Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként dolgozom egy...

Pályakezdőként dolgozom egy cégnél, ahol ugye állami tágmogatásban vagyok egy évig. Januártól az állami támogatásúaknak is nő a fizetés vagy nem?

Figyelt kérdés
Sajnálom, ha hülye a kérdés, de kezdő vagyok még. Tavaly kezdtem el dolgozni, januártól változhat-e a bérem?
2011. jan. 11. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, a fizetésedet kötelesek megemelni.
2011. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Startkártya kedvezményt vesz igénybe a munkáltatód, nem állami támogatásban vagy (az egy másik forma)

Változhat a béred, de ha már tavaly is többet, vagy legalább annyit kaptál, mint amennyi most a rád vonatkozó minimális bér (munkakörödtől függően minimálbér, vagy garantált bérminimum), akkor nem kötelesek emelni a fizetésed.

2011. jan. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De állami támogatásban vagyok, csak tudom már. Az állam fizeti a fizetésem 80%-át egy évig, és a munkáltatóm csak a 20%-át a béremnek.
2011. jan. 11. 20:34
 4/5 anonim ***** válasza:

"Pályakezdőként dolgozom egy cégnél, ahol ugye állami tágmogatásban vagyok egy évig."

Pályakezdőként ahol ugye: ez alapján nem állami támogatásra gondol az ember, hanem startkártyára. Nagyon kevés pályakezdő van aki állami támogatással dolgozik, de szinte mindegyik pályakezdő startkártyás.

Ebben az esetben viszont azt kell nézni, mi van a munkaszerződésedben és a támogatási szerződésben.

Mennyi volt a béred 2010-ben?

2011. jan. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A támogatási szerződés nincs nálam, csak a munkaszerződés. 2010-ben bruttó 115 ezer volt, ebből 85ezret kapok kézhez.
2011. jan. 12. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!