Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális ha egy állásinterjún...

Normális ha egy állásinterjún ilyet kérdeznek?

Figyelt kérdés

Azt kérdezték tőlem egy interjún, hogy ha tárgy lehetnék akkor mi lennék? Köpni nyelni nem tudtam. Azt válaszoltam, hogy szék :D, hát hirtelen rohadtul nem jutott más eszembe.

Erre, megkérdik hogy miért épp szék??? PFFFF...hát basz* meg azért, mert marhára nem azért jöttem ide, hogy marhaságokrol csevegjünk, hanem mert 1 éve nins munkám, és már lassan enni sem tudok...

Na mindegy erre nem jutott eszembe semmi, aztán meg folytatták a hülye kis kérdéseiket, hogy ha állat lennék akkor mi lennék. Kedvem lett volna felállni és kimenni. Annyira megalázónak éreztem. OK, lehet, hogy ez egy pszichologiai teszt féleség, de tényleg a kis játékukból mérik fel, hogy ki alkalmas a munkára? Az ember igy is elég stresszesen megy oda, és még ilyenekkel is cseszegetik


2011. jan. 24. 10:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy másik kérdésnél már én is írtam, hogy tőlem meg azt kérdezték, hogy mi lennék, ha zöldség lennék? Hát én répát mondtam, mert nekem is hirtelen csak az jutott eszembe. Szerencsére tovább nem feszegették a dolgot, de tényleg elég idegesítő kérdés...Hogy ebből mire jönnek rá, azt én sem értem...Szerintem így tesztelik, hogy mit teszel váratlan helyzetekben....
2011. jan. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
65%

Szerintem meg ezek nagyon jó kérdések! Ha munkaadó lennék, lehet én is feltenném. Túl sok pszichológiai ismeret sem kell ahhoz, hogy rájöjj, ha szék lennél, mindenki rád ülne, vagy rád tenné a lábát, vagyis nem vagy egy vezető személyiség, csak egy olyan, aki mindenki kényelmét kiszolgálja, de ő maga soha nem lesz ennél több. Pl. ha titkárnői állásra jelentkeztél, szerintem jó válasz a szék. :D


Amúgy hová jelentkeztél?

2011. jan. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

ezeket én mindig fontoskodásnak éreztem a hr-esek részéről. a végén úgyis két dolog alapján döntenek:


-szakmai felkészültség

-személyes szimpátia.


a többi a porhintés meg a sznobság része. én magam is interjúztattam már sokszor vezetőként, sose kérdeztem hülyeségeket.

2011. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Abszolut nem azért mondtam, mert az szeretnék lenni ha tárgy lennék, csak körülnéztem, és megláttam 1széket! Ennyi! OK, biztos meglehet így tudni dolgokat rólad, de nem egy állásinterjún, ahol totál stresszes az ember! Amugy nem szék lennék, de ez ugrott be! Egy call-centerbe jelentkeztem!
2011. jan. 24. 11:17
 5/28 A kérdező kommentje:

11:16-os

Tökéletesen egyetértek veld, sőt látszott is a nőn, hogy abszolut fennhéjázó és sznob, és lenéző is volt. :(

2011. jan. 24. 11:21
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen csinálnak ilyen marhaségokat nekem eddig csak hároszögeket kellett pöttyökkel megrajzolni hát sosem értetem mi alapján állapítja meg ebből a hr-es kiscsaj hogy pakolom a homlokrakodóval a 10 mázsa kukoricákat dehát biztos tudja a ő a tanult diplomás
2011. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%

ez nem megalázás. csak épp felmérik az ember kreativitását, gondolkodását.


googlenél állítólag olyan kérdések vannak, hogy "hány kosárlabda férne el a szobában" meg hasonlók.


milyen melóra is jelentkeztél? mert ha valami gyártósoros melóra, akkor oda valóban érthetetlen egy ilyen kérdés sor.

2011. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
83%

11:21-es: lehet ez alapján mérte le, mennyire vagy precíz, mennyire remeg a kezed, vagyis mennyire vagy higgadt és szerintem a pontok is árulkodnak arról, mennyire tűröd a monotóniát.


Kérdező: pont az a lényeg, hogy stresszhelyzetben tudsz e megfelően válaszolni. de az tényleg igaz, hogy nagyon ott kell lenni hizzá...

2011. jan. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

"csinálnak ilyen marhaségokat nekem eddig csak hároszögeket kellett pöttyökkel megrajzolni hát sosem értetem mi alapján állapítja meg ebből a hr-es kiscsaj hogy pakolom a homlokrakodóval a 10 mázsa kukoricákat dehát biztos tudja a ő a tanult diplomás"



Hát ez nagyon jó :DDD

De megnyugtató, hogy nem csak velem csináltak ilyen marhaságokat.

Egy call-centerbe jelentkeztem, telefonos ügynöknek vagy hogy nevezik ezt, nem jut eszembe hirtelen. Már tapasztalatom is van e téren, 3 évig dolgoztam szinte ugyanebben a munkakörben. De sajnos ugy látszik nem ez alapján döntöttek, hanem az alapján, hogy "szék szeretnék lenni". Szóval nem vettek fel.

2011. jan. 24. 11:28
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

hehehe. call center.

nah az egy külön állatfaj.

ott ne keress logikát.


barátnőm pár hónapja jelentkezett egyre (villamossal kellett menni az astoriától-kálvin tértől ki a búsba, lehet odamentél te is)


valami 3-4 szintű felvételi volt. IQ tesztek, beszélgetések, gyökér baromság az egész. Olyan 20 emberből jó ha 2-3 maradt bent a végére.


Egyszerűen annyi jelentkező van, hogy ők válogatni akarnak, nem tudom, mind1, szard le, ennél lesz jobb.

2011. jan. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!