Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban mennyit ér egy...

Németországban mennyit ér egy havi 1800-2000 eurós nettó fizetés? Lehet abból félretenni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 11:27
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
nem forintban mennyi, azt ki tudom számolni, hanem az ottani viszonyokban ez mennyit ér!
2011. nov. 6. 11:28
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Az mér eléggé jó fizetés, bőven lehet belőle félrerakni. Persze attól is függ, hogy milyenek az igényeid, illetve egyedül vagy, vagy esetleg családod is van. (Persze ha családod van ott már két kereső van, szóval mindenképp jó)
2011. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Katoonene ***** válasza:
92%
Nagyon függ a szállástól, de ha a cél a félrerakás, és munkásszállón vagy stb. akkor minimum 1000 euró, ha egyedül albérletezel, nem bulizod el a pénzt, és fő cél a spórolás 1000 eurót simán, legtöbb pénzt a lakhely fogja elvinni: 300-800 euró
2011. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez jó fizetés....Nagyon is.

Az albárlet,lakás,evés villany telefon vízszámla,fütés...Szóval ha egyedül vagy albiban meg kell húznod magad.

Mink család vagyunk 2 gyermekkel a lakás 400€,60 a víz,60€ a telefon,72villany,79€ ovi,férjemnek van havi nyugdíj bizt.128€,+autó, enni inni,én itthon vagyok,talán januártól tudok dolgozni menni,csak találnom kell egy jó tagesmuttert. :(

Mi most félre teni semmit sem tudunk....

Amíg én is dolgoztunk egyikünk fizuját eltudtuk tenni.Addíg gyerekek sem voltak.


Hol dolgozol,hogy ennyi a fizud???

2011. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én nem Németországban élek, csak azt olvastam, hogy ennyit keres ott kint egy középiskolai tanár.
2011. nov. 6. 12:39
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Havi nettó 1800- 2000 EUR az nagyon jó! Biztos vagy benne, hogy ennyit keres Németo.ban egy középiskolai tanár? Perzse Nem mindegy, melyik Bundeslandban! pl. Baden W.-ben és Bayern-ben, nyugati részen drágább a Lebenskosten (pl. albérlet, rezsi, szolgáltalások, etc) de mondjuk az egykori NDK Bundesland okban már olcsóbb minden, és egy ilyen fizuból könnyebb félretenni.
2011. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Katoonene ***** válasza:
93%
Annyit megjegyeznéd, hogy bevándorlókét hosszú-hosszú évek kellenek, mire úgy keresel mint egy "árja"
2011. nov. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen még auslender vagy sokkal kevesebbet keresel mint egy német munkás. :(Ès sokkal többet várnak a munkáért.Kihajtják a sz@rt is belölünk.Legalábbis itt.Mink Baden- Württemberg ben lakunk.
2011. nov. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Katoonene-nek: Szakmunkával, vagy Diplomával? Milyen munkát vállaltál el kint, hogy ilyenek a tapasztalataid? Mit dolgoztál pontosabban? kíváncsi vagyok.
2011. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Katoonene ***** válasza:
82%

Fősuli alatt dolgoztam a müncheni olimpiai torony közelében, egy helyi büfében/presszóban/kajáldában (azért nem fejezem ki pontosan, mert napközben büfé volt, de voltak normál ételek, illetve volt kiülős kávézós része)

c. a. 6 Eurós fizetéssel, heti 50-60 óra kürül (hétfőtől-szombatig) szállásom munkásszállón volt napi 10 Euró áfával.

Munkamennyiségtől függően 1200-1500 Euró a havi kereset, - a szállás szinte fix 300 Euró, ezen kívül költség még a helyi bérlet,ruhamosás, némi újság a kaját főleg munkahelyen ettem, azon kívül kenyér szalámival.

Így 800-1200 Euró körül lehetett eltenni, lefaragva az igényeket.

Annyit tudni kell, ha valaki kimegy dolgozni, minimum 30 % kevesebbet fog keresni, mint egy Német, ha valaki Diplomával helyezkedik el a szakmájában (véleményem szerint ez kevés, ill. évről évre kevesebb) akkor 50 % is lehet a differencia. Egyedüli ok, amiért külföldi mehet Németországa dolgozni, mert OLCSÓK. Ha nem az Mo.-i vállalatrészleg vezetőjeként vagy kint, illetve ha nem szakácsként a Magyar specialitásokat sütögeted, nagy ívben tesznek rád, honnan jöttél. Csak tudd a nyelvüket, bírd a munkád.(törökökkel szemben azért előnyt élvezel, őket nagyon utálják, de olcsóak, és bármit elvállalnak, emellett komoly városrészeik vannak már a nagyvárosokban)

2011. nov. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!