Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Köteles a munkaügyi központ...

Köteles a munkaügyi központ elsősorban a nála regisztrált munkanélkülit értesíteni, ha pontosan az ő végzettségének megfelelő állást ajánlanak fel?

Figyelt kérdés

Az afsz honlapján böngésztem az álláshirdetéseket, és örömmel láttam, hogy pontosan az én kirendeltségemen keresnek az én végzettségemnek megfelelő állást. Bár 6 nappal ezelőtti a kiírás, bíztam benne hogy még betöltetlen, hiszen minimálbéres, de legalább a lakóhelyemhez közeli.

Azonnal felhívtam őket, de a reményeimet azonnal szerte is foszlatták, mert hogy már betöltötték az állást.

Én pedig itt vagyok már másfél éve munka nélkül! Elkeserít ez a hozzáállás, mert azon kívül, hogy regisztráltak a központban, még semmilyen segítséget, ajánlatot nem kaptam tőlük. Egy valamire való tanfolyamra nem lehet jelentkezni, mert az általuk támogatottak többsége a mi lakhelyünkről tömegközlekedéssel olyan körülményes, hogy csak az utazás legalább fél napot venne igénybe.


2011. febr. 21. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Munkaügyi központ?Most felejtsd el az egészet,én közel egy éve vagyok regisztrált,négy hónaponként kell menni pecsételni és ennyi.Ha nem találnék itt ott alkalmi munkát,valóban éhen döglenék.Azoktól semmit se várj.
2011. febr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem hogy segíteni nem akarnak, de legszívesebben a regisztráltak közül is törölnének, hogy azzal is csökkentsék az adminisztrációt és ügyfelek számát.
2011. febr. 21. 10:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Én lassan 2 éve reg.mn vagyok 1x sem közvetítettek ki sehová. Ha véletlenül akad valami munka azt tuti valamelyik ismerősük kapja. Ez tény.
2011. febr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak jó lenne tudni valami konkrétat az ezzel kapcsolatos szabályokról, hogy merjek-e határozottabban fellépni az irodájukban. Megkérdezném, hogy csak a statisztikai felmérés miatt vannak-e fizetve, vagy esetleg a munkát keresők érdekeiért is.
2011. febr. 21. 11:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem köteles kiértesíteni.

A munkaügyi központba köteles közzétenni, ott bárki megnézheti.

2011. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát ha az én lakhelyemen lenne a kirendeltség, még el is járhatnék akár naponta is, de a nulla jövedelmemből nem utazgathatok állandóan egy másik településre, hogy tájékozódjam efelől.
2011. febr. 21. 12:01
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt írtam, hogy menj el minden nap és nézd meg, hanem azt írtam, hogy mi a kötelessége.

Rám hiába haragszol amiatt, hogy téged nem értesített.

Nálunk megkérdezték regisztrációkor azt is, hogy milyen tanfolyam érdekelne, fel is vezették a dossziémba, mégsem értesítettek róla, hogy indul. Állítólag akiket első körben kiértesítettek azokból összejött a létszám, én meg nem voltam az első körben.

De ha gondolod, panaszold be az ügyintézőt a munkaügyi kirendeltség vezetőjénél, hátha nállatok máskép mennek a munkaügyin belül a dolgok, mint nálunk. Itt mindig az ügyintézőnek van igaza (ha egyáltalán fogad a kirendeltségvezető)

2011. febr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha úgy érezted, hogy haragszom Rád a kommentem alapján, nem jól értelmezted, hogy ezzel Téged támadnálak. Egyébként már írtam is pár sort a kirendeltség email címére, mert lehet, hogy nem kötelességük, de az én egyre nagyobb elkeseredettségem és igazságérzetem ezt csak nem hagyta annyiban. Valószínű ugyan, hogy nem sokra megyek vele, legfeljebb ellenségesebben néznek rám ezek után.
2011. febr. 21. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!