Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igényelhetek e START kártyát?

Igényelhetek e START kártyát?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok egyetemre járok, de jelenleg passzív féléven vagyok és szeretnék munkát vállalni. Igényelhetek így start kártyát?
2011. márc. 2. 11:21
 1/10 anonim válasza:

Az a pályakezdő fiatal jogosult Start kártyára, aki

a 25. életévét, felsőfokú végzettség esetén a 30. életévét még nem töltötte be, és

tanulmányait befejezte, vagy megszakította, és

a tanulmányai befejezését követően első ízben létesít foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt, vagy ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyt és e jogviszony létesítését megelőzően megbízási szerződés, vállalkozási szerződés alapján vagy egyéni vállalkozóként sem végzett munkát.

2011. márc. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor a passzív az megszakításnak számít?

Ezzel nem vagyok tisztában.

Valaki tud segíteni?

2011. márc. 2. 11:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Épp valamelyik nap tettem fel hasonló kérdést, ha érdekel itt megnézheted: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..
2011. márc. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Utánna olvastam már én is sok helyen, de konkrétan nem találtam arra semmit hogy mi a helyzet a passzív félév esetén. Mivel így lényegében a tanulóviszonyom megvan csak passzív féléven vagyok, csak nem tudom hogy ez szüneteltetés?

Mert én voltam bent a suliban és kérdeztem hogy én leadhatom e azt a nyomtatványt amivel kérvényezem tanulmányaim szüneteltetését és ott azt mondták, hogy azt csak azoknak lehet kitölteni akiket felvettek de még nem kezdik meg az iskolát én meg csak passzívra mehetek.

Szóval nem értem a dolgokat.

Sajnos az Apeh-hez tudok ma már bemenni és holnap állásinterjúm lesz és jó lenne tudnom, hogy akkor most jár e nekem. Telefonon meg semmit nem tudtam meg erről , mert már hívtam őket, de csak egy automata beszél....

2011. márc. 2. 11:34
 5/10 anonim ***** válasza:
igen, megszakításnak számít
2011. márc. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem próbálgasd telefonon hátha, de én bemennék személyessen
2011. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

én is bemennék, de ma már nem tudok, mert csak délig voltak, holnap meg elutazok az interjúra így maximum hétfőn tudom

csak jó lenne ezt biztosra tudnom, ha rákérdeznek...

2011. márc. 2. 11:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam ugyanebben a helyzetben (levelező passzív félév). Akkor felhívtam az APEH-ot és valami jogi osztályon megmondták, hogy nem igényelhetek.

Ez pont egy éve volt, nem tudom, hogy azóta változott e valami.

2011. márc. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

:( hát sajnálom

és gondolom így ha most dolgozok el is esek ettől a lehetőségtől akkor is amikor elvégzem a sulit. Hát sajnálom.

2011. márc. 2. 17:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt is megkérdeztem, nem esel el a lehetőségtől, a tanulmányaid befejezése után kiválthatod.
2011. márc. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!