Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásan is vállalnátok...

Diplomásan is vállalnátok végzettséget nem igénylő munkát?

Figyelt kérdés
Ha lenne egy munkahelyetek, ahol keveset keresnétek, de a szakmátokhoz közel állna, bár annyira nem szeretitek, elmennétek inkább egy gyárba két kezü munkáért, ha havi min. netto 30eFt-tal többet keresnétek? Hogy mutat ez később az önéletrajzban? Mit tegyek?
2011. jan. 17. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem, mindenképp olyan melót keresnék az aktuális helyett, amit élveznék. A gyári munka meg nem ilyen.
2011. jan. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából a mostani sem tetszik. Olyan munka mifelénk sajnos nincs, amit élveznék,vagy nem vesznek fel, mert nem beszélek jól idegen nyelvet. Így gondoltam, hogy legalább a pénzem legyen több, mivel 1-2-3 éven belül szertnék gyereket, és nem mindegy mennyi gyedet kapok. Nem tudom mit tegyek.....
2011. jan. 17. 10:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Noha nekem csak gimnáziumi érettségim van és OKJ-s szakmám, mégis arra kényszerülök immár másodszor, hogy gyárba menjek dolgozni, ahol az alapkövetelmény az általános iskola elvégzése.

A pénz nem minden, én muszájból megyek, mert más lehetőségem nincs.

Ha lenne más lehetőség amit élvezek, keressek bár kevesebbet, biztos azt választanám.

Viszont te azt írok, a jelenlegi helyed sem szereted, így más a helyzet.

Viszont az is lehetőség, hogy maradsz a mostani helyeden és tovább keresel, hátha később találsz olyan állást amit élvezel és/vagy többet fizet.


Mert a gyári munka nem való mindenkinek.

Én már előre tudom, hogy nem leszek ott sokáig.

kicsit olyan, mint az iskola, vagy a börtön lehet ilyen, a gyengébbet azonnal kicsinálják, én pl. elég érzékeny ember vagyok, nem szeretem a konfliktusokat, durvaságot is és ha ezt megérzik, egyből rádszálnak.

2011. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Én nem mennék. A párom csinálta egy darabig, nincs is diplomája, csak technikumot végzett. Na amint megtudták a munkatársai, folyamatosan őt szívatták. Persze a nyolcáltalánosos fejükben ez volt a szórakozás non plus ultrája.

A párom kibírta egy darabig, de mellette folyamatosan állást keresett. Amiket elmondott, az alapján én már az első nap sírógörcsöt kaptam volna (igaz, ezek férfiak voltak, a nők talán mások - de általában kegyetlenebbek).

Ráadásul nem a plusz 30 ezer fogja megalapozni az életedet. Akkor már többet érsz azzal, ha csinálod a jelenlegi munkád és mellette nekiülsz és megtanulsz 1-2 nyelvet. Az internet tele van oktatóanyagokkal, videókkal, szóval ma már ez nem gond, csak önfegyelem kérdése. És így egész életedben sokkal jobban fogsz keresni és biztosabb lesz az állásod.

2011. jan. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Az utolsónak válasz: már vagy 10 nyelviskolát megpróbáltam, nem megy. 2éve keresek olyan munkát ami tetszik, de itt a környékünkön nincs, máshonnan meg elutasítanak,hogy messze lakom, pedig én utaznék akár 50-100km-t is naponta csak olyat csinálhassak, amit szeretek... Szóval mindenki azt tanácsolja, hogy maradjak ahol vagyok? Bár már lassan kikészülök ettől a monitoros számolós melótól....
2011. jan. 17. 12:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Hidd el a gyári melótól még hamarabb kikészülnél....maradj inkább, ahol vagy, és erőltesd a nyelveket. Az nagyon fontos manapság.
2011. jan. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg keress munkát úgy, hogy nem írod bele az önéletrajzba a lakcímed. Semmi közül hozzá, hogy honnan jársz be, és általában ha nem írod, nem kérdeznek rá.
2011. jan. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!