
hehh. ők kérnek tőlem. Az ösztöndíjam, a diákhitelem, meg amit egyéb módon kerestem, nah ebből az egészből alig marad nekem :)
2010. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Milyen az otthoni anyagi helyzet, hogy nem tudnak neked adni havonta 10-15 ezret?
2010. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy bocs, nem is havonta, hanem max alkalmanként néha.
2010. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%
mama aggy kis pénzt, óó óóó és nevágj arcokat, mama adj kis pénzt óó óó már melegít a csapat, mama adj kis pénzt nem lehetsz paraszt
2010. dec. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Elég átlagosnak mondható az otthoniak keresete. Viszont nagyon átszámolják, hogy mit hova fizetnek, én meg nem vagyok a "legjobb" tanuló:D emiatt meg pöttyet haragszanak is XD
2010. dec. 20. 17:49
 6/16 anonim ***** válasza:
47%

Jaa, ha nem tanulsz :D

Hát nekem ha rossz az átlagom, utána nem adnak, vagy csak kicsit. Ha jól tanulok, akkor igen.

Egyébként úgy kezdtem, hogy kaptam egy havi fix összeget, aztán az átlagom alapján. Persze volt egy rosszabb félévem, ezért most szívás van, mert dolgozom és amellett kell jó átlagot hoznom. De remélem, menni fog :)

Különben nálam a "légyszi küldjetek x ezret, mert nincs már semmi pénzem" vált be :D

2010. dec. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyennel nem volt gondom, ha tudtak, adtak. Ha meg nekik se volt, akkor nem adtak :P

De ha fontos dologra kellett, mondjuk tankönyvekre vagy másra, akkor is adtak, ha nekik nem volt (kértek kölcsön), mert ami kell, az kell.

Nálunk így működött, de ehhez persze az is kell, hogy bízzanak benned. Példának okáért láttam pár olyan embert az egyetemen, akiket kivágtak, de azért azt hazudták a szüleiknek, hogy tök jól megy minden, adjanak csak pénzt.

Na ha ilyet egyszer az én kölyköm megcsinálna velem, én se adnék neki többet semmit.

2010. dec. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

még nem kellett kérnem eladtam pár dolgomat aztán tényleg csak jegyzetre meg buszjegyre megy minden pénzem

mivel átjelentkeztem levelezőre mert szeretnék már dolgozni

de nincs munka és ösztöndíj se mert levelezőn ugye nincs

ezért nem is kérek

de nem tudom mi lesz ha nem találok valamit vagy tanfolyamra se tudok elmenni

2010. dec. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ráértél volna akkor elmenni levelezőre, ha felvesznek valahova. (vagy egyéni tanrendet kérni. úgy is lehet.)

Így most nem kapsz diákkedvezményt bérlethez, meg a TB-det is magadnak kell fizetned...

2010. dec. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

évközben nem lehet átmenni

tb-t fizeti az önk. bérlet meg annyi hogy kéthetente kell menni

csak emiatt nem kérek a szülőktől

2010. dec. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!