Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik a gerilla önéletrajz írás...

Mik a gerilla önéletrajz írás technikái?

Figyelt kérdés

Eléggé utána lehet már olvasni hogy mit ne és mit hogyan. Tud még valami újat mondani az anyag, amit meg lehet vásárolni?

- Alap, hogy előnyös fotó vagy ha nem kérnek ne tegyünk bele.

- Továbbá a képességeknél nemcsak odavetni szavakat. De ne is esszét írjunk. Értem.

- Fizetési igény: -tól -ig összeg, eléggé utána lehet nézni mennyit érdemes beírni

- Szerkesztésre, helyesírási hibákra figyelni ok

- tanulmányoknál én még tantárgyakat is beleírnék


Na most mit tud még mondani. Email küldésnél ugye a tárgy mezőbe esetleg oda kell valami figyelemfelkeltőt írni? Vagy a kísérőszövegbe??

De most ez is elég bizonytalan. Mi van ha rámenősnek vagy komolytalannak vélnek e miatt.


2010. dec. 31. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem meg, de azt el tudom képzelni, hogy jobban szájbarágós. Nem is baj, mert hiába lehet a neten utánanézni, sokszor olyan önéletrajzokat küldenek be a jelentkezők, hogy az embernek "tátva marad a szeme". Biztos vannak benne jó dolgok. Ha mégsincsenek, akkor meg egyszerűen visszakéred a pénzt.
2010. dec. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
miért milyen dolgokra gondolsz
2010. dec. 31. 13:23
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Például az ilyen "mondatokra"


"miért milyen dolgokra gondolsz"


Nagybetű, vessző, kérdőjel!

A rossz címzésre és fájlelnevezésekre (egy jó önéletrajzot úgy hívnak, hogy "gipsz_jakab_oneletrajz", névvel kezdve, nagybetűk, szóközök és ékezetek nélkül), elég vacak kiválasztani a nyolcvan "Önéletrajz" nevű fájl közül interjú előtt azt, amelyik a tiád, és elég macerás nyolcvanat átnevezni is.

Aztán érdekes ellentmondások tudnak lenni az önéletrajzokban (iskolák, munkatapasztalatok nem stimmelnek).

Rengeteg sablonszöveg érkezik be, ami csak értelmetlen tintapocsékolás: "Jó kommunikációs készséggel rendelkezem, remek csapatjátékos vagyok, az előző munkahelyemről azért jöttem el, mert nem volt fejlődési lehetőség, célom hogy tudásom az XY cég javára kamatoztathassam." Ez az, amit el se olvasok, mindenki ezt írja, és pontosan tudom, hogy az interjún kiderül, hogy jó-e a kommunikációs készsége vagy csak makogni fog, a csapatjátékossága vagy igaz vagy nem, az előző munkahelyéről a válság miatti leépítés miatt jött el, és az a célja, hogy keressen annyit, hogy kifizethesse a számláit és a hiteleit.

Vannak a "bebiztosító" mondatok: "Remek csapatjátékos vagyok, de önálló munkában is kiválóan tudok teljesíteni". Most akkor csapatjátékos vagy önálló? Döntse már el.

Sok ilyen apróság van, ami úgy a harmincadik önéletrajz után már unalmas és idegesítő és nyilvánvalóan nem mindenkinél igaz. Ennek csak egy kis töredékét írtam le. Ha jól tippelek, akkor a tananyagban a többi is benne van.

2010. dec. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1. a kérdésben azt hiszem elég jól használtam az ékezeteket és jó siettem, amikor reagáltam

2. ilyen sablonokat nem írok

3. Olvastam valahol a sorrend is számít egyéb apróságok. Erre annyit tudok mondani, hogy a HR-esnek meg az a dolga hogy átnézze, szelektáljon és ha őt megzavarja hogy a név rossz helyen van stb. Az a felületes.


4. Szerinted az ember miért akar dolgozni csak úgy viccből? Inkább vennék fel egy olyan embert aki bevallja hogy bizony a számlák miatt, mert ő érdekelt hogy jól dolgozzon stb. Motiváció. Aki karrier miatt vágyik az állásra, majd egyet gondol és megpattan.

Nekem is azt mondták hogy túlképzett vagyok és félő hogy 1-2 év múlva más munka után nézek.

De most kezdtem volna ecsetelni, hogy nálam olyan szempontok is játszanak, hogy jó helyen legyen a munkahely. Közalkalmazotti biztos állás lett volna. És a pénz meg a karrier nem minden. Meg azt hallgatom hónapok óta hogy én már ennyi idősen dolgoztam és nem a szüleim tartottak el.


Bírom az ilyen HR-es dumákat.

2010. dec. 31. 13:49
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"1. a kérdésben azt hiszem elég jól használtam az ékezeteket és jó siettem, amikor reagáltam


Igen, de ha sietsz is lehet helyesen írni. Ha késésben vagy a munkával, akkor is így adod ki a kezed alól? Az igényesség nem kerül semmibe, de fontos.


2. ilyen sablonokat nem írok


Hol írtam én, hogy ilyeneket írsz? Azt írtam le, amit általában bele szoktak tenni az önéletrajzokba.


3. Olvastam valahol a sorrend is számít egyéb apróságok. Erre annyit tudok mondani, hogy a HR-esnek meg az a dolga hogy átnézze, szelektáljon és ha őt megzavarja hogy a név rossz helyen van stb. Az a felületes.


Sok helyen nem HR-es felvételiztet. És ezt te nem tudhatod előre. Másrészről ez a hozzáállás nem túl nyerő, mert önkéntelenül is az jut az ember eszébe, hogy a munkánál is ezt fogja csinálni, mert ilyen az alaptermészete.

Kiskoromban balettoztam. Volt egy akkor már elég nagy lány, aki szólótáncosnőként lépett fel velünk. Még a főpróbán is azt mondta, hogy "igen, most nem úgy csináltam, de majd a fellépésen figyelek rá". Mondanom sem kell, hogy elszúrta a fellépést, mert képtelen volt mindenre odafigyelni.

Munka közben is annyi mindenre kell figyelned, hogy ha nincs meg benned egy ösztönös igényesség, az a hajtásban, stresszben gyönyörűen elő fog jönni.


4. Szerinted az ember miért akar dolgozni csak úgy viccből? Inkább vennék fel egy olyan embert aki bevallja hogy bizony a számlák miatt, mert ő érdekelt hogy jól dolgozzon stb. Motiváció. Aki karrier miatt vágyik az állásra, majd egyet gondol és megpattan.

Nekem is azt mondták hogy túlképzett vagyok és félő hogy 1-2 év múlva más munka után nézek.

De most kezdtem volna ecsetelni, hogy nálam olyan szempontok is játszanak, hogy jó helyen legyen a munkahely. Közalkalmazotti biztos állás lett volna. És a pénz meg a karrier nem minden. Meg azt hallgatom hónapok óta hogy én már ennyi idősen dolgoztam és nem a szüleim tartottak el.


Olvasd el, amit az előző hozzászólásban írtam, szerintem nem értetted meg.


Bírom az ilyen HR-es dumákat."


Ki mondta, hogy HR-es vagyok?? Tény, hogy a munkahelyemen foglalkozom a felvételizőkkel is, de alapvetően nem tartozik a munkakörömbe.

Az is tény, hogy te kifogásokat keresel. Amiről beszéltünk, az csak az első lépcsőfoka egy munkahelyre való felvételnek. Hidd el, ha van 70 olyan önéletrajz, ami már formailag is rossz, és 10 olyan, ami azon a rostán átmegy, és tudom, hogy szakmailag szinte mind megfelelnek vagy túlképzettek, hiszen válság van, akkor bőven elég azt a 10 önéletrajzot elküldeni a második rostára, ami az elsőn megfelelt.

József Attila írta: "Dolgozni csak pontosan, szépen.." - ez ma is érvényes. Gondolkozz egy kicsit a munkaadó fejével: ha egy önéletrajzot nem vagy hajlandó normálisan megírni, akkor ugyan mi a garancia arra, hogy a munkádat tisztességesen fogod végezni? Ajánlom, olvasd újra a balettos sztorit, ugyanerről szól.

2010. dec. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy te vagy a HR-es.

Szakmai gyakorlaton az ügyintéző azt mondta nekem, hogy miért vagyok olyan merev és túl precíz. Hát ez az ország sem itt járna ha mindenki így állna a dolgokhoz. De ezt hogy írjam bele az önéletrajzba. Mindenkinek meg kellene adni az esélyt egy interjú során, hogy kiderüljön milyen munkaerő lenne.

De a másik véglet meg az ha behívnak és közlik velem hogy sajnálják de túlképzett vagyok. Akkor minek hívnak be. Pedig benne volt az önéletrajzomba, hogy nemcsak egy érettségim van. Munkanélküliként azért szépen összegyűlik az utazási költség stb.

2010. dec. 31. 14:17
 7/12 A kérdező kommentje:
Szóval lehetetlen egy helyzet.
2010. dec. 31. 14:18
 8/12 anonim válasza:
100%
a másik oldalról azt tenném hozzá, hogy a HR-esek meg fejvadászok ugyanezeket a sablonszöveget írják ki az álláshirdetésekben és azt akarják, hogy ezekre visszaköszönő választ adjunk, szóval ember legyen a talpán aki akkor ezek alapján tudja hogy mi a fene kelti fel egy HR-es érdeklődését...
2011. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok.Hozzászólnék a témához.


Szerintem elkeserítő hogy itt tartunk.Önéletrajz.Most őszintén, ennek mi értelme.Mi fog kiderülni egy oldalnyi felsorolásból egy adott emberről?Honnan tudja megállapítani egy képről, hogy én alkalmas vagyok egy pozícióra vagy sem.Személyesen sem lát.Ettől fogva meg csak előítélet vagy akár rasszizmus is.Mert ha feltűnően roma származású vagyok a képen, akkor már bukta van.Ez igazságtalan.Persze nem vagyok roma, de lehetnék.

Tehát nem értem mi értelme ennek.Ha nem vesznek fel egy egyszerű cv miatt, mik az esélyei egy Gerilla cv-nek?

Minek egyáltalán önéletrajz.Hívjanak be próbanapra, legyenek tisztában mit tudok és mit nem.Hol tartunk már.Miért nem kaphat az ember egyszerűen normális munkahelyet?Minek kell nevetséges tréningekkel tölteni az amúgy is értékes időnket?Az ember közben teljesen lenullázódik az utazás és egyéb költségek miatt.nem beszélve hogy a depresszió is letaglóz, hogy nem vagy képes eltartani a családodat.Ennél nincs szörnyűbb érzés, ezt komolyan mondom!

A másik véglet pedig az, hogy szétosztogatok x mennyiségű cv-t, kiadom a személyes adataim felét mindenféle idegennek.Honnan tudhatom hogy nem él vissza vele?

Borzasztó ez.

Köszönöm a figyelmet. :)

Szép napot! :)

2013. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
61%
Sziasztok! :) Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy ha egy munkáltató leírja, hogy milyen programismeretekkel kell rendelkeznem és milyen szinten, akkor mit lehet tenni az ügyben, hogy ezeket megkerülve bebizonyítsam, hogy a felsoroltakhoz ugyan nem konyítok, de más hasonló programokat ismerek? Vagy egyáltalán, mit lehet tenni? Ezeknél ne is próbálkozzak? Előre is köszi a válaszokat!
2013. ápr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!