Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért könnyebb annak aki nem...

Miért könnyebb annak aki nem járt iskolába?

Figyelt kérdés
Amikor kicsi voltam, a szüleim mindig azt mondták, hogy tanuljak, mert nem viszem majd semmire. Hát tanultam… leérettségiztem, lediplomáztam mégsem kapok megfelelő munkát. A megfelelő annyit jelent, hogy közel a lakóhelyemhez, hogy a napi bejárás megoldható legyen és minimum 100eFt nettó. Hogy őszinte legyek nem csak ilyet, hanem kevesebb fizetést ígérőt sem találok. Van egy pár ismerősöm, akinek csak érettségije vagy szakmunkása esetleg az sincs és mindig van munkájuk. Pedig én is szívesen megcsinálnék bármit. Nem fontos nekem, hogy diploma köteles munka legyen, de azért wc-t pucolni sem szeretnék. Beadtam pár gyárba is az önéletrajzomat, operátornak sem hívtak be. Az ismerősömet, akinek nincs végzettsége, azt meg felvették. Hogy van ez? Kiadom a sok pénzt az iskolára és semmit nem kapok érte cserébe? Aki meg elvégzi az áltsuli van melója!? Kérem, aki tud segítsen!!!! Komárom-Esztergom megyében lakom, de a szomszéd megyékben is megfelelne vmi meló!
2011. jan. 3. 12:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ne írd bele az önéletrajzodba a diplomát. Így túlképzett vagy, azért nem kapsz állást, mert többet gondolnak Rólad, mint amennyi kell a betöltendő munkához.
2011. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi, jó ötlet! Nem tudod, hogy hova keresnek most sok embert?
2011. jan. 3. 12:42
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
ezt nem tudom, egyrészt nem is a Te környékeden élek, másrészt biztos állás vár vissza babázás után
2011. jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
mi is a szakmád? a diploma.
2011. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Szó szerint ugyan azt tapasztalom, mint Te! Én is azt látom, hogy a korosztályomban, akik érettségi után nem tanultak tovább, mindannyian rendelkeznek állással. Engem sajnos felvettek egyetemre, tavaly nyáron kaptam kézhez két egyetemi diplomát. Lassan két éve annak, hogy elküldtem az első álláspályázatomat, azóta csak visszautasításban volt részem.


Nekem sincsenek nagy igényeim, beérném akár minimálbérrel is, az elvárásom annyi csak, hogy minimum érettségit igénylő munka legyen, ne segédmunka/betanított munka.


Sok frissdiplomást ismerek, a legkülönbözőbb szakterületekről műszakitól kezdve bölcsészig minden, elvétve tudott egy-kettő elhelyezkedni.


A korosztályomban egyértelműen az alacsonyabb végzettségűek rendelkeznek a jobb (!!) munkahellyel. Tesómnak érettségije van, szakmája nincs. Egy autó alkatrészes céghez őt vették fel raktárkezelőnek, nem a mérnököt. Hiába érte volna be ő is azzal a bérrel. Erre varrjunk gombot.


Sokszor mondják, hogy tagadjuk le az egyetemet. Ez rendben van, de hogy számolok el öt évvel az életemből?


24/L

2011. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%
Tudom, hogy ezzel nem segítek, de sajnos akkora a munkanélküliség az országban, hogy rengetegen vannak a munkanélküliek. Ne add fel, inkább használd ki az otthon töltött időt. Munkakeresés mellett menj el önkéntesen dolgozni egy olyan helyre, amit később beleírhatsz az önéletrajzodba tapasztalatként.Sajnos a diploma megléte nem jelent biztos munkahelyet. Sok sikert az álláskereséshez!
2011. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Gratulálok a picihez és egészségben gazdag boldog éveket kívánok!
2011. jan. 3. 13:14
 8/16 A kérdező kommentje:
Munkám az van, csak közalkalmazott vagyok. Aminimálbér siralmas. Nem tudok kijönni belőle és szeretnék már a saját lábamra állni, nem akarok 30évesen is a szüleim nyakán lenni. Egyetemre is járok levelezőn, de oda is a szüleimnek kell fizetni a bejárást, mert többre jött ki, mint gondoltam. Szóval nem értem, ha valaki dolgozni akar, akkor miért nincs lehetősége???!! Akinek nincs végzettsége is a minimálbér kétszeresét megkapja! Nekem miért kell másból élnem???
2011. jan. 3. 13:19
 9/16 A kérdező kommentje:
24/L én is így gondolom! Jó ötlet, hogy letagadjuk, de mit mondunk a hiányzó évekre? Ne hazdhatok tapasztalatot!
2011. jan. 3. 13:20
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
legközelebb a végzettségednek megfelelő munkát keress, vagy nézd meg h. mi a feltétel.Ha középfokú végzettség, vagy nem kér végzettséget,akkor hagyd ki a diplomát.Amúgy nálunk az irodában max netto 10-20.000-el keres többet egy diplomás és részlegenként más és más.Pl.nálunk van olyan dolgozó aki most megy nyugdíjba, 8 általánossal nettó 200e körül biztos megkeres, a fiatal diplomás pedig el sem éri ezt az összeget+ 2010-ben nem volt nálunk fizetés emelés.
2011. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!