Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügy és számvitel BsC-s...

Pénzügy és számvitel BsC-s diplomával hol lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Arra volnék kíváncsi pontosan, hogy aki pénzügy és számvitel alapszakon adóigazgatási szakirányon végez, az ha elmegy a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (korábbi apeh meg vpop ugye), az az APEH-es részen milyen állást tölthet be?

Úgy értem, nem sima adatrögzítő lesz ugye? Tehát nem annyi lesz a munkája hogy a bejelentett emberek adóját ellenőrzi? És mennyit lehet érte kapni? Lehet fentebb jutni idővel?


2011. febr. 12. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Ezeknél a hivataloknál kötelező a munkahely megpályáztatása, ill. az, hogy milyen munkakörre írják ki. (www.közigállás.hu) A kereset a közalkalmazotti vagy köztisztviselők jogállására vonatkozó törvényben van rögzítve. Persze feljebb jutni lehet a ranglétrán, amennyiben ott (apeh-on belül) különböző továbbképzéseket elvégzel. Azt egyik apeh-os sem fogja elárulni neked, hogy ő a saját munkakörében mennyit keres.
2011. febr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetsz pl. revizor, méltányossági ügyintéző, végrehajtó, stb.stb. Magánszemélyek, vállalkozások, nagy cégek, bankok számviteli-pü.i adatait kell értékelni, vállalatoknál kül. mutatókat számítani, azok alapján határozatokat hozni. Ha nagyobb cégeket kapsz komoly meló. Persze nem mindjárt a MOL-al fogsz kezdeni, de ha jó vagy rövid időn belül kapsz komoly cégeket. Lehet fentebb jutni, bérezés pedig a ktv bértábla szerint van.
2011. febr. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és ahhoz, hogy revizor lehessek kell valami mást csinálni? úgy értem, tanfolyamot vagy bármit? vagy csak "kapcsolat" kéne? esetleg mérlegképes könyvelői kell hozzá?
2011. febr. 14. 10:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Külön tanfolyam sztem nem kell, pláne mert jó diplomád van. Régebben volt közigazgatási szakvizsga, amit mindenkinek le kellett tenni ha a közig-ben dolgozott, de csak munkába állás után és volt rá kb. 6 hónap. De ezt el is törölték ha jól tudom.

Ismeretség sosem árt, de régebben e nélkül is simán be lehetett jutni még szakirányú végzettség nélkül is. Kb. úgy nézett ki h a személyzeti felvette az embereket és kijelölte ki hova fog kerülni, még a vezetőnek sem volt beleszólása. Mondjuk most nem tudom hogy megy.

Sztem nyugodtan küldd be az életrajzodat, azután hívd fel őket pár nap múlva és érdeklődj mik a kilátások, esélyek.

2011. febr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi :) de még nincs meg a diploma, most vagyok 4. féléven és nemsoká megyünk ki egyik haverommal külföldre fél évre tanulni.


Csak azért kérdeztem meg, mert azt szokták mondani, hogy a gazdaságis diplomákkal Dunát lehet rekeszteni.


A suliban meg van adóigazgatási szakirány, ugye. :)


Köszi még egyszer!

2011. febr. 14. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!