Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik álláslehetőséget...

Melyik álláslehetőséget válasszam? Ügyvédi iroda vagy vermögensberatung?

Figyelt kérdés

Két állásajánlatot kaptam most egyszerre. Egy ügyvédi irodában lehetnék titkárnő ( aktákat iratokat rendezgetni, kimenő bejövő postákat iktatni,és még sok másféle papirmunka)nagyok az igényei,nagyon precíznek kell lenni, nem mindegy hogy öltözök fel, stb.. a karrier építésem szempontjából pozitív lenne itt dolgozni.A munka idő nem konkrét.. ha nincs kész az aznapi munka akkor nem lehet haza menni.

A másik hely egy pénzügyi tanácsadó cég.NEM üzeltkötőnek mennék, hanem ott is titkárnőnek.Én lennék az első titkárnője,nekem kellene kiépíteni egy rendszert az adatok rendszerezésére,adatbázisokat készíteni, bankokkal tárgyalni stb.természetesen fix fizetés napi 8 óra. ( a fizetés a proba idő alatt több mint az ügyvédi irodában) fiatalokkal kellene dolgozni, céges bulik vannak stb. számomra ez színes munkakörnek tűnik és látok benne kreativitást és fantáziát.

Szerintetek melyiket válasszam? :S


2011. febr. 16. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Hiszen eleve a második tetszik, fenntartásokkal vagy az elsővel kapcsolatban, akkor miért mennél oda, úgysem éreznéd jól magad. Szerintem egyáltalán nem kérdés: a másodikat válaszd! Nagyon jó, hogy ilyen szerencsés vagy, hogy választhatsz az állások között. Nyilvánvaló a mai világban az ember azt is elfogadná, amelyik nem tetszik annyira, csak munkája legyen, hisz ma ez sem adatik meg mindenkinek. De ha Te ilyen jó helyzetben vagy, akkor ne gondolkodj, hisz az első mellett mindössze azt tudtad felhozni pozitivumként, hogy a karriered épitésének szempontjából pozitiv lenne. Az összes többi érv a második mellett szól.
2011. febr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ha ez a második egy stabil dolog, biztos nem fog az iroda megszűnni, akkor azt. Merthogy írtad, hogy most indul. Nehogy az legyen, hogy nem jönnek be a számításai, és megszűnik a cég. Az ügyvédi iroda tuti nem menne tönkre, viszont tényleg minden más a második lehetőség mellett szól, és te is azt szeretnéd, ez látszik a leírásból.
2011. febr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat, jól esik hogy ezt mondjátok. Szivem szerint én is a másodikat választanám, csak egy két ember azt mondta nekem hogy jobban hangzik azt mondani hogy ügyvédi irodában vagyok mint egy pénzügyi tanácsadó cégnél... a cég elég nagy multtal rendelkezik 5 irodájuk van pesten és kb 20 egész magyarországon, nah és persze egész europában vannak...köszönöm az eddigi véleményeket :) aranyosak vagytok! ha vki még hozzászolna szivesen fogadom :)
2011. febr. 16. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak nem az ovb fogsz dolgozni, mint pénzügyi tanácsadó.
2011. febr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
mint feljebb is említettem NEM tanácsadóként, hanem titkárnőként alkalmaznának fix fizetés mellett.
2011. febr. 17. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!