Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 hónapos próbaidőm alatt...

3 hónapos próbaidőm alatt szeretnék felmondani. Írtam papírt h felmondok a mai nappal, alá akartam iratni a boltvezetővel mert a nagyfőnök nem volt bent, de a b. vezető nem volt hajlandó aláirni h beleegyezik a felmondásomba! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Igy nem szünt még meg a munkaviszonyom.

Aztmondta nem hajlandó aláírni mert ő nem a munkáltatóm, majd a területi képviselő alárja! Attól félek holnap is kitalálnak valamit hogy miért nem írják alá. Mik a jogaim?


2011. jan. 12. 21:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és ma bementem melózni(nincs ingyen a bemenetelem) és erre azt mondja a fönököm: Neked senki nem szolt hogy ma szabadnapos vagy?? Ááá
2011. jan. 12. 21:06
 2/10 anonim ***** válasza:

Próba idő alatt indoklás nélkül felmondhatsz. Most mit számít az, hogy egy napal, vagy két nappal késöbb szünik meg a munkvisznyod?

Menj be amikor bent lesz a nagyfönök és közöld vele, hogy te x-dikétől nem dolgozol náluk, ennyi.

Aztán elkészitik a papirjaidat, vagy ott helyben, vagy postázzák egy két héten belül.

Mi ezzel a gond?

2011. jan. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az hogy nem akarják megcsinálni! Hiába mondtam hogy a munkaügyön azt mondták felmondhatok énis! De nem egyeznek bele!!
2011. jan. 12. 21:11
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

Ne felmondj, hanem azonnali hatállyal szüntesd meg! Ha felmondasz, akkor az normál felmondás, felmondási idővel.

Írd meg a papírt, és add oda a boltvezetőnek! Nem kell a beleegyezése. Reggel beadod, mondd meg, hogy délután visszajössz a kilépőpapírjaidért, mert az utolsó munkában töltött napon meg kell kapnod.

2011. jan. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jogilag ilyen nincs. Add Be a munkaügyön a felmondásodat! 2 példányban, egyik a Tiéd, írjanak rá dátumot, hogy átvették, tudomásul vették, és valaki illetékes írja alá. Nem próbáltam (remélem, soha nem is kerülök ilyen helyzetbe), de az emailt azért elég nehéz letagadni. Lehet, másolatban beletenném az OEP-et is... legvégső esetben. Így nehéz letagadni, hogy nem kapták meg... Addig is fizessenek csak az el nem végzett munkád után! Mármint nyilván bemenni minek? Ha nem mész be, de felmondtál próbaidő alatt, nincs szankció... Mondjuk a papírjaid és a béred azért nem mellékes.
2011. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

21:17 vagyok..

Na jó, akkor ne a boltvezetőnek, hanem a munkaügyre, de azonnali hatállyal való megszüntetés legyen benne, ez a lényeg. Esetleg vetesd át velük.

2011. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor egyszerűen nem mész többet oda, és akkor ennyi. Próba idő alatt nem vagy köteles, ha pedig nem küldik ki a felmondó papírjaidat egy hónap alatt sem, akkor szólj az Apehnak, vagy a területi munkavédelmi és munkaügyi központnak, hogy segítsenek

Annyira kétségbe esten írsz. Még soha nem mondtál fel? Ne kell ennyire túl aggódni, a kilépő papírokat nem szokták azonnal megcsinálni, aláírni. Sokszor a könyvelésről küldik utólag postán.

De, ha ennyire félsz, küld el a felmondásod nekik mailban, és maradj otthon. Próbaidő alatt erre van lehetőséged. Mert ahogy írtam, bármikor indoklás nélkül kiléphetsz, ennyi. Tehát nekik nem kel bele egyezniük smmibe. Egyszerüen nem mész többet.

2011. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt indoklás nélkül megszüntetheti bármelyik fél a munkaviszonyát. Ehhez neked nem kell indokolni, sem aláíratni.

Majd ahogy írták, küldeni fogják a megszüntetésről szóló papírjaidat 30napon belül.

2011. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne menj be. Akkor megszűnik a munkaviszonyod és kész.

Egyébként meg postán feladnám tértivevényesen a felmondólevelet a cég cimére és elraknám a vényt.

2011. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt nincs felmondás. A munkaviszony azonnali hatállyal történő indok nélküli megszüntetése van. Nem mindegy.

És a munkaviszony megszűnése akkortól hatályos, amikor a felek ezt egymás felé jelzik. Tehát ha te tegnap átadod (nem kell tudomásul vennie azt, amit benne írsz, csak ÁT KELL VENNIE) a munkaviszonyod megszüntetésére irányuló nyilatkozatod, akkor a munkaviszonyod a következő napon már nem áll fenn. Erről nem kell senkinek dönteni - rajtad kívül.

2011. jan. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!