Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Munkaügyi központba milyen...

A Munkaügyi központba milyen papírok kellenek?

Figyelt kérdés

Kirúgtak a BME ről és megszűnt a hallgatói jogviszonyom. Most van fél év szabadidőm a felvételiig!

Érdemes ezt egyáltalán bejelenteni?

A honlapjukon nem találtam erről semmi...


2011. jan. 31. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, van legalább 200 nap munkaviszonyod 4 éven belül? (diákmunka nem számít bele).

Mert ha nincs, akkor regisztráltathatod magadat, de semmi ellátást nem fogsz kapni tőlük.

Esetleg majd ajánlgatnak építőipari segédmunkát vagy valami ügynöki szart az érettségidre.

Mondjuk ártani nem árt, de ne sokat várj tőlük.

2011. febr. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Esetleg ingyenes képzést is ajánlanak, ami most indul?


Munkám valószínűleg lesz, CAD rajzoló, de azért regisztrálok :)

2011. febr. 1. 07:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Képzést? Hát lehet, de inkább csak azoknak, akiknek max. 8 általánosuk van, és semmi szakképzettségük. Lehet, hogy még az érettségi is belefér ebbe a körbe, de akkor is nehéz lesz bekerülni, mert sokan akarnak menni.

A trükk az esélyek maximálására az, hogy le kell tagadni az érettségit is a regisztrációkor, nem néznek utána (persze ha már egyszer mondtad nekik, vagy bemutattál egy olyan munkaszerződést, amiben ez írva van, utána már benne lesz a rendszerükben, szóval csak pályakezdőként lehet ezt eljátszani).

Persze így minden felajánlott munkát el kell vállalnod (vagy törölnek a nyilvántartásból 3 hónapra), de ugyanez lenne érettségivel is, csak azt látva lehet, hogy mégsem a legtrébb építőipari segédmunkákra küldenének el. Illetve megkérdeznék, hogy akarsz-e oda menni.

De vesztenivalód nincsen, ha úgyse fogsz kapni tőlük semmi pénzbeli ellátást, legfeljebb ha elküldenek árkot ásni, akkor visszautasítod, és akkor törölnek, ennyi. Addig meg lehet, hogy elmehetsz képzésre, ha már azzal kezded, hogy ezek után érdeklődsz.

Itt megtalálod az aktuális képzéseket:


[link]


Nézd meg, hogy milyen területen indulnak a képzések, mert csak a lakcímkártyád szerint illetékes munkaügyi központba mehetsz (illetve ha lakcím szerint pesti vagy, akkor pályakezdőként a Ráday utcába is, ez jobb, mint a kerületi munkaügyi központok).

2011. febr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Pécsi vagyok és tegnap voltam a központban!

Természetesen nem volt kiírva a honlapra, hogy milyen papírok kellenek, várakoztam majdnem 3 órát, természetesen ülőhely nem volt :)

Amikor majdnem én következtem, láttam meg a tömeg által eltakart kis táblát, hogy adókártya is kell...


Esetleg a CNC esztergálás érdekelne, az kb témába is vág, de nem tudom mikor lesz kedvem visszamenni!


Köszönöm a válaszokat :)

2011. febr. 2. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!