Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A villanyszerelők mennyire...

A villanyszerelők mennyire keresettek külföldön?

Figyelt kérdés
Külföld = nyugateurópa, északamerika
2011. jan. 10. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:

én úgy hallottam hogy keresettek nagyon is

gazdagabbak állítólag mint a brókerek bankárok ügyvédek

persze küzdelmes elején de megéri

2011. jan. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden "melós" szakma keresett külföldön. Ott már régebb óta keresik a szakembereket, mivel ez a tendencia ami Magyarországon most folyik, hogy diplomát kell szerezni, évekkel ezelőtt lejátszódott és nagy a szakemberből a hiány. Én Németországba dolgoztam 2 évig. A cégnél ahol voltam körülbelül 30%-os hiány volt szakemberekből (cnc-sek, karbantartók, gépszerelők). Így mindig tanulatlan embereket kellett betanítani (olykor én is kaptam). Ha értessz a szakmához és a nyelvtudásod megfelelő érdemes bevállalni. Pénzt nem tudok mondani, hogy mennyit kereshetnél, de én amikor kinn voltam lakást tartottam fenn, kocsit és félreraktam önerőre lakáshoz. Hála a jó égnek most megint Magyarországra küldtek, viszont a fizetésem töredéke lett, pedig ugyanazt csinálom. Bár sok támogatást kapok szóval nem szólhatok és a magyar fizetésekhez képest talán meg is keresek annyit mind egy kezdő mérnök.
2011. jan. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Keresettek, viszont ilyen jellegű munkánál az adott ország nyelvét kell annyira beszélni, hogy a munka során tudjál kommunikálni, szóval kb középfokon. És ezt sajnos nem helyettesíti bármilyen más nemzetköz nyelv, legalábbis itt, ahol én dolgozom (Kanári szigetek).
2011. jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!