Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mi lesz a következ...

Szerintetek mi lesz a következménye? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

December 31-én szerintem nálunk munkanap, viszont én nem akarok akkor bejönni dolgozni. Szabadságom már nincs sajnos.

Pontosan dec. 31-ig szól a szerződésem, tehát utána nagy valószínűséggel már nem is lesz munkahelyem (viszont az is lehet, meghosszabbítják, de ez még mindig nem derült ki). Mi lesz, ha nem jövök be dolgozni 31-én?


2010. dec. 28. 13:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

lényegtelen h utolsó napod-e

munkaszerződést szegsz ha nem mész be

2010. dec. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És akkor mi lesz?
2010. dec. 28. 13:28
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nos, kirúghatnak. AMi azzal jár, hogy nem kapsz munkanélkülit 3 hónapig, a papírjaidon szerepelni fog, hogy a munkáltató rendkívüli felmondással mondott fel, beperelhet elveszett haszon címén...Nos, egy szabadnap szerintem nem ér ennyit.
2010. dec. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%

Rendkívüli felmondás egy nap hiányzás miatt? Hát az azért kemény lenne. Nem hiszem, hogy ez elfogadható indoknak számít.

Szerintem a maximum, hogy nem kapsz arra a napra bért, odaírják a kilépő papírodra erre a napra, hogy igazolatlan hiányzás, aztán nem hosszabbítják meg a szerződést.

2010. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2010. dec. 28. 14:04
 6/21 anonim ***** válasza:
51%
Egy nap miatt nem kap rendkívülit, ez biztos. De ha ez az utolsó napja, akkor ezen a napon kell megkapnia vagy a hosszabbítást, vagy a kilépő papírjait. (Vagy bemegy január 3-án, és a munkáltató tudtával felveszi a munkát, és ezzel automatikusan határozatlanra válik a szerződése... :D)
2010. dec. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Még azt hozzáteszem, hogy 31-én itt szerintem nem lesz semmilyen főnökség se (akik tudnának mondani valamit a továbbiakról)... már most is alig van itt valaki, vannak vagy ketten rajtam kívül azt ennyi...

De hogy én nem jövök be 31-én az tuti biztos! Férjem sem dolgozik.

2010. dec. 28. 14:38
 8/21 anonim ***** válasza:
72%

Egy nap miatt is kaphat, bizony, pláne ha a munkaügyis ismeri a jogszabályokat. De jól van, ne menj be. Ünnepelj egész nap a férjeddel, aztán januártól majd sírj, hogy nincs munkád, nem kapsz segélyt és fel se vesznek sehová, mert ott van a kilépő papírodon, hogy szerződést szegtél. Ja, és majd járhatsz a munkaügyi bíróságra hónapokig, fizetheted a nem kevés perköltséget és a munkáltató kiesett hasznát. Okos vagy, csak így tovább!

Csak azt nem tudom, hogy minek tetted fel egyáltalán a kérdést????

2010. dec. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
A rendkívüli felmondáshoz igen súlyos ok szükséges, a kötelezettségek szándékos vagy súlyosan gondatlan, jelentős mértékű megszegése, melynek valósága esetén a munkaviszony felmondási idő nélkül, azonnali hatállyal megszüntethető. - Ha nem megy be dolgozni, az pont ilyen és lényegtelen, hogy a munkaviszony első 183. vagy utolsó napja e. Nincs munkaügyi bíróság, ami melletted állna, pedig azok munkavállaló pártiak.
2010. dec. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a munkád, egy rakás másik ember is dolgozni fog!!


100 másik rendes embert találnak a helyedre, úgyhogy becsüld meg!


A munkahely kincs...

2010. dec. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!