Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerinted, melyik az a szakma,...

Szerinted, melyik az a szakma, amivel a legjobban lehet keresni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 14:59
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
77%
A méhészetet én is kiemelném, nagy mennyiségű méhcsalád mellett évente összelehet szedni néhány milliót. Igaz kitartó munkát, odaadást, erőfeszítést igényel, de meglehet belőle élni nagyon is!
2011. febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
79%
Dietetikus, mérnökök, banki szakmák...
2011. febr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%
mérnök, infós, közgazdász. ezen belül kb bármi, ha jó egyetemről van papírod, és szívesen csinálod a melót, akkor kezdő nettó 2 kiló körül megvagy :D
2011. febr. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
csodálkozom hogy a jogászt senki se írta.. vagy nem gondoljátok jol keresőnek?:)
2011. febr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Dede, egy jó jogász jól keres, de szerintem a szakmáról mindenki a diploma nélküli szakmákra asszociált.
2011. febr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Aztán van egy-két esős év és a méhészkedéses bevételnek fuccs. Nekem a vőlegényemék méhészkednek, hát azért túlzás, hogy milliókat szakítanak, főleg, mikor ilyen év van, hogy míg virágzik valami szakad az eső, mikor meg eláll, már elvirágzott, ahonnan gyűjtögethetnének a méhek.


De amúgy ez nem igazán annak a kérdése csak, hogy milyen állás. Sok tovább tanulás előtt álló azt hiszi, hogy megmondják a tutit elvégzi és az ölébe pottyan a pénzeszsák. Pedig az itt felsorolt top szakmák között is van olyan, amivel valaki tényleg szakít fél millát, van aki meg 90ezret. Nekünk jogon például egy csomó tanár mondta, hogy a csodálatosan szép diplomájával meg a felső fokú nyelvvizsgájával is alig tudott kierőszakolni egy 100ezres állást, meg ismerek is olyat, aki végzett, két felső fokú nyelvvizsga, elte ájk diploma és akkor 90ezret ajánlottak neki, mire végre talált helyet ahova felvennék. Fú de krva jó. Ja, hogy 20 év múlva lehet többet fog keresni? Csak épphogy addig kéne a házépítésre, meg a gyerekre, nem utána...

2011. febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
a mérnök informatikusok is diplomás szakot végeztek.. meg ha jol emlékeztem volt sorolva valahol orvos is.. :)
2011. febr. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Jó,de a többség nem ilyet írt, én is a szakáccsal példálóztam :D
2011. febr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Amúgy jogász vagy, hogy ennyire kihangsúlyoztad? :)
2011. febr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

még csak tanulom..szóval nagyon messze állok tőle:) De ez a kérdés mint majd szakmakezdő nagyon felkeltette az érdeklődésem :)


Egyébként én egy műkörömépítőt simán megcsinálnék. Van olyan idősebb ismerősöm aki ebből él 15 éve, és semmi problémájuk.


A vonaton ülve pedig azt hallottam hogy az orvoskategórián belül, a sebésznek van a legjobb dolga. Pénzileg (bár ez orvos és beteg függő szerintem) meg szabadidőileg is..

2011. febr. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!