Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik ér többet későbbi...

Melyik ér többet későbbi munkavállalás szempontjából? (nyelvismeret)

Figyelt kérdés

Angolul középfokon, szlovákul alapszinten (mivel Szlovákiában születtem, de már sokat felejtettem) beszélek.

Véleményetek szerint melyiket éri meg tovább fejleszteni?

Egy angol felsőfokú nyelvtudás vagy egy viszonylag ritkább nyelv középfokú ismerete mutat jobban egy önéletrajzban?

(Most van munkám, de nem kell nyelvismeret hozzá, viszont max ősszel szeretnék más állást keresni.

Ja, a fenti kérdés elsősorban diplomás állásajánlatokra vonatkozik.)


2011. jan. 23. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy hol élsz. Ha például Szlovákiához közeli országrészben laksz, akkor jól jöhet a középfokú szlovák nyelvtudás. Én amúgy mindkettővel foglalkoznék a helyedben. Először az angollal, utána pedig a szlovák nyelvvel. Mindkettő hasznos lehet. Esetleg még elgondolkoznék a németen vagy a francián a helyedben.
2011. jan. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Budapesten lakom és dolgozom.

Nincs igazán jó nyelvérzékem ezért további nyelvekben nem gondolkozom, akkor inkább egy második diploma:)

De mivel a szlovákot "ajándékba" kaptam az angollal pedig már túl vagyok a holtponton, azt hiszem ezekhez lenne tehetségem továbbfejleszteni.

2011. jan. 23. 16:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Az angolt - ha csak a kommunikáció nyelve, de a munkádban nem elsődleges (pl. angol-szlovák ügyfélszolgálatos lennél), akkor elég erős középfokig, míg a szlovákot felsőfokig fejleszteni. Az erős angol önmagában sajnos csak ritkán elég, én ezt tapasztaltam.
2011. jan. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Foglalkozz mindkettővel, két nyelv tudása manapság már fontos diplomás állásokhoz.
2011. jan. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!