Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire általános, hogy...

Mennyire általános, hogy valaki nem a végzettségének megfelelően helyezkedik el?

Figyelt kérdés
Elvégeztem egy egyetemet, most fejezem az első évet mesterin és nagyon úgy néz ki, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni egy jó ideig. Nem sok állás van a szakmámban, ami van, oda legalább 3 év gyakorlatot kérnek. Ismerettséggel lehet csak elhelyezkedni és bár nekem van több ember is, aki be tudna intézni, ha lenne valahol hely, de egyelőre nincs. Egyetem alatt is dolgoztam pincérnőként, most pár hónapja nem, mert megszűnt az állásom. Muszáj elhelyezkedjek valahol, mert együtt lakunk a barátommal és nagyon kiakaszt, hogy ő fizet mindent. De lehetőségem nincs a szakmámban, ezért valószínű, hogy újra pincérkedni fogok, vagy jobb esetben eladó leszek alahol vagy ilyesmi. De annyira kiábrándít ez az egész. Ezért güriztem, kínlódtam, tanultam 4 évet? Hogy olyasmit dolgozzak, amit egyetem előtt is csináltam. Ha nem kellett volna fizessem a sulit, tudtam volna félretenni, ma már jobban állnék. Meg valahol szégyenlem is ismerősök, rokonok előtt, hogy na, erre jutottam a nagy egyetememmel, diplomámmal, hogy jó esetben egy ruhásüzletben leszek eladó. Mennyire általános ez manapság? Ja és elköltözni nem tudok, itt lakásunk van, a vőlegényemnek jó, biztos munkahelye, nem kockáztatjuk még ezt is.
2011. jún. 13. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindennapos jelenség. Nekem 3 szakmám van, de egy nem kitanult 4.-ben dolgozom. Van ilyen.
2011. jún. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Olvass fórumokat és rájössz mennyire általános.

Én már tuljutottam a csalódottságon és a kétségbeesésen.

Ha van lehetőséged menj külföldre, ha nem marad ez a helyzet.

2011. jún. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 yuda ***** válasza:

Ha jól veszem ki a szavaidból, egyik oldalon áll az önbecsülésed, a büszkeséged, mit mondanak mások..stb

Másik oldalon a megélhetés :)

Ilyen egyszerű:

Vajon melyiket válasszam?:D

2011. jún. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
34%
Szerintem előbb kellett volna gondolkozni. Amikor elkezdted ezt a valamit tanulni, akkor utána néztél a munkaerő piacon, hogy milyen lehetőségeid lesznek, lesz-e munka? Ha időközben változott meg így a helyzet, hogy míg tanultál, megszűntek a munka lehetőségek, akkor rettentően sajnálom. Tanulj valami olyat, amire van igény, és használd ki a kapcsolataidat.
2011. jún. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már rá, hogy belefogok valami teljesen újba. Pl. van egy ismerősöm, akinek van fodrászszalonja, azt mondta, ha megcsinálok egy alap kúrzus egyből felvesz és megtanít mindenre. Biztos meg tudnék élni belőle, de mégis.. Akkor minek tanultam eddig?
2011. jún. 13. 19:23
 6/11 anonim válasza:

19:21-es vagyok

Akkor kezdd el azt, és hátha egyszer úgy hozza az élet, hogy használhatod az eredeti szakmádat is. Fel a fejjel és inkább lépj valamerre, mint hogy sajnálod magad, és munkanélküliként öregedsz meg. ragadj meg minden lehetőséget, ki tudja, miből lesz életed legjobb döntése.

2011. jún. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Teljesen általános jelenség.
2011. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

A végzettségek egy részével pontosan meghatározott munkakörök tölthetők be, más esetben viszont elég széles a mozgástér. Ha egyiptológus vagy akkor nem túl nagy a mozgástered, viszont egy közgazdász vagy villamosmérnök ezer fele orientálódhat.

De nem az a lényeg, hogy milyen diplomád van, és az sem, hogy milyen tudással rendelkezel.

A kérdés az, hogy hogyan tudod eladni ezt az árut. Áru vagy a munkaerőpiacon. Azon a piacon ahol a legdurvábbak a kereskedés feltételei. Gondolj arra, hogy a TV Shop reklámjában a fülbevalós fickó hogyan próbál eladni egy szimpla műanyag tálat a piaci ár többszöröséért. Te el tudnál mondani ennyi dicsérő szót egy műanyag tálról ?

Pedig valami hasonlót kell tenned neked is. Eladni magad a legjobb áron. Az álláskeresés egy vérre menő marketing kampány. Ha nem sikerül, akkor marad a pincérnői állás.

2011. jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én sem abban dolgozom, aminek tanultam...de mivel itt is elvárják a diplomát, lehet mindegy is...persze jobb lenne a saját szakmámban dolgozni, de itt viszont jobban keresek....ezt is mérlegelni kell, mert lehet te is jobban keresnél pl. fodrászként, mintha sikerülne elhelyezkedned a szakmádban.

Ha megírod, hogy mit tanultál, lehet tudnánk tippeket is adni, h merre próbálkozz. NYelveket beszélsz?

2011. jún. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én biztonsági ör ként dolgozom és a 30 kolégámnak ez mellet van még 1-2 szakmája mindegyiknek!
2011. jún. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!