Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkavállalásnál mit jelent...

A munkavállalásnál mit jelent az, hogy számlaképesnek kell lennem?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Egyéni vállalkozónak kell lenni vagy lennie kell egy cégednek vagy cégnek, amely számlád ad.
2011. márc. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy nem alkalmazottként fog foglalkoztatni, hanem egyénivállalkozóak, adószámos magánszemélynek, vagy társas vállalkozás tagjának (aki számlázhat) kell lenned.

Nem jár neked szabadság, táppénz, adójóváírás.

2011. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. márc. 1. 18:38
 4/7 anonim válasza:
És adószámos magánszemély hogy lehetek?
2011. márc. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"És adószámos magánszemély hogy lehetek?"

Vannak bizonyos tevékenységek, amelyek végzéséhez nem kötelező egyéni vagy társas vállalkozónak lenni. Ilyen pl. a zenélés meg minden olyan tevékenység, amelyből eredő bevétel az adóbevallás "egyéb bevételek" rovatában bevallható. Be kell menni az adóhatósághoz, kérni kell egy adószámot. Regisztrálnak, adnak számlatömböt. Attól kezdve, ha pl. valakinek nem vállalkozásköteles szolgáltatást végzel, akkor számlát tudsz róla adni. Elég egy kockás füzetben vezetni a dolgaidat, de negyedévente bevallást kell készíteni és meg kell fizetni az adóelőleget, ha bevételed keletkezett. Amikor zenészi szolgáltatást akartam legálisan végezni, megérdeklődtem a dolgokat és ezt a választ kaptam. Persze azóta az APEH-et felváltotta a Nemzeti Adó-és Vámhivatal. Lehet, hogy ez is változott, ezért a legcélszerűbb az lenne, ha személyesen megkérdeznéd a hivatal munkatársát. Úgy tudom, emailra is válaszolnak.

2011. márc. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

És mik a nem a vállalkozás köteles szolgáltatások?


Köszönöm

2011. márc. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy mik a nem vállalkozásköteles tevékenységek? Pl:


[link]


De a google-ba találsz mást is!

2011. márc. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!