Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vissza tudom igényelni azt a...

Vissza tudom igényelni azt a pénzt, ami elvileg járt volna nekem?

Figyelt kérdés

kb 25 hónapig alkalmaztak közcélú alkalmazásban iskolában mint pedagógiai asszisztens (nincs hozzá képesítésem). Van egy érettségim, két szakmám (szám. tech. szoft. üz., irodavezető) és egy alap angol szóbeli nyelvvizsgám. Szóval ez alatt a 25 hónap alatt eleinte a 67500, majd a 71500-ra emelkedett bért kaptam. Idén mikor felvettek azzal kezdték, hogy ne haragudjak, de nem jó bért kaptam, mert a 89500 járt volna. Na ezt számoltam, kb havi 10 ezerrel kaptam kevesebbet. Most mondta egy ismerős, hogy törvényben van, hogy ami jár az jár, és ezt visszalehet igényelni.

Tudtok erről valamit, hogy tényleg így van-e?

Vagy pedig tényleg jó volt a bér amit kaptam, és örüljek, hogy most többet kapok? azért az a 250ezer nem jönne rosszul

Előre is köszönöm


2011. jan. 3. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs képesítésed a betöltött álláshoz, a minimálbér jár. A 89.500.- a szakmunkás bérminimum, az akkor járt volna, ha meg van a megfelelő képesítésed hozzá.
2011. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

közalkalmazott vagy?

Ha igen szerintem a bértáblát nézd meg és ha kevesebbet kaptál azt elvileg kérheted, más kérdés, hogy ehhez a munkahelyed mit fog szólni

ha nem akkor ahogy az előző válaszoló írta, de azért ne szólj mert most többet adnak.

2011. jan. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi van a munkaszerződésedben, hogy milyen munkakörbe vettek fel.

Ha olyanra ami szakképzettséget, vagy legalább középfokú végzettséget igényel, akkor nem a minimálbér, hanem a garantált bérminimum (részmunkaidőben ennek arányos része) járt volna.

2011. jan. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nekem azt mondták most, hogy kezdődött a munka, hogy mivel van érettségim, így a nagyobb bér járt volna.

a munkaszerződésemen az van, hogy közhasznúak, valamint teljes munkaidős közcélú munkavállaló

2011. jan. 3. 19:06
 5/9 A kérdező kommentje:
munkakörnél az van, hogy kc-iskolai kisegítő
2011. jan. 3. 19:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem az számít, hogy milyen végzettséged van, hanem az, hogy a munkakör igényel-e szakképzettséget, vagy legalább középfokú végzettséget. Ha diplomával vagy utcaseprő, akkor is csak a minimálbért kell megkapnod kötelezően.

Mi a FEOR száma a munkakörödnek?

A kc a közcélút jelenti, az iskolai kisegítő pedig sok mindent lefedhet, ezért hacsak a FEOR szám nem minősíti 2es szintűnek, nem kell a garantált bérminimumot, csak a minimálbért fizetni. A munkaszerződésedben nem pedagógiai asszisztens van, hanem iskolai kisagítő, függetlenül attól, hogy valójában mit csinálsz.

2011. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A FEOR szám a munkaszerződésen 5320
2011. jan. 3. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez szakképzettséget igényel.

Azért adtak minimálbért mert nincs meg hozzá a megfelelő szakképzettséged.

Ha nagyon szigorúan betartanák a foglalkoztatási törvényeket, ezzel a FEOR számmal fel sem vehettek volna.

Örülj neki, ha most többet adnak, de inkább ne firtasd a már kifizetett összegeket, mert ha utánna néznek, könnyen átsorolnak valami más FEOR számos kategóriába, ahol tényleg csak a minimálbér jár.

2011. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ

veszteni már sokat nem veszthetek, mivel febr 28-al megszűnik a szerződésem és utánna ebben az új pályázati rendszerben már nincs esélyem a mert kevés embert tud felvenni az önkormányzat, én meg biztos nem kerülök bele

2011. jan. 3. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!